Skip to main content

Topic: Turnigy Accucel-6 50W 6A  (Read 17738 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Turnigy Accucel-6 50W 6A

Reply #15
Isprintaj si ovaj datasheet :
http://datasheetz.com/data/Discrete%20Semiconductor%20Products/MOSFETs%20-%20Single/785-1038-6-datasheetz.html

nazovi Tevetron ili Elmatis da provjeriš jel imaju na stanju taj mosfet...tj najbolje da odes tamo (ako si u zg) sa datasheetom tako da vide vrijednosti pa ti daju zamjensku komponentu u istom kućištu....Najvažniji je Rds-on da bude identičan...jer 30V N-kanal fet je uobičajena stvar...

ako oni nemaju onda RS-primotronic

Odg: Turnigy Accucel-6 50W 6A

Reply #16
ostavite se pikanja i vadenja molexa iz kompa pogotovo ako  si neiskusam potrazi na bilokojem model. forumu imas detaljnje opise kako ispravno preraditi napajanje iz kompa za punjac .
ili imas u chipoteci  univerzalna za laptope po nevelikoj cjeni , nebi ga nikada stekao u lap. ali za punjac je ok .


Odg: Turnigy Accucel-6 50W 6A

Reply #17
Quote
ako  si neiskusam potrazi na bilokojem model. forumu imas detaljnje opise kako ispravno preraditi napajanje iz kompa za punjac


hl25, ok, ako ga tjeraš da koristi napajanje izvan kompa... mora kupiti jedno takvo za početak...

njemu treba 12V, a ne -5V, -12V, 24V ni 5V,     dakle to što mu treba si fino uzme s molexa
pa molim te reci koju preradu
osim da spoji zelenu sa bilo kojom crnom na ATX konektoru mora napraviti da bi to dobio iz napajanja koje je izvan kompa?



i što ima loše u pikanju molexa?
pa jednom kada složi žice, nema što fulati, molex ide samo na jedan način unutra  ;D


može se stvar komplicirati, rastvarati PSU, raditi banana utikači pa da ima panel itd...ali upravo to ga i je odbilo od projekta.
vidiš da je linkao to već sam



Odg: Turnigy Accucel-6 50W 6A

Reply #18
nasao sam video tut
bas o ovom sta tomislav prica

Make a 12 VDC power supply for RC LiPo Battery Chargers.

ovo za zelenu i crnu je samo ako ti napajanje nema iza prekidac
kolko sam ja skuzio

al prije prckanja po tom cu pogledat jos jednom ako ne i dvaput video 

Odg: Turnigy Accucel-6 50W 6A

Reply #19
najjednostavnije je preko molexa složit, krivo spajanje je nemoguće a napajanje od kompa se za tu slabašnu snagu niti ne zagrije (na nekima se ni ventilator na zavrti)

meni je doma napajanje u kompu, vrti komp, i još napaja dva punjača koja pune na 3 ampera svaki
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: Turnigy Accucel-6 50W 6A

Reply #20
Quote
ovo za zelenu i crnu je samo ako ti napajanje nema iza prekidac
kolko sam ja skuzio

taj iza prekidač služi samo za gašenje napajanja i sprječavanje paljenja.

ako njega upališ, ništa se ne dogodi,
već mora preko MBO ili ručno biti spojena zelena žica sa bilo kojom crnom.
da bi se PSU upalio. (na boljim napajanjima  mora nešto biti spojeno da bi stvaralo otpor, inače se neće ni tako upaliti)

ali prekidač sam za sebe ništa ne radi,

(pričamo o PSUima unazad desetak godina, na onim starijima ima odvojeni prekidač na kabelu koji pali PSU, kao što sam naveo jučer)

Odg: Turnigy Accucel-6 50W 6A

Reply #21
ako mi je komp upaljen i na jedan molex spojim ovaj punjac komp nemoram gasit palit kad svaki put spajam acucell???

Odg: Turnigy Accucel-6 50W 6A

Reply #22
ne moraš.

Odg: Turnigy Accucel-6 50W 6A

Reply #23
Ova tema je već više puta obrađivana na Flyfriku.. i dalje nisam baš za tu preradu switchera, pogotovo za one kojima je to među prvim projektima u elektronici. Kako sam preradio desetke takvih napajanja, iz iskustva mogu reči da takva prerada, iako skoro uvijek uspijeva, nije isplativa osim ako se ne radi sa novim napajanjem. Starija napajanja pokazuju brzo starenje elektrolita i zatajitiće za x godina ili manje, a nova će barem držati desetljeće.

Moj prijedlog za one kojima se ne prerađuje, a koriste ovaj ili slićne punjače: kupiti u Chipoteci adapter SATA/IDE na USB kabel, uz njega se osim kablovinja i adaptera dovije i pristojno napajanje 12 V 3 A. Dakle sve one stare HDD koji nam se vuku po ladicama sada možemo iskoristiti za backup, a napajanje ovog adaptera za Accucell 6...
Dobiju se čak u dodatna 2 molexa u kutijici, sve je 130 kuna i višestruko se isplati !
link:
http://www.chipoteka.hr/www_new/modules/moduli/shop/product.php?sifra=7500000294

Ako nekome nije jasno, poslikam kako sam to napravio ( strašne li mudrosti   :D   ) pa postam ovdje.

Damir

Odg: Turnigy Accucel-6 50W 6A

Reply #24
dobro je i ovo tvoje rjesenje Diongen

ali imam napajanje u kompu nedavno mijenjao znaci novo
i nasao u kutijama zenski molex a imam od starih punjaca dosta tih jackova
sacekat cu da mi dodje akucel pa cu onda to sve pospajat i vidjet kako to radi 

cini mi se jako jednostavno rjesenje za 0 kn posto sve imam od prije


Odg: Turnigy Accucel-6 50W 6A

Reply #25
samo sam htio preporuciti da si uzme univerzalno napajanje za laptop u cipoteci i ostavi se tih napajanja sa kompa.
naravno on ce napraviti sto ga je volja i sto misli da je ok  ali zasto sam protiv izvlacenja kablova iz kompa, gdje drzimo kante od kompova, u 90 % slucajeva pod stolom  ili na polici pod stolom i prvo jako je neprakticno i nedostupno  za koristiti, ako ce ici (recimo kod rodaka u slavoniju)  :)  i ako ce htjeti ponesti model sa cim ce ga puniti ili ce i njemu izvuci molexe iz kompa  :o  i ima jos primjera zasto ne ali najbitniji je da bi (pretpostavimo)  punjac kablovi i sve bilo pod stolom  blizu zavjesa a  vjerojatno ne koristi  vrecicu za punjenje dalje sve znas ja to ne bi volio vidjeti u svom domu..
sory sto sam nadrobio ali htio sam pojasniti  :D

Odg: Turnigy Accucel-6 50W 6A

Reply #26
ma ima molex i prednosti...
jer ako imaš vodeno hlađenje kompa,
onda u slučaju požara batke koja je blizu nagori crijevo, krene šikljati antifriz i vatra se sama ugasi  :D

(ujedno zbog prekida protoka tekućine, sistem skuži da su temp GPU i CPU porasle pa ugasi PSU, i tako se prekine dovod struje na punjač i batku...  )


Odg: Turnigy Accucel-6 50W 6A

Reply #27
vidis vidis nisam o tome razmisljao  :D   , sve je automatizirano   ::)

Odg: Turnigy Accucel-6 50W 6A

Reply #28
samo sam htio preporuciti da si uzme univerzalno napajanje za laptop u cipoteci i ostavi se tih napajanja sa kompa.
naravno on ce napraviti sto ga je volja i sto misli da je ok  ali zasto sam protiv izvlacenja kablova iz kompa, gdje drzimo kante od kompova, u 90 % slucajeva pod stolom  ili na polici pod stolom i prvo jako je neprakticno i nedostupno  za koristiti, ako ce ici (recimo kod rodaka u slavoniju)  :)  i ako ce htjeti ponesti model sa cim ce ga puniti ili ce i njemu izvuci molexe iz kompa  :o  i ima jos primjera zasto ne ali najbitniji je da bi (pretpostavimo)  punjac kablovi i sve bilo pod stolom  blizu zavjesa a  vjerojatno ne koristi  vrecicu za punjenje dalje sve znas ja to ne bi volio vidjeti u svom domu..
sory sto sam nadrobio ali htio sam pojasniti  :D

sva sreca pa nisam u ovih 90%
a samo zato jer sam lijen pa mi se neda naginajt i ubacivat cd/dvd u citac pa mi stoji na stolu

ali ovo za putovanje mi nije palo na pamet,za pocetak ce ovako a morat cu i taj punjac uzet kad tad  :)

Odg: Turnigy Accucel-6 50W 6A

Reply #29
kaj se tiče napajanja, ja sam napravil ovak...

uzmeš napajanje... pocepaš dole sve konektore da ostanu samo žice... grupiraš žice istih boja i tu i tam ih malo poljepiš izolir-trakom... onda sve žice osim crnih (0), zelene i najčešće žutih (+12) na kraju previneš i izoliraš krajeve izolir trakom... onda s preostalih žica skineš izolaciju i zamotaš skupa crne žice i njima dodaš zelenu, a žute žice malo odvojiš da ih ne spojiš kratko... i onda kad ti dojde punjač uzmeš onaj nastavak s krokodilkama od kojih - priključiš na crne, a + na žute žice i voila - radi... ;)

tak sam ja napravil i radi... :D
Ideš, ovo leti... :D

na stolu: BT 1/6 F4U Corsair
build log: http://www.flyfreak.net/samogradnja/bt-f4u-corsair-u-16-skali/
u zraku: Skyartec 182 Cessna