Skip to main content

Topic: Stanica za pocetak, pa onda ostala pitanja? (Read 2808 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Stanica za pocetak, pa onda ostala pitanja?

.... vec tjedan dana citam Vas forum za pocetnike i opet nista ne znam glede stanice.
Svi bi nesto, a na kraju nesto malo, za malo para i iz svega skupa nista.

Dolazim iz Zgb (Rudes) i nisam dijete vec imam 36 godina, modelarstvo mi je vec ljubav od malih nogu ali nikako da krenem u te vode, dosta ljudi mi kazu da se manim toga posto je to skupi hobi- ali koji nije danas, no nije bitno.

Vratimo se na moje pitanje, koja stanica?
Iskreno mozda i grijesim, ali jedan sam od onih koji bi rade ulozio malo vise para pa da ne moram nakon 2 ili 3 godine kupovat drugu.
Za sto bi htio stanicu:
- avion pocetni/ kasnije MX2
- multirotor (helic ne)
- brod

koliko mi je potrebno kanala da to sve klapa i stanica koja nije komplicirana, a moze se s njome lagano baratat i gdje kupit?
Npr: na moru sam imao cast vidjet Spectrum dx8.

Pa Vas lijepo molim za pomoc.... :P :P :P :P :P :P

Odg: Stanica za pocetak, pa onda ostala pitanja?

Reply #1
Bok, ja sam isto iz Rudeša pa možemo jedan dan otići do Belfasta popit cugu i sve ti lijepo objasnim kaj ti treba za start, kaj se tiče stanice, Aurora gazi dx8 u svakom pogledu, imam ti i Auroru pa možeš pogledat kakav ti je feeling u rukama, menu itd.

Znači, to ti je izvrsna odluka krenuti s dobrom stanicom, ak se ne varam u Brežicama kod Kolića možeš dobit Auroru 9 s Optimom 7 za 350€ kaj je super cijena, teško da budeš prošao bolje.
Za prvi model će ti dosta ljudi preporučiti Zagija, što i nije loše, no ja više volim letjelice koje bar liče na avione u skali. Ima na hobbykingu i ostalim kineskim sajtovima super modela za početak, preporučam nekog trainera s cca 1500 mm rasponom krila (toga baš i nema na hobbykingu) jer su ti modeli srednje veličine puno stabilniji u letu, bolje su vidljivi u zraku, manje im smeta vjetar itd.
Sad ovisi kaj se tebi sviđa, ak voliš jeftinu samogradnju, možeš napravit Zagija od stira ili nešto od izofloora ili kupiti nekog finog trenera koji će te dugo služiti a i izgledati lijepo. Ovo je sve samo moje mišljenje i viđenje stvari.
Kaj se tiče MX2 i ostalih 3D modela, oni bolji (naravno i skuplji i nešto veći, tj. s većom površinom krila) s dobro podešenim dualrateom i expom mogu biti izvrsni modeli za početnika, vrlo pitomi, spori i ono najvažnije - opraštaju greške. Ali ipak bi možda bilo šteta skršiti nekaj takvog odmah u startu :D
U svakom slučaju, baš mi je drago da se još netko iz kvarta bavi (namjerava baviti) ovim hobijem, jer koliko znam - ja sam solo brijač  :D
Uostalom, nakon par sati simulatora, čisto da skužiš koja komanda čemu služi, da skužiš da su 2 komande obrnute kad model ide prema tebi itd. možemo se zahaklat trener kablom i otići na livadu.
MAK Zapad

Odg: Stanica za pocetak, pa onda ostala pitanja?

Reply #2
polazim od onog "nešto jeftinijeg" ;)

Turnigy je zakon :D sa poštarinom, carinom i dozvolom te izađe oko €100 a može se i ušparat na dozvoli ;)
prijamnici su po $10-20, a može se u boostat s modulom ako te zanima domet preko 1-2km

Spektrum je možda nešto bolji i da se ubost za €100-200 ako ćeš polovan ili da ti netko donese novi iz US. Za njega ima dosta kopija prijemnika, pa nisu toliko skupi, a i dosta neki manjih igračaka dolazi sa instaliranim reciverom koji je kompatib. s Spektrumom.

a mislim da sve drugo je skuplje (ne zalazim u "pouzdanost", "kvalitetu", "filing u rukama" i sl u što se neki kunu ;)) i mislim da je brdo ljudi s ove dvije opcije prezadiviljna :)


Odg: Stanica za pocetak, pa onda ostala pitanja?

Reply #3
Kaj se tiče stanice, nekakva Futaba 7c bi po meni bio izvrstan odabir koji bi sigurno zadovoljio većinu modelara, FASST bi trebao biti najpouzdaniji, lako se programira i kvalitetno je napravljena. Ali ako čovjek nije ograničen nekakvim malim budžetom, zašto ne uzeti nešto bolje? Ionak je to hobi, ne baviš se njime da uštediš novac  ;D Druga stvar ako si ograničem budžetom
O Turnigyju 9x ću moći reći više kad stigne mom starom. Za tu lovu sigurno nema niš bolje. NO ja ne bih s time letio skuplje modele. A i nema mi smisla letjeti model za 300+ € sa stanicom za 300 kn. Čitam review po HK-u - loši lemovi, dolaze neispravne itd. Ne košta ona bez razloga 50$
MAK Zapad

Odg: Stanica za pocetak, pa onda ostala pitanja?

Reply #4
..... oky, normalno svatko od Vas ima svoje misljenje i svatko je upravu sto napise.
 :)
Kao sto sam vec i napisao, sve to sto ste sada napisali napisali su vec i prije ljudima na ovom forumu. :P

Iskreno mene najvise zanima stanica koju necu vrlo brzo "reci ne valja mi" :'( ::) :'(, nego cu reci ili napisat kao stari majstor na forumu ova ti je stanica koju platis, a propocijalno dobis sve sto ti treba  8). Nije problem dati novce za ono sto je oky.
Znaci po vasem iskustvu su dobre stanice od 1-3:
- Auroru 9 s Optimom 7
- SP DX7/8
- Turnigyju 9x ( sto ima Tomislav_ZG)

znaci ove stanise koje ce ici 1-2km od mene, za potrebe camca, aviona, multirotor (helic ne), eto..... :P :P :P :P :P

Odg: Stanica za pocetak, pa onda ostala pitanja?

Reply #5
..... oky, normalno svatko od Vas ima svoje misljenje i svatko je upravu sto napise.
 :)
Kao sto sam vec i napisao, sve to sto ste sada napisali napisali su vec i prije ljudima na ovom forumu. :P

Iskreno mene najvise zanima stanica koju necu vrlo brzo "reci ne valja mi" :'( ::) :'(, nego cu reci ili napisat kao stari majstor na forumu ova ti je stanica koju platis, a propocijalno dobis sve sto ti treba  8). Nije problem dati novce za ono sto je oky.
Znaci po vasem iskustvu su dobre stanice od 1-3:
- Auroru 9 s Optimom 7
- SP DX7/8
- Turnigyju 9x ( sto ima Tomislav_ZG)

znaci ove stanise koje ce ici 1-2km od mene, za potrebe camca, aviona, multirotor (helic ne), eto..... :P :P :P :P :P


mislimda da Tomislav ZG vozi sa Aurorom

a na popis bi svakako dodao i Multiplex
modeli cockpit sx  2,4 ca 250 eura sa prijemnikom i
royal pro 7 - ca 400 eura sa prijemnikom

ove cijene su fco austrija

uz dužno poštovanje prema Turnigyu, on ni po cijeni, a prema zadnjim komentarima nije u toj klasi

a za početak bi preporučio upravo njega :)

tih 600 kn koje ćeš platiti za njega uvijek ćeš dobiti natrag ako se odlučiš više ne baviti ovim hobijem, a prijemnik košta manje od 10 dolara

najjeftiniji origigi za ove gore je ca 50 eura

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.