Skip to main content

Topic: Povratak kralja... (Read 17780 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Povratak kralja...

Reply #15
To sve dođe ko priča o Apple-u i ostalim telefonima, laptopima i PC- ima, svi će oni u konačnici odraditi zadani posao ali... Kad se jednom navučeš, gotovo je
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: Povratak kralja...

Reply #16
To sve dođe ko priča o Apple-u i ostalim telefonima, laptopima i PC- ima, svi će oni u konačnici odraditi zadani posao ali... Kad se jednom navučeš, gotovo je
To bi se drugačijim riječima moglo reći: najbolja je ona stanica koju najbolje znaš koristiti ! ;)

Koristio sam i Graupnera i Futabu i Hiteca, no sve dok nisam 'osjetio' kako je sa MPX-om, nisam znao kako stanica može biti dobra !
Oni koji ne vjeruju, neka probaju, inaće je to kao da hvališ Windowse, a nikada nisi probao Linux !

 :D :D

Damir

Odg: Povratak kralja...

Reply #17
sve je to divno dečki,
ali nas 95% forumaša može letit 97% modela(od helikoptera,multirotora, jedralki, sporih ili brzih aviona itd itd...) i na onoj iz HKa Turnigy9x za 40$.
malo tko leti preko kilometra,
stanica ima sve mixeve....
dovoljno kanala...



jasno, uvijek će biti onih koji kupuju samo MPX ili futabu ili hitec, ali to su već gušti...
vjerujem da je prije 10ak god bila veća razlika, kada nisu sve stanice imale hrpu opcija i mixeva u sebi, a pogotovo prije pojave 2.4...

Odg: Povratak kralja...

Reply #18
Tako jeste,

netko vozi Mercedes a netko Ficu

i oba se voze !

Nirnberg nije daleko i tamo ce biti za vidjeti,Sajam je otvoren !

Poz.Iv

Odg: Povratak kralja...

Reply #19
sve je to divno dečki,
ali nas 95% forumaša može letit 97% modela(od helikoptera,multirotora, jedralki, sporih ili brzih aviona itd itd...) i na onoj iz HKa Turnigy9x za 40$.
malo tko leti preko kilometra,
stanica ima sve mixeve....
dovoljno kanala...



jasno, uvijek će biti onih koji kupuju samo MPX ili futabu ili hitec, ali to su već gušti...
vjerujem da je prije 10ak god bila veća razlika, kada nisu sve stanice imale hrpu opcija i mixeva u sebi, a pogotovo prije pojave 2.4...

Ma naravno da su gušti, ali nikad ne bih letio heli za 10 000 kn na stanici od 240 kn  :)
MAK Zapad

Odg: Povratak kralja...

Reply #20
jasno, uvijek će biti onih koji kupuju samo MPX ili futabu ili hitec, ali to su već gušti...
 vjerujem da je prije 10ak god bila veća razlika, kada nisu sve stanice imale hrpu opcija i mixeva u sebi, a pogotovo prije pojave 2.4...
 
Zanimljivo, ali i prije 10,20,30 godina kao da su 'omjeri' medju brandovima bili isti ! Kao da svaki brand ulazi na tržište i cilja točno određeni segment cijenom, kvalitetom  i ponudom svojstava.
 Evo i primjer iz sredine 70.-tih: iz ovih slika ne može se pročitati svojstva elektronike, ali: vidi se da Graupner ima nezgrapnu kutijastu plastiku, Futaba (ovdje je to Robbe-Futaba) ima metalnu ciglu, Simprop je i tada bio poznat kao kvalitetan, Multiplex se može pohvaliti već tada designom tanje stanice.. Jedna stvar je primjetna: jedino MPX ima 'antenu na kugli' za podešavanje nagiba, modelari su oduvjek stanicu smatrali 'crnom kutijom' iako je ovdje riječ o radio-uređaju i ništa više !
 Dugo godina su upozoravali modelare da se model ne 'cilja' antenom, jer veza može 'oslabiti', a jedino MPX ugrađuje antenu na kugli za pomak , vidi se lijepo na ovim slikama !
 Kasnije su se pojavile 'kompjutorske' stanice sa memorijama, mixevima... stanica nije više samo 'radio' nego mnogo više, no omjeri medju brandovima ostaju isti (Simprop sada radi mislim samo prijemnike ?).
 Damir
 

Odg: Povratak kralja...

Reply #21
Jasno mi je da netko voli ovog ili onog proizvođača. Jasno mi je da ima razlika između stanica.
Nije mi jasno zbog čega bi trebalo dizati u nebesa bilo kojeg proizvođača.
Što se tiče Multipleksa i mog razmišljanja o toj kompaniji možda nije relevantno jer ih pratim nekih 5 godina.
U tih 5 godina nema ni jedne profi stanice jer su ukinuli proizvodnju istih. U th 5 godina imali su seriju dokazano i priznato loših stanica. Što misliti o toj kompaniji, odrekla se je svojeg naj jačeg aduta i napravila greške koje se pamte.
Dobar ugled se gradi polako i dosljedno, loš ugled stiže brzo i nenadano.

Volio bi da osporite moje navode, a da se ne osvrče na povijest od prije 5 godina.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Povratak kralja...

Reply #22
Jasno mi je da netko voli ovog ili onog proizvođača. Jasno mi je da ima razlika između stanica.
Nije mi jasno zbog čega bi trebalo dizati u nebesa bilo kojeg proizvođača.
Što se tiče Multipleksa i mog razmišljanja o toj kompaniji možda nije relevantno jer ih pratim nekih 5 godina.
U tih 5 godina nema ni jedne profi stanice jer su ukinuli proizvodnju istih. U th 5 godina imali su seriju dokazano i priznato loših stanica. Što misliti o toj kompaniji, odrekla se je svojeg naj jačeg aduta i napravila greške koje se pamte.
Dobar ugled se gradi polako i dosljedno, loš ugled stiže brzo i nenadano.

Volio bi da osporite moje navode, a da se ne osvrče na povijest od prije 5 godina.


Hm..., meni se čini da je MPX u zadnjih 5 godina doživio zapravo najveće priznanje kvalitete: UAV-i za policijske poslove i izvanredne situacije - ima više primjera:




.. a vojna primjena je već duže poznata (slika sa 'susjednog' Foruma):



D.

Odg: Povratak kralja...

Reply #23
Stanica za muli je komercijalna isto ko i multi. Od toga se ne očekuje ne znam što to je ipak za policijsku upotrebu, policija ne vozi formulu jedan.
 Stanica za UAV je za rashod, starija od 10 godina, doduše u hrvatskoj vozimo i aute koji su dosta stariji od 10 godina a nisu mercedesi.

Još uvijek ostaje loša serija stanica i ugašena proizvodnja profi stanica kao ona deset godišnja kod UAVa.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Povratak kralja...

Reply #24
Svima koji vole Multiplexa:
Ne tvrdim da Multiplex nije dobra stanica.
Htio sam samo pogledati Multiplex u zadnjih 5 godina, a tu nije baš nešto što odskače toliko od prosjeka cjenovnog razreda. Čak što više uopče nema produkata viskog ranga 1500$ na više.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Povratak kralja...

Reply #25
Koje bi to bile dokazano i priznato loše stanice?
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Povratak kralja...

Reply #26
Jasno mi je da netko voli ovog ili onog proizvođača. Jasno mi je da ima razlika između stanica.
Nije mi jasno zbog čega bi trebalo dizati u nebesa bilo kojeg proizvođača.
Što se tiče Multipleksa i mog razmišljanja o toj kompaniji možda nije relevantno jer ih pratim nekih 5 godina.
U tih 5 godina nema ni jedne profi stanice jer su ukinuli proizvodnju istih. U th 5 godina imali su seriju dokazano i priznato loših stanica. Što misliti o toj kompaniji, odrekla se je svojeg naj jačeg aduta i napravila greške koje se pamte.
Dobar ugled se gradi polako i dosljedno, loš ugled stiže brzo i nenadano.

Volio bi da osporite moje navode, a da se ne osvrče na povijest od prije 5 godina.

Sa Zdravkom se u potpunosti slazem,
isto ovo i meni je poznato i o tome sam pisao ovdje,
ostalo je veliko ime koje treba da dokaze da je to sto je nekada bilo,

par godina je Simprop suvereno vladao dok ga danas takodjer nema u vrhu,upravo ovu na Slici sam imao i jos dvije
Poz.Iv

Odg: Povratak kralja...

Reply #27
Imali su problema sa EVO serijom kada je izasla, i u iducih cca 2 godine zbog losih komponenti.
Nakon toga su promijenili dobavljace komponenti pa su opet ok (mislim da je bilo i promjena u managmentu zbog toga).
Mislim da su prestali sa proizvodnjom mc serije jer su se prestali proizvoditi (ili su postali preskupi) mikrokontroleri koje su koristili.
Servisiranje te serije jos uvijek rade.


Imaju u ponudi 16 kanalni uredjaj, od mikro do high tech prijemnika, telemetriju, tko treba vise od toga?


Ipak, bojim se da nesto u stilu mc serije ipak necemo vidjeti, time bi zapravo smanjili potencijalni krug kupaca.
Vecina zeli jednostavno i intuitivno programiranje, kvalitetu veze a fleksibilnost je sekundarna.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Povratak kralja...

Reply #28
Vec pune 4 godine SPEKTRUM drzi i jos uvijek prvo mjesto kao nepouzdan uredjaj,

Multijevi problemi lagano padaju u zaborav a da su ih imali je nepobitno,
hoce li se Kralj vratiti to ce se uskoro vidjeti a Kralj za mnoge nije niti bio.

Poz. Iv

Odg: Povratak kralja...

Reply #29
svojedobno sam imao stanicu mpx mc 2020 i nikako nisam bio zadovoljan ,tada sam rekao sebi nikad vise mpx (mozda grijesim ali ko se jednom opece i na hladno puse)[attachimg=1]