Skip to main content

Topic: FBL glava i luft (Read 16188 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: FBL glava i luft

Reply #15
Bladeholderi moraju malo plesati, ne smiju biti "rigid", zato se između ostaloga i koriste dampeneri
MAK Zapad

Odg: FBL glava i luft

Reply #16
Malo me engleski tu koci... Sto tocno trazit, koji termin?
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...


Odg: FBL glava i luft

Reply #18
Sad naravno ovisi koliko je to lufta. Daj snimi ak možeš
MAK Zapad

Odg: FBL glava i luft

Reply #19
Moram sve utegnut ponovno pa ću snimit ili izmjerit :)
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...

Odg: FBL glava i luft

Reply #20
Bladeholderi moraju malo plesati, ne smiju biti "rigid", zato se između ostaloga i koriste dampeneri

Blade holderi ne smiju plesati a dumpeneri drže feathering shaft koji onda mora plesati.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: FBL glava i luft

Reply #21
Bladeholderi moraju malo plesati, ne smiju biti "rigid", zato se između ostaloga i koriste dampeneri

Blade holderi ne smiju plesati a dumpeneri drže feathering shaft koji onda mora plesati.

tako je i meni jedino logično da bi trebalo... u ovom mom slučaju, blade-ovi rade gore-dolje pomak, par mm vjerojatno... a sad, je li vrtnja to iskompenzira, ne znam
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...


Odg: FBL glava i luft

Reply #23
Jbg onda valjda ni kod mene nije bilo lufta  :D
EDIT: evo veli mi Mirac da nije bilo lufta kod mene i da je 100% siguran, očito me malo memorija *ebe  :D
MAK Zapad

Odg: FBL glava i luft

Reply #24
Evo ja provjerio kod sebe na 450-ki i blade holderi nemaju lufta. Glava je FBL tarotova..

horizontalno nemaju ni kod mene... vertikalni pomak? odnosno kutni
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...

Odg: FBL glava i luft

Reply #25
horizontalno nemaju ni kod mene... vertikalni pomak? odnosno kutni

Nemaju ni vertikalni, horizontalni sam znao imati kad sam zaboravio staviti one male sajbice izmedju kucista glave i holdera :-D..nego kako se stvar ponasa kad to sve skupa stegnes na glavi? Primis holder i on se mice doslovce 2mm? Ja znam kad stavim lezaj tj. sajbica-lezaj-sajbica na spindle da malo radi sve skupa, ali nakon sto to sve smonitram na glavu je ok, tj. nema pomicanja..
T-Rex 550 DFC
Easy star
Futaba 8fg
www.nvsweddings.com
www.mirko-sorak.com

Odg: FBL glava i luft

Reply #26
Evo ja provjerio kod sebe na 450-ki i blade holderi nemaju lufta. Glava je FBL tarotova..

horizontalno nemaju ni kod mene... vertikalni pomak? odnosno kutni

Pogotovo taj luft, da. Probaj promjeniti spindlu, jel imaš drugu? Izmjeri koliki je promjer spindle (feathering shafta) pa usporedi sa mjerama koje nađeš na netu. Inače, kada sam šerafio 450-tke naletio sam na dve verzije spindle, jedna je bila sa manjim promjerom. Spindla ti mora imat stepenicu (sa večeg na manji promjer) tamo gdje se šerafi.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: FBL glava i luft

Reply #27
horizontalno nemaju ni kod mene... vertikalni pomak? odnosno kutni

Nemaju ni vertikalni, horizontalni sam znao imati kad sam zaboravio staviti one male sajbice izmedju kucista glave i holdera :-D..nego kako se stvar ponasa kad to sve skupa stegnes na glavi? Primis holder i on se mice doslovce 2mm? Ja znam kad stavim lezaj tj. sajbica-lezaj-sajbica na spindle da malo radi sve skupa, ali nakon sto to sve smonitram na glavu je ok, tj. nema pomicanja..

ma nema tu 2mm... neki pola mm
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...


Odg: FBL glava i luft

Reply #29
Evo ja provjerio kod sebe na 450-ki i blade holderi nemaju lufta. Glava je FBL tarotova..

horizontalno nemaju ni kod mene... vertikalni pomak? odnosno kutni

Pogotovo taj luft, da. Probaj promjeniti spindlu, jel imaš drugu? Izmjeri koliki je promjer spindle (feathering shafta) pa usporedi sa mjerama koje nađeš na netu. Inače, kada sam šerafio 450-tke naletio sam na dve verzije spindle, jedna je bila sa manjim promjerom. Spindla ti mora imat stepenicu (sa večeg na manji promjer) tamo gdje se šerafi.

spindlica je origigi align, ne neka lijeva... da, ima taj skalin gdje se šarafi
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...