Skip to main content

Topic: Mini quad PID tuning (Read 3184 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mini quad PID tuning

Dosta nas sad leti mini quadove. Zabavni su i izazovni za letenje. Neki lete LOS, većina leti FPV.

Svi da bi letili uspjesno cackamo po PIDovima ali samo nekolicina sa njima nemaju problema.

Da bi sebi olaksao a i podijelio sa vama moje zaključke, otvaram temu samo za to.

Pa podijelite sa zajednicom svoja znanja ili neznanja!

Odg: Mini quad PID tuning

Reply #1
Iz gomile YT videa izvukao sam ove zaključke, ak sam nekaj krivo zakljucio, ispravite me...

P preslab - tesko se kontrolira, lako previse ispravis

P prejak - brze oscilacije, brzo dobiva na visini, tesko se visina odrzava ista, cuju se oscilacije motora

I prejak - isto kao i prejak P ali su oscilacije sa nizom frekvencijom

Roll i pitch
Visoke oscilacije = prejaki P
Niske oscilacije = preniski I
Ako wobla kad se spusta = preniski I
Ako drifta = preniski I
Ako kad skrenes vraca = D preniski

Odg: Mini quad PID tuning

Reply #2
Kao i dosta ekipe, kad sam dodavao gas iznad pola krenuo mi je quad jako oscilirat, prvo sam to sa TPA rijesevao. Sad sam stavio TPA na nulu i spustao P na roll i pitch i potpuno je nestalo osciliranje.

Odg: Mini quad PID tuning

Reply #3
Ja sam inace na Naze cleanflightu.

Odg: Mini quad PID tuning

Reply #4
Kak stavljate RC rate-e i i RC rate expo i koja vam je logika iza toga?

Odg: Mini quad PID tuning

Reply #5
No, interesantno da ovo nikoga bas previse ne zanima...

Odg: Mini quad PID tuning

Reply #6
Ljudi to netrebaju, posto imaju Kresu koji ce im na livadi podesiti. Steta, a dalo bi se fino nauciti iz teme.

Mene bi, recimo, ista stvar zanimala za nazu.

Odg: Mini quad PID tuning

Reply #7
Trebala bi ovakava tema biti za normal size quadove, hehehehe... Pa da svako priča svoja iskustva o podesenjima i kontrolerima.
Lp,
Alex

Odg: Mini quad PID tuning

Reply #8
Otvori :)

Dag, ako ti sta znaci, ja pratim :) Ne letim minija jer za to treba svakodnevni trening za koji nemam vremena, al imam jednog u dijelovima kojeg ce kad tad trebat podesit.


Odg: Mini quad PID tuning

Reply #9
Oj!

Ajde vec sam mislio da samo za sebe pisem... Ima savrseno smisla da se otvori druga tema za druge kontrolere, formate, softwaree. Kreso je majstor ali nije fora da ga svi udavimo za to svaki put kada trebamo stelanje.

Ajde sad cekamo nekog od iskusnih da me ispravi ako sam sto krivo napisao i da doprinese ako moze...

Odg: Mini quad PID tuning

Reply #10
Danas kad dođem doma ću ti tu zipat print screenove i config fajlu sa svog (cleanflight) pa si možeš usporedit ili skopirat....


Odg: Mini quad PID tuning

Reply #11
Radije uploadaj Image, da svi fino vide. A naravno konfig file zipas za download koga veseli...
Jesi ti sto to tunirao dodatno ili upucao i vozi?

Odg: Mini quad PID tuning

Reply #12
Može napravim tak nije bad...

ma to samo upucaš i vozi....  ;)
mislim da ti Borisb ima u videima navedene pidove u descriptionu... ti njegovi su dobri ;)


Odg: Mini quad PID tuning

Reply #14
A u pricipu su dobri,ali i nemoraju biti, mozes probat. Npr ja slozio minija i vozim ga neko vrijeme, prebacim sav setup na drukciji frame, totalno druga prica. Uglavnom skuzio sam da je lakse ustimati kad imas blheli i oneshot. mozes sa pidovima ici vislje da ne trese, a tu odmah bolje prima. Onda ima vec 5 pid controlera, koji se svaki stela drukcije i svaki drukcije utjece na kontrolu i let