Skip to main content

Topic: Koje servače kupit? (Read 1762 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Koje servače kupit?

Malo me brine kupnja servaca iz hobbyking-a.
Planiram kupit 4 hxt500 5g servace ali cujem da cesto ispadne da ili nerade uopce ili crknu nakon 5 minuta leta.
Pa sta vi preporucate?

Odg: Koje servače kupit?

Reply #1
Definitivno jedni od najlošijih serva koji se mogu kupiti, meni su svi radili probleme.
U toj klasi probaj sa Corona 928, osim ako nije neka 'specijalna' namjena, koja?
Damir

Odg: Koje servače kupit?

Reply #2
Naravno nije neka posebna namjena.
U pitanju je scratch build extra 300s 77cm raspon krila.
A i usput bih dobro dosao savjet za setup za navedeni model  :D

Odg: Koje servače kupit?

Reply #3
Moras dati vise podataka o modelu da ti se mozr preporucit setup
Lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Koje servače kupit?

Reply #4
Model je napravljen po ovim nacrtima: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=534453
Trup, krila i vertikalac su napravljeni od 1cm deprona(žutog-ploča za izolaciju izrezana cekasom na tu debljinu) a horizontalac je napravljen od 5mm debelog deprona(izoflor).
Na krilima je karbonska šipka za ojačanje Model bez elektronike ima ravnih 100 grama.
Inače ču ga napravit kompletnog od 6 mm deprona samo da se malo priviknem na model  :)

Odg: Koje servače kupit?

Reply #5
Ja već godinama za depronce koristim Towerpro SG90 serva, isti su kao i HXT 900, i nemam nit sam imao nikakvih problema. Kako koji model razbijem, tako servače prebacim u novi. A fala bogu razbio sam jedno 10ak aviona :)

Ali ako hoćeš nešto preciznije a jeftino, definitivno dobri servači su digitalci od HK, a stvarno nisu skupi:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16260__HKSCM9_6_Singlechip_Digital_Micro_Servo_6V_10g_1_6kg_0_07s.html
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

 

Odg: Koje servače kupit?

Reply #6
I mislio sam kupit digitalne s obzirom da se na analognima jako brzo izguli potenciometar pa divlja  >:(
Samo sto su digitalni malo tezi

Odg: Koje servače kupit?

Reply #7
Za taj model nikakav problem, Imao sam ja manjeg YAKa pa sam isto stavljao 9g serva na njega
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Koje servače kupit?

Reply #8
ako netko ima savjete za setup(baterija, regler, motor, propp) neka samo piše  ;)

Odg: Koje servače kupit?

Reply #9
Da ne otvaram novu temu pa ako netko ima savjet za setup za gore navedeni model neka samo kaze  ;D