Skip to main content

Topic: 'Mimi' F3K mini DLG - gradnje, letenje (Read 64694 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #195
Znam da je 4, za dubinu imam blue arow metalca. Sad mene zanima jel bi izdržali ovi  3.7 gramci na aleronima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Spektrum dx7s i razni modelčeki

 

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #196
Da naravno dubina a ne rudder [emoji2] Ok to si rijesio. Citao sam da ti mali imaju problema sa centriranjem. To ce ti Diogen pomoci. Ako itko zna o servima, on zna...
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)


Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #198
Ova druga slika, to je trup prema slici od akul130 ? Vrlo zanimljivo, moglo bi biti dobro, jer eliminira grešku ,a to je pucanje trupa kod Mimija (daj Hermanu na testiranje)  :D !

E sada ovi 3,7 grama servači: kupio ih prije par godina za depronski Zagi - ispravni i danas !
Kupio prije dva mjeseca - došao mi rastepen, jedva ga popravio i služi za testiranje, to ne idu u zrak!

Po meni, za Mimija - najbolji servo ide na horz, nešto slabiji na elerone, eventualno na vertikalac!

Dobri: D05010MG, D47, D56, DS633, eventualno DS65 HB
manje dobri, ali upotrebljivi: BA-TS-43, BMS303, 1440A, D03013,  D03011, S0316,

-sve navedene sam isprobao ili koristim, ne govorim napamet !

Damir

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #199
Znao sam. Expert pa to ti je [emoji106]

poslano sa mog telefona

"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #200
Onda stavljam teže jel?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #201
Prema nasem expertu 1440A. 1.7 gr. vece tezine ne bu te ubilo ;-). Veselim se tvom trupu, zanima me kak bude uspjelo...

poslano sa mog telefona

"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #202
Uspjelo je već akulu, on ga testira i nikakvih problema za sad


Sent from my iPhone using Tapatalk
Spektrum dx7s i razni modelčeki



Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #205
Pa decko to (1440a) ima doma pa bi stel to iskoristiti...

poslano sa mog telefona

"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #206
Tak je da, vec imam ta dva para tih 1440a  i onih 3.7g. Sad mi je došlo na misli da sva serva stavim u trup i mislim da imam taman mjesta ako budem koristio 1s 135mah. Tak valjda nebudem morao stavljat olovo u trup za cg.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #207
OK, samo razmisli Toki o tome dobro.
Ne bi bilo ugodno da ti se nakon par izbačaja polome getribe i sav mukotrpni trud u par sekundi ode u nepovrat.
Želja za ugradnjom servoa sa kojima raspolažeš je velika, znam.
Želim ti dobro i vjeruj, znam o čemu pričam. Lomio sam ja i jače servoe od tih koje ti planiraš ugraditi.
Obrati malo pažnju na izbor servoa koje Diogen preporučuje.
Zbog dva tjedna čekanja i nekoliko $$$ više, ne isplati se rizikovati.
Lijep pozdrav!

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #208
Ma znam sve. Ne žurim ja nikam. Tak i tak je ovaj projekt stajao jedno 5 mjeseci da se
vratim k njemu. Vedro nebo me potaknuo s svojim buildom da ga nastavim.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #209
Ima li još netko da gradi neku verziju Mimija ?
 Prvi postovi o modelu stajali su gotovo godinu dana... a onda je krenulo !
Mosquito klasa DLG do 1 m raspona krila ima mnogo prednosti: nije (pre)teška za izradu, čak ni skupa, a letenje je pravi užitak i izazov !
Možda bi mogli u zajedničku nabavu serva...1S batki..što nas je više, biti će bolje,lakše i jeftinije 'zajedriti'.
Damir