Skip to main content

Topic: 'Mimi' F3K mini DLG - gradnje, letenje (Read 64713 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #240
Varadero, ajde pukni koju sličicu da vidimo kako to izgleda, možda se može nešto smućkati.

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #241
Kolko je cjevka? U obližnjem dučanu je 10g preduga tj bez rezanja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #242
Cjevka je 6mm karbon, 4mm rupa. Druge nisam imao. Dužina prema nacrtu. Za pomicanje kontrolnih površina koristio sam konac za kožu, negdje iz 50ih godina prošlog stoljeća, tanak , lagan, čvrst i neelastičan. Rogovi su plastični , za indoor modele, lagani, nemaju ni pol grama...ma sve je išlo najlakše moguće što sam imao kod sebe.

Nema veze, meni je uživancija pravljenje modela. A sad, ako bude letio, super...ako ne...ko ga šiša...bitna je igra.

@Diogen setup u trupu je skroz naprijed, koliko god ide, nema tamo baš puno mjesta za sve utrpat. No moj prijemnik je lagan, 4.5g, baterijica 1S 5g, i 2 serva od 4g.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #243
Ovo sada postaje stvar inata - šteta je da dobro građen model ne pokaže sposobnosti... :'(
može se primijeniti ono pravilo 1/3, znači uz poluge na modelu jedan gram skinut sa repa znači 3 grama manje na nosu modela!

Po nacrtu, Mimi ima težište na 50-70 mm od napadne ivice krila; ja ga letam sa skoro 80, ali je razlika kuteva krila i horz. staba u mojem slućaju skoro 0 st, a sam horz je brušen u nesimetrićni profil.
Time je model opako nestabilan, ali je modificiran sa eleronima uz 50% diferencijala na njima čime se korigira uzdužna nestabilnost, dok je lateralna prepuštena mom znanju ili ne znanju rc-letanja. Takav Mimi dobro čita termiku, ali stalno traži 'palicu'

Što bi ja učinio ?(molim, ovo nije savjet jer ne želim savjetovati iskusne, ovo je samo ideja):

Dremelom izbušio rupe na horz. i vert. stabilizatorima koliko je moguće da se ne naruši čvrstoća i te rupe prekrio najlakšom folijom. Ako bi time olakšao rep barem 2 grama, naprijed bi to bilo 6, ukupno 8 grama.
Izbrusio bi samu špicu modela i na nju zalijepio olovo - kako bi isto bilo što dalje od CG - ovo je isto kao na onom A1 modelu Cirrus
Odredio CG na 75 mm od napadne ivice...i presvukao krila što lakšom folijom kako bi površine iza CG što manje narušavale balans.

D.

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #244
Bravo!!!!!!!1


Mislim da se ne treba se stresirati puno oko par gramica gori doli.. ;)
Najvaznije je da je model konstrukcijski dobro rijesen i da izdrzi opetovana HC startanja (5000+) bez zamora materijala..


Zelim ti ugodan maiden i ladno pivo poslije





Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #245
Nadam se da ću ga sutra testirati pa ću biti pametniji.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #246
Evo i sličica gotovog modela.





Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #247
a zasto nije na original stalku.... :D ...... ;)
Turnigy 9X

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #248
Maiden odrađen :)
 Model čitav i bez ogrebotine.

CG po nacrtima ne valja nikako, izvadio sam 20g iz nosa da bi model pravilno i lijapo letio.

Dakle, ukupna težina modela sa svim komponentama uključujući i batreiju je ravno 145g. Ja zadovoljan.

Nego sad me jedna druga stvar muči, a to su komande.
Ova varijanta sa torzijskom žicom i koncem je jako neprecizna i skoro sam ostao bez modela pri jednom izbačaju. Ostao je elevator milimetar prema dolje i eto zla.
Dakle, kada se kontrolne površine miču nikad se ne vrate u isti neutralni položaj, bilo koja strana je u pitanju i to me jako smeta. Ista stvar i sa vertikalcem. Mislim da će na kraju ići ipak prokrom žica od 0.8 mm umjesto ove kombinacije, s tim da će to zahtjevati još nešto sitno grama u nos.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

 

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #249
Ajde strpi se do subote, nije ni to daleko.
Pull-spring sistem bi trebao biti puno precizniji od žice ako je dobro odrađeno. Negdje mora da ti nešto zapinje.
Zna se desiti ako vijak na servou nije dobro zategnut da se struna malo otpusti. Inače osobno, nemam zamjerki na taj sistem kod dlg-a, a i mao si prilike vidjeti.

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #250
...
Zna se desiti ako vijak na servou nije dobro zategnut da se struna malo otpusti. Inače osobno, nemam zamjerki na taj sistem kod dlg-a, a i mao si prilike vidjeti.

Ili servo sam po sebi dobro ne centrira ....[emoji17]

I da, sad mi nista nije jasno .... rekao je varadero 108 grama sa elektronikom, baterijom, ali treba 30 gr. olova znaci ukupno 138 gr. E sad izvadio je 20 gr. Pa model ima 145 ... Ja tu matematiku ne kuzim ili sam negdje nesto predvidio pa se zato cudim ...No moj mimi isto ima 145 gr sa 10 gr u nosu i kak veli Diogen za MiMija je to OK.

Poslano sa mog PMP5580C koristeći Tapatalk
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - gradnje, letenje

Reply #251
Promjenio naslov teme  u jedan bolje razumljiv.

Gradi se jedan semi-solid sa varijantom pendel-repa, pa da vidimo kako ć to ispada: staklo 25gr+karbonski papir 10 gr+presvlaka za laminiranje = ?
D.

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - gradnje, letenje

Reply #252
Dečki ima nas već dosta s mini dlgima u zg, Diogen,mifi imate mimije, ja,Zed, Saša,Maki i Boha imamo elfeve i tu su još Balaško i dodo s diy elfovima, neznam kak da ih nazovem. Možemo brojat i Marijana s lebelle.Tu nas je već 10 u zg i oni koji nisu na forumu. Bilo bi vrijeme za neki miting. Možemo na proljeće kad bude opet ljepo i toplo vrijeme. Zamislite jedan 10 dlg-a odprilike iste veličine u zraku. Možemo odmah nabacit i neko natjecanje. Onak za zajebanciju ko zadnji ostane sad kad sam skužio termiku.
Spektrum dx7s i razni modelčeki


Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - gradnje, letenje

Reply #254

I da, sad mi nista nije jasno .... rekao je varadero 108 grama sa elektronikom, baterijom, ali treba 30 gr. olova znaci ukupno 138 gr. E sad izvadio je 20 gr. Pa model ima 145 ...


U pravu si. Skužio sam ja matematiku.
Moja greška.
Budući da nikada ne važem svoje modele, smrdo sam pri vaganju.
Tek kad je model bio gotov sam skužio da mi vertikalac nije u zraku prilikom vaganja nego na stolu. Zato je izgleda tako sve i ispalo lagano.
Magarac, šta reći.
Ukratko, stvarna težina modela sa svime sad je 145g.
Krila presvučena teže 45g.
Eto, sorry na mojoj gluposti
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.