Skip to main content

Topic: Rasprava F3A/F3M/IMAC natjecanja (Read 27534 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Rasprava F3A/F3M/IMAC natjecanja

Reply #30
Hvala!

Kaj ima ko od vas iz Gorice vremena i vole da letimo jedan dan skupa?
Malo popricamo uzivo oko svega itd.?


Trebamo se samo dogovoriti u kojem terminu bi se nasli na letjelistu Busevec, da vam malo vise prezentiramo F3M ili F3A letenje, programe, natjecanja, sudjenje, ocjene, itd.

Ovdje neka se jave svi zainteresirani, pa cu predloziti neki termin od iducih vikenda kada bi se mogli naci.

Zasada se samo Zed javio da bi dosao, pa ocekujem barem jos par novih i potencijalnih F3M natjecatelja.

Odg: Rasprava F3A/F3M/IMAC natjecanja

Reply #31
Ja sam zaiteresiran...
Samo javi...

Ako smo kod partije bele to je super primjer, jer svi znamo pravila, a mi imamo suce koji ne znaju pravila, imamo natjecatelje koji ne znaju pravila.
Zato je potrebno prvo definirarti pravila, a tek onda eventualno se svadati.

Mislim da je upravo zato to kao prvo druzenje, zato i nemamo proglasenje ukupnog pobjednika i sl.


Odg: Rasprava F3A/F3M/IMAC natjecanja

Reply #32
Rasprava vam je malo otišla u krivo. Ne znam o kakvom svađanju govorite,tko to diže nos i tko su ti pojedinci koji tak jako smetaju. Moj post govori o F3A tekmi u Novom Mestu i mojem nezadovoljstvu suđenjem na tekmi-u prošlom postu sam naveo primjere koji se kose sa pravilima koja su uredno napisana i nacrtana na slovenskom forumu. Ja sam na toj tekmi naučio više nego na svim dosadašnjim tekmama jer sam mogao slobodno popričati sa pilotima koji lete od deprona pa do 3m akrobatskih modela. Nitko iz Slovenije ni jednim slovom nije pričao ni o partizanima ni o dizanju nosa nego o argumentiranom provođenju napisanih pravila. Meni je jako žao što su se neki jako uzbudili. Glupo mi je tu pametovat i objašnjavat jer svatko normalan je skužio o čemu govorim. Pravila su davno napisana i nacrtana i dostupna su svima koga zanima ova vrsta letenja. Uživajte u letenju.

Odg: Rasprava F3A/F3M/IMAC natjecanja

Reply #33
Kolega Krešo, može jedno pojašnjenje: kako može utjecati suđenje u sloveniji da se više ne natječeš u hrvatskoj? Nije mi nikako ovo jasno. Ako su tamo bili u k...u i neujednačeni kriteriji i to te smeta onda više ne ideš tamo. Ja osobno neću i ne želim ići tamo, pogotovo ne  takvim uvjetima kao i znajući reakcije ljudi koji su puno puta tamo odlazili ali tu kod nas hoću osim što ove godine nisam bio baš u mogućnosti ali sljedeće ću godine opet zagristi i krenuti dalje. Mislim da nas ima sasvim dovoljno ali ovakvim stavovima kao i ekipa koja kaže evo evo samo što nisam došao ili dolazim 1000% pa ne dođu, time se narušava kvaliteta i masovnost ovog tipa natjecanja. Ako nas ima malo i još manje nas dođe onda i nema neke draži. Meni je osobno bilo puno draže kad bi nas bilo po kategoriji barem 5-6-7 onda bi tu pala prava natjecateljska atmosfera.

Ako se hvataš suđenja i kod nas onda mogu samo nešto reći da je i kod nas bilo natjecanje ove godine u Buševcu u kojem je došlo do velikog nesrazmjera u ocjenjivanju pri tome govorim o pristranosti a znaš na što aludiram. Ne može mi nitko reći da je 4. mjesto koje je osvojio Antun Meić realno kad taj dečko može skoro zatvorenih očiju odletiti program

Ako si odlučio više ne ići na natjecanja to je tvoja odluka koju treba poštovati ali nemoj onda podrivati i ovo malo natjecatelja koliko nas ima nego radije prenesi svoje znanje na nekog drugog pa da se taj netko drugi s nama druži i natječe a ne prepire preko foruma. Ja osobno nikad nisam imao primjedbe na suđenje u hrvatskoj jer su mi sudili ljudi koji lete ili znaju pravila 10x bolje nego ću ja ikada. Kad ja dođem (ako ikada) do te razine onda ću moći nešto više reći ali zasad šutim i poštujem to što je. Ja imam neke sasvim druge probleme koji me izjedaju i nisam u mogućnosti bio djelom prošle kao i cijelu ovu godinu natjecati se ali od sljedeće opet krećem.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Rasprava F3A/F3M/IMAC natjecanja

Reply #34
Kolega Dražiču !!

Taman sam se rješio Kreše i Nikole u osnovnom da mogu i ja neki lonac zaradit sad ti mi  pokvari planove sa tvojom izjavom   Izgleda da ču morati na kraju malo i vježbat .Naravno moramo se šaliti jer ovo je malo sad napeto postalo ,ali s jedne strane i dobro da se raspravlja i dogovara jer nešto se pokreče
pozdravljam inicjativu kolege Mejiča (Marka i Ante) o zajedničkom neformalnom druženju i preporučam da ko god može doči neka dođe jer če se puno naučiti ,vidjeti,samo jednu novu stvar da čuješ koju nisi znao ili vidio jako je puno i definitivno ti nije propao dan.Naravno doči po mogučnosti sa modelom jer model na kraju krajeva mora dobro biti izregliran za f3a tekmu
U potpunosti se slažem i sa Igorom jer djelimo istu sudbinu na tekmama  i znamo o čemu govorimo i sa gradjaninom koji je potencijalni takmičar samo da ga uvjerimo da če na budučim tekmama biti više druženja iskrenog  ,pravilnog sudjenja ili barem sudjenja onako kako se dogovorimo
Nismo mi jedini koje muče suđenje koliko sam imao priliku čuti kolege iz f3j,f5j,f1n  to je največi problem  a vjerujem i šire osim u Deželi
Zato primiti se posla i DOGOVORITI PRAVILA  SUDJENJA ,imamo prilike evo u Buševcu A i kod nas u Voloderu(toplo se preporučamo) cjeli aerodrom 2,5cm visokom travom  širine 53m duljine 700m "ako ne bude" tekme(jer smo dekintirani) nemora značiti da se nemože letit i družit   sve čemo se dogovoriti na forumu zato i je forum .



Lijep pozdrav od Pčelara iz kluba "osa"

Odg: Rasprava F3A/F3M/IMAC natjecanja

Reply #35
OK,ajmo ponovo....Krešo ne provocira,ne podriva itd. Ponavljam zadnji put: suđenje na tekmi u Novom Mestu nije bilo korektno,a to znaju svi koji su tamo bili---da je sudilo 5 sudaca i da se brisao najjači i najslabiji sudac u pojedinom turnusu do ove rasprave ne bi ni došlo-jer tako se navodno sudi u EU. Daj Bože da nas na tekmi bude 100 ali ako je tekma onda se leti po pravilim,a ako je zabava onda šišaj kud te volja. Na dotičnoj tekmi je sve bilo savršeno osim NESRAZMJERNOG bodovanja između sudaca. Ja sam prvi koji ću im doći ponovo. Trošak odlaska na tekmu je cca 100 eura i 2 čovjeka gube cijeli dan ali ni to nije problem ako cilj ima smisla. Ja vas molim da čitate što sam napisao i da komentirate napisano,a ne stvari koje s tim nemaju veze.
stvar druga:F3M Hrvatska se sudi tak kak se sudi. Lani je bilo OK jer smo sudili mi koji kužimo što sudimo. Da se tekma u Buševcu sudila po EU pravilima i sa sudcom kojeg spominjem rezultat bi bio ovakav (kome paše nek čita kome ne neka ne čita)
1.organizator ima prava i obveze-između ostalog osigurati suđenje (od 3 sudca u F3M expert programu jedino je Darko znao figure,ostala dva sudca su super dečki ali činjenica je da su to prvi put vidjeli-TO JE ČINJENICA a ne moja vizija
2. Nikola (SRB) apsolutno vrhunski pilot promaši figuru (snap lijevo,valjak desno) nitko od sudaca nije ni trepnuo. U SLO je to 0 ko toranj. Dečko je skužio ispravio i sve nas debelo namazao!!!-kapa do poda.-ali da je dobio 3x0 može na taj turnus zaboravit.
3. Antun M. Tuna-super vrhunski pilot,majstor sa iskustvom-centralna figura promašena dobrih 50m zbog prebrzog izlaska iz prošle figure-U SLO 0 ko toranj i za tu figuru i za prošlu iz koje nije izašao na vrijeme (svjedok Davor Balažić).Kad bi za to dobio nulu taj turnus ode k vragu
Suđenje u RH je lani bilo bez ikakvih primjedbi. Dečki iz sporta su počeli prelaziti u expert i sve je slutilo na napredak dok nisu počele rasprave. Letačku scenu ja ne mogu ni poboljšat,a još manje pokvarit. Dečki organizirajte se,trenirajte i tekme će bit kak treba. Podržavam MAK VG u prezentaciji jer ni sam nisam znao kak se poljeće dok mi nisu rekli. Smanjite nepotrebna izmišljanja i sve će bit ok. E da Marine moj,Darko mora drukat za mene jer je to klupski statut!!!
Hvala svima koji su poslali privatnu poruku sa podrškom u istjerivanju istine,ali mislim da je bilo dosta od mene jer idem letit.  PA-PA svima i čuvajte se zemlje jer je tvrda.
 

Odg: Rasprava F3A/F3M/IMAC natjecanja

Reply #36
E zato je Darko Kreši nadruko u Sloveniji jer mu je čito program napreskokce (malo ispremješo program samo on to još nezna   ) kak je on meni u Buševcu (Krešo koja figura sad e jebiga neznam zgubil sam se) ,a Krešo misli da je dobro letio a stvarno je dobro letio samo nije po redu :P :P :P :P :P (Šala mala)
Dobar je Krešo samo ga je nekakav jad protiv nepravde primio  proči če ga  pa čemo i mi valjda organizirat tekmu da  i mi neke lonce osvojimo jer nemogu sam ,ak ne tekmu onda druženje (AEROmiting) nadam se da če te se odazvati fešta zajamčena.Kako to "OSE" znaju organizirati.

Odg: Rasprava F3A/F3M/IMAC natjecanja

Reply #37
Moje misljenje je da nema smisla organizarati natjecanja dok ne nadete 3 suca za svaku kategoriju sto nebi bilo lose da 3 budu za obje kategorije jer ce tako sudenje biti najpravednije i vise nece biti razloga svadi...sada imamo vremena jer koliko ja znam i vidim ova sezona je gotova...mozda moje misljenje i nije vazno jer je istina da ne sudjelujem previse u tim natjecanjima ali eto imao sam potrebe iznijeti svoje misljenje! :)

LP
''Za većinu ljudi, nebo je limit.
Za one koji vole zrakoplovstvo...
...nebo je dom.''