Skip to main content

Topic: Lipo safe bag - iznutra oštri fiberglass! (Read 6481 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Lipo safe bag - iznutra oštri fiberglass!

Imam lipo safe torbicu sa HK. Nekidan sam stavljao ruku u nju da je raširim i "našpranjio" si šaku sa stotinama sitnih fiberglass vlakana. 24h me ruka svrbila a pod svjetlom se vidilo stotine sitnih iglica zabijenih u kožu, nije se dalo nikako izvaditi.

E sad il je moja koža nježna, ili mi je torbica oštra.


Odg: Lipo safe bag - iznutra oštri fiberglass!

Reply #1
Nadam se da nisi gurao baš desnu ruku u liposafebag  :D
D.

Odg: Lipo safe bag - iznutra oštri fiberglass!

Reply #2
Uvijek lijevom rukom u safebag! Inaće, iglice možeš jednostavno počupati flasterom ili bilo kojom drugom ljepljivom trakom. Oštre niti s vanjske strane vreče spali upaljačem pri čemu će nastati će male staklene kuglice koje ne bodu.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Lipo safe bag - iznutra oštri fiberglass!

Reply #3
Jesi siguran da je to fiberglas?

Mogli bi naši dragi ekološki osvješteni kinezi unutra i azbest nagurati.

Osim toga j... fiberglass SAFE bag - fiberglass gori ko buktinja.

Ti bagovi su No1 nateguša.  Nema te vrećice (pa čak i ako je negorljiva) koja će spriječiti prijenos topline/temperature na okolne predmete (podlogu). Čak i da je vakumirana - LiPo u sebi ima dovoljno kisika za gorenje.

Lipo Battery Fire Containment Test
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Re: Lipo safe bag - iznutra oštri fiberglass!

Reply #4
Nemam pojma kaj je, al izgleda mi kao fiberglass

Nebum više ništa gurao unutra, bilo jer prilično neugodno 24 sata, štogod sam dotaknuo pikalo me. Probao sam sa ljepljivom trakom, mislio sam u vrućim voskom za depilaciju, ali sam pročitao da se od toga ne umire pa sam odustao.

Odg: Lipo safe bag - iznutra oštri fiberglass!

Reply #5
Ti bagovi su No1 nateguša.  Nema te vrećice (pa čak i ako je negorljiva) koja će spriječiti prijenos topline/temperature na okolne predmete (podlogu). Čak i da je vakumirana - LiPo u sebi ima dovoljno kisika za gorenje.

Ne bi se slozio da ne postoji bag koji ne funkcionira - postoji ali je skup, odnosno vecini nedobavljiv. Ja imam nekoliko vrecica od pravog kevlara, rucno sivene i nekoliko puta su mi upravo ti bagovi spasili situaciju. Određeni dio energije, odnosno topline prođe - to jest istina, medutim definitivno je bolje koristiti ikakav bag nego nikakav.
Čakovec R/C Flying
FPV: Heavy Hex + Cinestar gimbal
Fun: AXN na steroidima ;)

Odg: Lipo safe bag - iznutra oštri fiberglass!

Reply #6
Ti bagovi su No1 nateguša.  Nema te vrećice (pa čak i ako je negorljiva) koja će spriječiti prijenos topline/temperature na okolne predmete (podlogu). Čak i da je vakumirana - LiPo u sebi ima dovoljno kisika za gorenje.

Ne bi se slozio da ne postoji bag koji ne funkcionira - postoji ali je skup, odnosno vecini nedobavljiv. Ja imam nekoliko vrecica od pravog kevlara, rucno sivene i nekoliko puta su mi upravo ti bagovi spasili situaciju. Određeni dio energije, odnosno topline prođe - to jest istina, medutim definitivno je bolje koristiti ikakav bag nego nikakav.

Stari Lonac a najbolje Expres Lonac,taj dihta i plamen u nutra je za tren ugasen,
ja drzim u dvoristu u Grilu,ljeti i zimi,
sto je moguce manji pristup zraka onemugacava gorenje

Odg: Lipo safe bag - iznutra oštri fiberglass!

Reply #7

Ne bi se slozio da ne postoji bag koji ne funkcionira - postoji ali je skup, odnosno vecini nedobavljiv. Ja imam nekoliko vrecica od pravog kevlara, rucno sivene i nekoliko puta su mi upravo ti bagovi spasili situaciju. Određeni dio energije, odnosno topline prođe - to jest istina, medutim definitivno je bolje koristiti ikakav bag nego nikakav.


Sorry - krivo.

Nije problem u vrečici - ima ih ne gorivih - problem je što već zapaljeni plinovi izađu iz vrećice.

Test je radila firma koja se bavi proizvodljnom negorivih tkanina. Nemaju nikakve veze s modelarstvom - ali su htjeli isprobati vrećice na tržištu nebi li pronašli i neko tržište za sebe.

Baterija je prvo bila prepunjena na 120% a zatim šokirana velikom strujom punjenja.

Slika govori sve.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=IAgzf44Fgeo#t=1s


Naravno nitko polupametan neće to učiniti svojim baterijama - a ni sebi.

Ali ako mogućnost (samo)zapaljenja gledamo kroz problem skladištenja baterija - tu ima dosta "bolje spriječiti" ponašanja.

1.) NIKADA ne spremati pune baterije - baterija se puni neposredno prije letenja - točka.

2.) Napon spremanja (storage charge) ne više od 3,75V/cell - idealno 3,72V/cell

3,85V/cell - što se nažalost udomačilo na nekim punjačima je PREVIŠE.

Ako nemate punjač ne kojem se može regulirati napon za storage mode - postoji jednostavan trik.

Kod storage mode punjenja izabrati vrstu baterije LiIon - to puni za 0,1V manje od LiPo - i sve OK.


Radi se vrlo jednostavno o količini spremljene energije:

10-15%C < 3,72V/cell
30%C > 3,75V/cell
50%C > 3,85V/cell

ispod 15%C - gotovo kikakva mogućnost zapaljenja
više od 50%C - velika mogućnost zapaljenja

naravno sve je to vezano i na mjesto/uvjete skladištenja. na hladnom se vjerojatno neće nikada ništa desiti - odnosno ako su spremljene usred ljeta u autu na suncu - tko zna
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Lipo safe bag - iznutra oštri fiberglass!

Reply #8
Ali ako mogućnost (samo)zapaljenja gledamo kroz problem skladištenja baterija - tu ima dosta "bolje spriječiti" ponašanja.

1.) NIKADA ne spremati pune baterije - baterija se puni neposredno prije letenja - točka.

2.) Napon spremanja (storage charge) ne više od 3,75V/cell - idealno 3,72V/cell

3,85V/cell - što se nažalost udomačilo na nekim punjačima je PREVIŠE.

Ako nemate punjač ne kojem se može regulirati napon za storage mode - postoji jednostavan trik.

Kod storage mode punjenja izabrati vrstu baterije LiIon - to puni za 0,1V manje od LiPo - i sve OK.


Radi se vrlo jednostavno o količini spremljene energije:

10-15%C < 3,72V/cell
30%C > 3,75V/cell
50%C > 3,85V/cell

ispod 15%C - gotovo kikakva mogućnost zapaljenja
više od 50%C - velika mogućnost zapaljenja

naravno sve je to vezano i na mjesto/uvjete skladištenja. na hladnom se vjerojatno neće nikada ništa desiti - odnosno ako su spremljene usred ljeta u autu na suncu - tko zna

Nikad nisam imao ozbiljan, skupi punjač, uvijek neke kineze od 50-70 $ tako da ne znam kako su uopće podešeni ti skupi ali nikad nisam vidio 3,85V po ćeliji za storage mod, svi su do sada bili podešeni na 3,8V.

Ako je 3,72 najbolje, 3,75 podnošljivo, zašto proizvođači ne kalibriraju punjače na te vrijednosti?
Njima je to samo jedna vrijednost u kodu firmware-a

Istina, jeftini punjači kojima se može kalibrirati samo ukupna voltaža, a ne po ćeliji, u pravilu kad napune na 3,8v to je u stvarnosti nešto manje.

Thunder Power kao jedan od respektabilnih proizvođača LiPo baterija preporučuje 3,8V po ćeliji

Da sad ne bude cijeli post off topic, LiPo safe bags su marketing navlakuše, bar sve ove jeftine nama dostupne.
Vidio sam puno poprilično dobrih rješena koja ne koštaju puno, uz naravno punjenje u dvorištu, na terasi i sl.

Baterija ako se zdimi, važno je da vručina i eventualni izboj plamena ne dođu u kontakt s gorivim materijalima po kući/stanu.
Prijatelj je od ostataka kamenih ploča nakon radova po kući napravio kamenu kutiju s otvorima za zrak i žice od punjača.
Ja sam napravio metalnu od materijala iz bauhausa
Stara metalna kanta je dobro rješenje ako se unutra ubaci bilo što što će bateriju podignuti od dna kante da se toplina ne prenosi direktno na kakav parket ili tepison.

Sve su to dobra rješenja za sve koji smo skućeni s prostorom ili jednostavno sve imamo oko svog radnog stola iako je najbolje rješenje puniti LiPo vani.

Jedna od napomena koja se povlaći po mnogim forumima i disklejmerima, sad kad je vani +milijonćek, a idete na g.o., promisliti kud s baterijama prije nego zaključate vrata i sretno krenete prema obali.

Znam, svi to dobro znamo ali ne škodi napisati još jednom.

I definitivna stvar za promisliti što je Faldomak napisao za baterije u autu na suncu.
Mnogi se ujutro spremimo da ćemo poslije posla letjeti, baterije u bunkeru pune na 4,2V, u bunkeru temperatura kao u talionici željeza, bunker na suncu od 8 do 16-17h. Postoji šansa de se poslije posla ne ode letjeti, a doma ode autobusom.

Možda sam samo paranoičan ali Murphy nikad ne spava.

Odg: Lipo safe bag - iznutra oštri fiberglass!

Reply #9



Možda sam samo paranoičan ali Murphy nikad ne spava.
[/quote]

Nisi paranoican,dobro pises ali da li su stvarno toliko precizni Punjaci ?
kada stavim nesto na Vagu i pokaze mi 2gr. znam da je to toliko

dok kod 3.75 ili 3.72 ili 3.85 V/cel. ??

Odg: Lipo safe bag - iznutra oštri fiberglass!

Reply #10
...da li su stvarno toliko precizni Punjaci ?
kada stavim nesto na Vagu i pokaze mi 2gr. znam da je to toliko

dok kod 3.75 ili 3.72 ili 3.85 V/cel. ??

Za ovog iz prve ruke znam da je toliko precizan!

Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: Lipo safe bag - iznutra oštri fiberglass!

Reply #11
...da li su stvarno toliko precizni Punjaci ?
kada stavim nesto na Vagu i pokaze mi 2gr. znam da je to toliko

dok kod 3.75 ili 3.72 ili 3.85 V/cel. ??

Za ovog iz prve ruke znam da je toliko precizan!



Jos uvijek nemam "pravi"
tko je ovaj i koje su peneze i ako peneze nisu bitne,

vec 7 godina punim sa Graupner - Robbe S4 a taj i danas kao i tada kosta 17 eur.

Odg: Lipo safe bag - iznutra oštri fiberglass!

Reply #12

tko je ovaj i koje su peneze i ako peneze nisu bitne,


To je Robbe Power Peak Twin EQ-BID 1000W
Cijena u EU je cca 180€-220€ Ovisi od trgovca do trgovca.
Ima i "boljih" ali ovaj "za dorucak jede malu djecu". 8 baterija 3S 3000mAh sa 2C napunim za 35min.
Sve kaj moze, jos nisam ni pokusao koristiti. Nakon kaj je Faldomak jucer napisao da je idealno 3.72V, otkrio sam da i to moze  8)
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: Lipo safe bag - iznutra oštri fiberglass!

Reply #13
Hvala Stefano,
vjerujem da budem !

 

Odg: Lipo safe bag - iznutra oštri fiberglass!

Reply #14
Evo još jedan prijedlog :  www.bluelight-tech.com    vidi (LiPoly battery bunker)

Note:Volio bi da ne moramo brinuti....ali... :'(
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.