Skip to main content

Topic: Servači 9g i pomak poluga (Read 2612 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Servači 9g i pomak poluga

Ajmo znalci, pošto sam tek od nedugo u ovom hobiju (za sad na deproncima), zanima me pomak na servu. Dakle , kad ga ručno probam okretat vidim da ima zakret od 180 stupnjeva, od jedne do druge krajnje točke. E sad kad ja to sve pospajam u neki avion, pa promatram kako servači rade, vidim da radi zakret najviše  25-30° u svaku stranu. Ako mixam krila u deltu onda još i manje (razumljivo).
Da li je moguće nekako to povećat ?
I da, stanica je Spektrum DX6i.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Servači 9g i pomak poluga

Reply #1
25-30 stupnjeva zvuci jako malo, to je 50-60 stupnjeva izmedju krajnjih polozaja. inace ja na mx-12 imam "travel adjust" gdje imam mogucnost stelanja hoda serva, original je na 100%, a kada dignem na 150 % hxt900 nije jako daleko od 180 stupnjeva izmedju dva krajnja polozaja. jos postoji mogucnost da su ti i "dual rates" postelane tako da servo ima manji hod posto se travel moze i tamo stelati.

ako nisi procitao manual za programiranje od stanice toplo preporucam jer nakon toga sve bude jasno i skuzis sto stanica sve pruza.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Servači 9g i pomak poluga

Reply #2
Manual je stvarno rudimentaran, tako da ništa od toga, tamo su samo nabrojane funkcije a ne i za čega služe, a dual rate je isključen tj. sve na 0.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Servači 9g i pomak poluga

Reply #3
nesto tipa "travel adjust" ti postoji i tamo povecaj hod
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Servači 9g i pomak poluga

Reply #4
Uđeš u travel adjust odabereš što hočeš podesiti e sad bez diranja palica ideš do 100 a ako gurneš pallicu npr. dubinu full i držiš je možeš iči do 125 i tako produžiš hod.


lp lija

 

Odg: Servači 9g i pomak poluga

Reply #5
Zahvaljujem, probat ću čim dođem kući.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.