Skip to main content

Topic: Par fotki i pozdrav (Read 15023 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Par fotki i pozdrav

Reply #15
Sutra dalje :)

Odg: Par fotki i pozdrav

Reply #16
Predivno! Moram priznat. Nego zanima me, vidim da imate samo dvomotorce. Jel koristite trust vektoring ili sve odrađuje kormilo a gas je uvjek jednak po motoru?
Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Par fotki i pozdrav

Reply #17
Toki...
ako ja dobro razumijem trust vectoring ...nema ga ovdje...
sve je kormilo...
iako...MHZ nudi i trust vectoring driveove...ja ih nemam
dvomotorci...a da.
.gotovo iskljucivo...zbog neutralizacije prop tork rolla...dvomotorski kontraspin je totalno superioran u handlingu kod starta i u zavojima na vodi...totalna razlika
uvijek bi išao na dvomotorca s kontrarotacijom...gotovo svi moji čamci su kontrarotacija i dva motora...od najmanjih do najvećih

Odg: Par fotki i pozdrav

Reply #18
Da dobro ste me skužili. Hvala na objašnjenju. Za tork od motora sam skroz zaboravio sad mi je sve jasno.
Koji bi trebao biti brži? Benzinac ili elektro? I koliku uopce flotu imate? Kolko vidim do sad, ubrzo radite i pristanište jel ?  :D ;)
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Par fotki i pozdrav

Reply #19
Da dobro ste me skužili. Hvala na objašnjenju. Za tork od motora sam skroz zaboravio sad mi je sve jasno.
Koji bi trebao biti brži? Benzinac ili elektro? I koliku uopce flotu imate? Kolko vidim do sad, ubrzo radite i pristanište jel ?  :D ;)
toki...nemojmo bit na "vi"...pliiiz
hvala ti
elektro je neusporedivo brži...nemjerljivo...
moment je apsolutno najjači kod elektro setup-a
elektro ubija vrijeme vožnje...trajanje baterija...koje iznosi cca 9-15minuta u najboljem izdanju ako ga ne stiskaš prejako
kod benge je...natoči i vozi
..jedan rezervoar od cca 7dcl ti je dosta za 45min vožnje...onda zamisli kad si napraviš mješavine  u kanisteru od 5L...to ti traje pol ljeta i košta 50kn :)
ali elektro je najbrži...brži od turbina...barem u brodskoj uporabi na čamcima...

Odg: Par fotki i pozdrav

Reply #20
Pozdrav Sebastjane,dobrodošao u društvo sa foruma,ja sam onaj sa žutim katamaranom.
Nadam se do slijedećeg druženja riješiti dječje bolesti moje igračke,ali u svakom slučaju si me potaknuo za novi projekt,nešto dužine 130 cm,ali definitivno sa manjim budžetom od tvojih pila. ;D

Može odmah preporuka za neki trup,ali nemoj pretjerati sa karbon/kevlarom... :-\

Hvala i čujemo se!

Dražen
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Par fotki i pozdrav

Reply #21
Pozdrav Sebastjane,dobrodošao u društvo sa foruma,ja sam onaj sa žutim katamaranom.
Nadam se do slijedećeg druženja riješiti dječje bolesti moje igračke,ali u svakom slučaju si me potaknuo za novi projekt,nešto dužine 130 cm,ali definitivno sa manjim budžetom od tvojih pila. ;D

Može odmah preporuka za neki trup,ali nemoj pretjerati sa karbon/kevlarom... :-\

Hvala i čujemo se!

Dražen


Bok Dražen...


H&M (Hydro Marine) ti je super...gazda je Oliver Seiss....kvaliteta je super...izbor je velik...Oliver će rado pomoći u odabiru setup-a


probaj ovdje: [size=78%]http://www.hydromarine.de/[/size]


izbor monotrupaca i katamarana je velik...nije sve u karbonu...mislim da postoje svakojake varijante i može se naručiti kaj ti treba...
osim toga...mogu ti ponuditi i složene setup-e ili ti čak složiti brod u RTR


druga opcija...ili možda PRVA je MHZ Powerboats: [/size][size=78%]http://www.mhz-powerboats.com/index.php?language=en&&&XTCsid=cf7d25779592126ab5cd4b481bc33bff[/size]


i tam imaš koješta...


ne znam...reci kaj te zanima...i MHZ ti ima verzije u običnoj stakloplastici i karbonskim sandwich varijantama...


u dimenziji 1300 meni je super ili: [/size][size=78%]http://www.mhz-powerboats.com/Hulls/category-31/Drambuie-on-Ice---1355mm---53-35-.html[/size]


ili naravno vječni Mystic: [/size][size=78%]http://www.mhz-powerboats.com/Hulls/category-31/Mystic-C-5000-Glas-1380-mm---54-3-.html[/size]


ili od H&M-a Agitator XL (to ti je onaj moj s kojim sam bio na Jarunu Maritimo team Australia): [/size][size=78%]http://www.hydromarine.de/[/size]
nemrem ti skopirat ...ne da mi direktan link...odi na H&M...na katamarane...i skrolaj dole do Agitatora XL...imaš ih u par varijanti

Odg: Par fotki i pozdrav

Reply #22
Prepuno ti hvala,ovo zaslužuje kavu/pivu/čevape,u najmanju ruku! ;D
Vidim navečer pa javim,lp!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian



Odg: Par fotki i pozdrav

Reply #25
Maritimo Australia na Malom Lošinju 2013. ljeto...


sviđaju mi se kadrovi u slow motionu letova preko valova...iako su valovi naravno potpuni izvan razmjera za takav mali čamac...zgleda ludo :)
...i zabavnije mi je tak vozit nego po ravnom glatkom jezeru...


http://www.youtube.com/watch?v=MaBfZVzaXE8

Odg: Par fotki i pozdrav

Reply #26
Aaaa...tu je dakle supruga plivala! :)

Odlični su ti filmići.
Na ovom zadnjem sam samo čekao kad bu se Gopro odljepil od čamca i zveknul u vodu,ali očigledno nije!

Pitanje:Seaking 180 ESC ti se pokazao OK?
Baš gledam Mystica 138 pa razmišljam o dva leoparda+seaking kombinaciji.
kaj kažeš?
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Par fotki i pozdrav

Reply #27
Aaaa...tu je dakle supruga plivala! :)

Odlični su ti filmići.
Na ovom zadnjem sam samo čekao kad bu se Gopro odljepil od čamca i zveknul u vodu,ali očigledno nije!

Pitanje:Seaking 180 ESC ti se pokazao OK?
Baš gledam Mystica 138 pa razmišljam o dva leoparda+seaking kombinaciji.
kaj kažeš?

Ja sam vozio Maritimo na dva Seakinga 180 i dvije 6S-ice...motori su Lehneri 2250...i to mi nije bilo dobro...
iako je 180-setka  od 2-6S...nije mogla zdržat Lehner 2250 i prop ...mislim da je gore 50/1.4 2...
stalno mi je izbacivao i gasio se esc iako su baterije bile nepotrošene...dakle...stisneš gas malo jače...on ga hiti van...pričekaš...vrati se natrag...opet se upali
onda.sam skinuo seakingove 180 i stavio MGM compro 250/300A
i sad je ok
mislim ako ćeš ići do nekih 3 ili 4S po motoru...moglo bi biti ok...
valjda

Odg: Par fotki i pozdrav

Reply #28
Sve jasno,tnx.
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian