Skip to main content

Topic: Jos jedan multicopter FreaK - snimke od pocetka do danas (Read 4002 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Jos jedan multicopter FreaK - snimke od pocetka do danas

Dobro jutro FlyFreakovi!


Evo da se i ja napokon predstavim. Inace sam iz Siska, ali radim vec nekoliko godina u Njemackoj. RC scena me tek pocela interesirati kad sam vidio prvu snimku sa quadcoptera. To je bilo prije ca 2,5 godine. Od onda sam slozio jedan Quad (kucna izrada) koji ce uskoro narasti na 680 velicinu, jedan tricopter (kucna izrada) 450 velicina i jedan ZMR250 mini quad.


Godisnje idem 3-4 puta u Sisak tako da postoji mogucnost da se i nadjemo negdje za praznike. Bez beda bi dosao i do Zagreba il okolice da se malo druzimo i letimo.


Ovo je moj YouTube Kanal > http://www.youtube.com/user/sniper260486 pa koga interesira moze pogledat. Na njemu mozete vidjeti moje pocetke pa sve do danas. Veselim se svakom abonentu, komentaru, likeu i pogledu!


Neletim kao charpu ali sa vremenom mi ide sve bolje ;)

Odg: Jos jedan multicopter FreaK - snimke od pocetka do danas

Reply #1
Dobrodošao

Odg: Jos jedan multicopter FreaK - snimke od pocetka do danas

Reply #2
Kakva je situacija u Njemačkoj što se tiče letenja (dozvole, susjedi, letačke zone, klubovi,...)? Kad je već prilika dobiti informaciju iz prve ruke...
Multirotor FTW!

Odg: Jos jedan multicopter FreaK - snimke od pocetka do danas

Reply #3
@pupo


hvala


@DeCay


Susjedi jos se nikad nisu bunili iako sam letio par puta u dvoristu zgrade. Okruzen sa 3 strane sa prozorima..


Ako je copter ispod 5 kg onda netreba nikakva dozvola. Naravno nesmijes kod aerodroma i slicnog letit.


Takodjer je zabranjeno letit preko ljudi pogotovo skupina ljudi.


Za FPV bi trebao biti jedan promatrac koji u svakom trenutnu moze reci gdje se letjelica nalazi.


Clan nekog kluba se nemora biti.


Savjetuje se da se napravi osiguranje ako slucajno letjelica napravi stetu kakvu ali mislim da nije obavezna.


To je sve sta znam.


Ja do sada nisam imao nikakvih problema sa zakonom. Naravno letim i sa zdravim razumom. Desilo mi se vec par puta da je copter pao sa neba kao cigla iz neobjasnjenih razloga. Sumljam da je problem bio los kontakt na stekeru od baterije. Zbog toga i da smijem nebi letio po gradu. Pogotovo ne na koncertima i slicno.


E da jos jedino sta mi pada na pamet da se za FPV smije koristiti samo 25mW transmitter.


Neznam kak je sa komercionalnim koristenjem, ovo sta sam napisao se tice letjenja kao hobby.


Da pogledam dali mogu naci negdje potpune informacije o tome?

Odg: Jos jedan multicopter FreaK - snimke od pocetka do danas

Reply #4
Ide tebi super letenje, a i dobar si glumac. Uvod ti je super.