Skip to main content

Topic: NAZA kompatibilan GPS (Read 10656 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #45
Stigao novi GPS, kaže kao idealan za ovu operaciju, došao novi level shifter, nova arduino pločica, flešano sa svim mogućim dostupnim verzijama ali kod mene jedino original radi kako treba. Ovaj klonirani mi se pri inicijalizaciji neće svaki put spoji, kad je spojen onda se zna GPS raskidati pa spajati (vidljivo u nazinom softveru i na led modulu) dok MAG stalno radi bez prekida. Ne znam u čemu je problem. Imam nazu v2 bez pmu modula ali i original gps je spojen kod mene bez njega izravno u exp port pa sve šljaka dok ovaj radi pa ne radi. Ne znam što dalje  :'(
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #46
Daj provjeri sve spojeve da nije negdje hladni lem, ili da se nesto ne spaja kratko, provjeri spojeve da negdje ne gubi kontakt.


Kako si povezivao gps sa arduinom (konektor, lemio)?




Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #47
Da li se nekome da napisati tutorijal sa linkovima za dijelove za nas neznalice
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #48
Daj provjeri sve spojeve da nije negdje hladni lem, ili da se nesto ne spaja kratko, provjeri spojeve da negdje ne gubi kontakt.


Kako si povezivao gps sa arduinom (konektor, lemio)?


Sve provjereno nekoliko puta i spojevi su savršeni. GPS/MAG sam zalemio na arduino. MAG na oba modula radi uvijek dok GPS šteka.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #49
Na ovom linku ti je rasprava vezana uz kineske kopije koje koriste ST proc (32 bitni što je daleko previše od onog za što je namijenjeno)

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2393218

Softwer i hardwer su kopirani od pawelskog i luketantija, svuda radi ok, bez problema. Ne znam što bi dalje napisao, osim da bi možda
pokušao promijeniti kablove od gps-a do modula jer mi sve liči na loš spoj. Ili je možda arduino sa greškom (mada je malo vjerojatno).

Probaj naručiti novi arduino (nije skup), pa ga sprogramirati i sa njim isprobati.


Vezano uz izradu tutoriala, na početku su dani svi linkovi, tako da nije nikakva tajna, i na  tim linkovima  je sve detaljno opisano.




Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #51
Ja sumnjam na arduino pločicu ali ću opet sve provjeriti večeras. Možeš mi poslati link na konkretnu arduino pločicu koju si uzeo? Ja sam uzeo dvije identične najjeftinije koje sam našao na ebay-u. GPS sam uzeo u okruglom kućištu a mag je dijagonalno postavljen dok je 3.3v stabilizator zalemljen na samu pločicu
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #52
Pošaljem ti večeras kada dođem doma, također pogledam i da li imam još koju pločicu  viška.

Obrati pažnju da imaš level-shifter, ne 3V stabilizator (pazi nisu iste stvari), zbog prilagodbe levela.

Iako level shifter ide na magnetometar (i pokazuje ga cijelo vrijeme), utječe (prekida) rad GPS-a.


Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #53
Pošaljem ti večeras kada dođem doma, također pogledam i da li imam još koju pločicu  viška.

Obrati pažnju da imaš level-shifter, ne 3V stabilizator (pazi nisu iste stvari), zbog prilagodbe levela.

Iako level shifter ide na magnetometar (i pokazuje ga cijelo vrijeme), utječe (prekida) rad GPS-a.


Imam level shifter i to još 6-7 komada jer se lik s ejebeja zeznuo i umjesto jednog poslao mi 9 komada :-) . Ovaj gps modul ima na sebi 3.3v stabilizator za mag pa ne treba skidati 3.3v s level shiftera koji na sebi imaju isti. Mogu probati još koji level shifter jer ih imam sasvim dovoljno.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #54
Nije  stvar u tom sto gps ima 3V stabilizator, arduino ti je na 5V, i zbog toga ti treba level shifter, daj stavi sliku kako si ga spojio,
pa da vidimo, jer ako level shifter nije spojen ponasa se bugovito.





Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #56
Znam da je arduino 5v a mag 3v pa treba konvertirati ttl nivoe u odgovarajuće područje. Konvertiraju se sda i scl linije. Budući da moj novi gps ima 3v stabilizator za mag na sebi onda ne treba skidati 3v izlaz s level shiftera i na to sam mislio. 5v dovodim na njega za njegov rad ali koristim samo sda i scl linije. Kad dođem doma onda ću slikati i poslati. Inače imamo isti arduino i level shifter od istih trgovaca :-)
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #57
Evo zalemljeno izravno na arduino i level shifter, A4 i A5 izravno spojeni s level shifterom a druga strana na gps/mag, 8 i 9 izravno na gps/mag, spojevi uredni, radi čudno odnosno nepouzdano :-(
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #58
Probaj spojiti po ovoj shemi od pawelskog, moja oba su spojena kao što je prikazano na shemi, za level shifter je dovoljno da ima napajanje samo sa
5V kao što si napravio




Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #59
Po toj shemi je i spajano  :(
Jebo struju, samo nitro i benzin.