Skip to main content

Topic: NAZA kompatibilan GPS (Read 10575 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #30
Probat ću ga sutra raskupusati, ponovno flešnuti i testirati. Mislim da mi se danas u letu otkačio jer je quad odjednom otišao u stranu, ja ga kompenzirao i on opet nastavio normalno. Primjetio sam u assistant softveru da mi se blesira i pali gasi gps kad ga ne pronađe kako treba.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #31
Kako je bilo lose vrijeme kad sam ga sastavio, uglavnom sam se igrao doma, jednom sam ga i prefleshao, i nakon toga
sam isprobavao vani.


Prvi let je bio nakon detaljnog igranja doma, i navedenog prefleshanja, unutra je sve radilo OK, pa sam isprobaovani, i radilo mi je OK.


Narucio sam jedan i od pawelskog pa cu moci usporediti.

Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #32
Imam Phantoma 2 kojem je krepala Naza V2,pa sam stavio Nazu Lite updejtanu gore , gps se nemože kaliblirati tak mi veli asistent na pc-iju.
Možda je oštečena pločica od gpsa kad je antena pukla na pola,. . .  :(
Phantom FC40,Cheerson CX-10

Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #33
Antena od gps-a je baš pukla? Neće ti ni raditi onda, trebaš staviti drugu
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #34
Flešnuo arduino nekoliko puta s najnovijom verzijom 0.2.5 alfa, skratio kablove i posložio pločice da su uredne ali opet isto ... nekad uhvati a nekad ne pa ga moram paliti gasiti dok prihvati. Kad prihvati onda radi. Probat ću flešnuti drugu pločicu kad mi stigne ili je možda problem u gps modulu pri inicijalizaciji.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #35
Kako da ovo čudo nateram da dela s Nazom Lite. . . .
Phantom FC40,Cheerson CX-10

Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #36
Flešnuo arduino nekoliko puta s najnovijom verzijom 0.2.5 alfa, skratio kablove i posložio pločice da su uredne ali opet isto ... nekad uhvati a nekad ne pa ga moram paliti gasiti dok prihvati. Kad prihvati onda radi. Probat ću flešnuti drugu pločicu kad mi stigne ili je možda problem u gps modulu pri inicijalizaciji.

Izgleda da ti je problem u GPS-u. Vidis kak je sad zgodno sto si stavio sliku, pogledaj prvi post od Pawelskog i vidi koji GPS je rekao da radi ali se ne
preporuča korištenje.

Predlažem korištenje drugog GPS-a (isto 6 M) ali koji dolazi u kutiji.

Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #37
Kako da ovo čudo nateram da dela s Nazom Lite. . . .

,

Sve ti je opisano u navedenim linkovima,  usput korištenje tog GPS-a se ne preporuča jer radi problematično, vidi odgovor iznad.

 

Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #38
Osim toga ovaj GPS čiju si sliku stavio nema niti magnetometra, pa se nećeš baš nešto pomoći sa njime

Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #39
A sranje... no dobro barem znam što mi je zez u svemu. Pawelsky je napisao ovo za moj gps:

(althought it works I do not recommend this one as it comes without the case, has old style GPS plug that would have to be replaced and often comes with wrong EEPROM chip soldered). You may get similar modules from other places like Aliexpress, GoodLuckBuy, BangGood or HobbyKing. Although they looks similar externally I can't guarantee they will all work well as inside they may be quite different or sometimes even have something that looks like a clone of the uBlox chip (V.KEL). As always purchases from China are like a box of chocolates - you never really know what you get

Naručujem drugi a ovaj ću malo mrcvariti kad uhvatim vremena i viditi u čemu je problem. Srećom imam od kolege original gps pa mogu normalno letiti dok mi ne stigne drugi
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #40
je ok fala na odgovoru,dok mi dojde antena budem videl jel radi.

Phantom FC40,Cheerson CX-10

Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #41
Drago mi je da smo otkrili u čemu je problem, budući da meni radi bez greške (a koliko vidim i drugima).


Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #42
Napravio sam još jednog i stavili ga kod kolege, sve radi normalno. Njegov je fleshan sa verzijom 0.2.5 dok je moj
još na verziji 0.2


Koliko smo mogli vidjeti rade isto (GPS je sa kučištem, znači ne samostojeći modul). Kako je dosta puhalo nismo puno isprobavali.


Sad imam dijelova za složiti još jednog ili napraviti OSD (sa minim OSD-om u kombinaciji).

Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #43
Evo i adaptera od pawelskog.


Oba adaptera rade identicno, razlika je u tome što na adapteru od pawelskog zelena ledica daje status satelita.


Nisam ga još testirao u letu, test za koji dan.

Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #44
Zadnja verzija FW-a dignuta sa 0.2.5 alpha na 0.3 beta.