Skip to main content

Topic: hobbyking sky eye 2000mm (Read 31539 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: hobbyking sky eye 2000mm

Reply #30
i mene je to isto instant nazivciralo na mom, ali treba tako, ponasa se i leti sasvim normalno, nemas brige  :)

Odg: hobbyking sky eye 2000mm

Reply #31
Ajde nas Ante drzi up to date tu u temi :) jer ako ne nađem negdje Talona da se ne borim s carinom izbor pada na ovog ili na onog firstara od prije.

Odg: hobbyking sky eye 2000mm

Reply #32
storm neznan kako se tebe prvo nisan sitia pitat :)
 mogu ja sve postat ovde sta cu radit na njemu..
 Btw usla je jedna zippica od 5000mAh u prostor iza servaca,neznan za one ljude sta su pilali unutra kako nije mogla uc.
 Iman velike planove za ovaj model :D
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: hobbyking sky eye 2000mm

Reply #33
ma ante nemoj uzimati zdravo za gotovo sve sto procitas po tim kojekakvim recenzijama. racunaj da ces morat malo vozat bateriju vjerojatno blize nosu, ovisi sto i kako rasporedis po avionu od opreme.
ja sam stavio FPV vTX skroz kod repa aviona, provukao kablove kroz rep i onda samo izasao na trupu pred repom van, baterija za FPV je u rupi ispod krila.
sto se tice spajanja krila, ne treba nista posebno kemijati, ja svoja samo utaknem prije leta, dovoljno cvrsto stoje kada se utaknu jedno u drugo za let. kad si gotov samo izvuces i u auto za transport.
ako te sta zanima slobodno pitaj  :)

Odg: hobbyking sky eye 2000mm

Reply #34
E pa tako san i ja mislia,napravit neku malu "platformicu" od balze na repu za video prijenos,da bude sta dalje od 2.4ghz opreme kad vec moze.
 A sta se tice krila,stvarno čvrsto sidnu,ali opet me nekako vuce da ih bar ucvrstin sa nekon trakon. Kazes da ne treba?
Ovako od opceg dojma za model,stvarno san zadovoljan svime,sve lipo sida na misto,kruto dosta (koliko moze bit za 2m raspona) i nije uopce losa zavrsna obrada ko sta su neki pisali,serva pare dosta robusna i lako pristupacna za zamjenu.
Mislin da cu mu nakon nekog vremena napravit i neki stajni trap,trazin materijal vec par dana,ako ko ima za prodat sa foruma neka kola 70-80mm bilo bi super isto.

I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form


Odg: hobbyking sky eye 2000mm

Reply #36
I ja čestitam na avionu + jedva čekam da vidim kako ga budeš složio
HRZ može malo odahnuti sada kada nam Ante čuva obalu  ;)

Odg: hobbyking sky eye 2000mm

Reply #37
hvala hvala :)
 
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: hobbyking sky eye 2000mm

Reply #38
Evo mali update;
Podesia sve kontrolne površine,flapseve san mu programira na prekidacu sa 3 pozicije tako da iman 3 polozaja flapsova.
Bilo bi super kad bi neko zna tocno kako da podesin otklone i da mi malo objasni onaj esc jer san cua da ima dosta melodija iz njega samo neznan koja cemu sluzi (nisan nasa nista ni na stranin forumima).
Nakon toga cu ga pustit u zrak da vidin kako se ponasa pa onda opet na stol,bacit se na modifikacije  ;D
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: hobbyking sky eye 2000mm

Reply #39
Sve mi se vise svida ovaj skyeye,u flapsove se bas ne razumijem :P tak da tu nmg pomoc,samo da jos vidimo koju ce Ante autonomiju/domet ostvarit :D.Mislim da ce postat dio moje kolekcije,al da mi je barem nac Talona u EU -.-


Odg: hobbyking sky eye 2000mm

Reply #41
Sve mi se vise svida ovaj skyeye,u flapsove se bas ne razumijem :P tak da tu nmg pomoc,samo da jos vidimo koju ce Ante autonomiju/domet ostvarit :D .Mislim da ce postat dio moje kolekcije,al da mi je barem nac Talona u EU -.-


Treba bi znat sta zelis,iako su talon i sky eye modeli za fpv,opet su dosta razliciti
Ne znan koliko dugo ce ostat u zraku,ali ja se nadan da cemo saznat uskoro :)
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: hobbyking sky eye 2000mm

Reply #42
Evo mali update;
Podesia sve kontrolne površine,flapseve san mu programira na prekidacu sa 3 pozicije tako da iman 3 polozaja flapsova.
Bilo bi super kad bi neko zna tocno kako da podesin otklone i da mi malo objasni onaj esc jer san cua da ima dosta melodija iz njega samo neznan koja cemu sluzi (nisan nasa nista ni na stranin forumima).


a j***te Ante, bas ne volis pitat  :D

ja imam 2 polozaja flapsova, ravno i max dolje, aktiviram ih vise iz fore prilikom sljetanja nego iz realne potrebe. na onom videu na kraju mozes vidjeti kako se da sletit sa flapsovima, tj koliko sporo moze ici i koliko brzo staje na zemlji (moj je 2,3kg letna tezina). za ESC sam nasao negdje datasheet na netu, trazio po modelu mislim. nema konkretno za TAKAV, ali ima za slicne, zvukovi su pretpostavljam isti.
domet - sta ti bog da kakvu opremu imas, autonomija na 3S 4000mAh bateriji 30+ minuta (oko 50% gasa) sa stock motorom i propelerom.

Odg: hobbyking sky eye 2000mm

Reply #43
Evo mali update;
Podesia sve kontrolne površine,flapseve san mu programira na prekidacu sa 3 pozicije tako da iman 3 polozaja flapsova.
Bilo bi super kad bi neko zna tocno kako da podesin otklone i da mi malo objasni onaj esc jer san cua da ima dosta melodija iz njega samo neznan koja cemu sluzi (nisan nasa nista ni na stranin forumima).


a j***te Ante, bas ne volis pitat  :D

ja imam 2 polozaja flapsova, ravno i max dolje, aktiviram ih vise iz fore prilikom sljetanja nego iz realne potrebe. na onom videu na kraju mozes vidjeti kako se da sletit sa flapsovima, tj koliko sporo moze ici i koliko brzo staje na zemlji (moj je 2,3kg letna tezina). za ESC sam nasao negdje datasheet na netu, trazio po modelu mislim. nema konkretno za TAKAV, ali ima za slicne, zvukovi su pretpostavljam isti.


 ;D


Ja san ih programira na onaj sa 3 polozaja cisto da vidin kako se ponasa na pola i na ful.
Dosta su mi tvrde one "šarke" na kontrolnin površinama,triba ih dosta izlomit da bi servo lipo radia.
Ako nađeš opet te podatke o escu,posalji mi ih da vidin sta sve moze.

I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: hobbyking sky eye 2000mm

Reply #44
Slobodno se igraj sa flapsevima, samo pazi na brzinu na kojoj ih uključuješ. 
Neće ti vjerojatno toliko igrati ulogu stupanj otklona flapseva, koliko brzina modela na kojoj ih uključuješ. Pri većoj brzini ako ih uključiš, lako ti se može dogoditi da ti avion naglo digne nos gore u vertikalu zbog extra uzgona, pa onda slobodni pad dok se ne izvuče iz stall-a.
Primjer kod mene s cessnom; limit mi je 60% gasa. Vidjet ćeš kako će se tvoj ponašati u zraku, samo si uzmi malo više visine kad ih budeš isprobavao, čisto za svaki slučaj.
Storm9a ti je majstor za taj avion, njegov savjet će ti biti najprecizniji. ;)