Skip to main content

Topic: Phantom 2 sastavljanje i održavanje (Read 7036 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Phantom 2 sastavljanje i održavanje

Evo imam mali problem s Fantomom2 rastavio ga (kupio neispravan,letio u zid) i sad otpojeni kablovi od naze pa neznam spojiti.
A od prijemnika neznam koja strana ide kam u nazu.znam da je x3 napajanje s ploče x2 je signal digitalni za prijemnik ali na rx neznam koji je to kablić.
Help. . . . :(
Phantom FC40,Cheerson CX-10

Odg: Phantom 2 glavna ploča

Reply #1
Imam doma jedan rastavljen na servisu pa sam ti poslikao






Odg: Phantom 2 glavna ploča

Reply #2
E puno ti hvala na slikama pomogle su mi puno, ako možeš još koju sliku cjele ploče i kam koji kablič ide od kompasa gps-a .
Još jednom zahvaljujem    :)
Phantom FC40,Cheerson CX-10

Odg: Phantom 2 glavna ploča

Reply #3
Evo još slika  :)
Kablovi koji vire ispod su od tvorničkog gimbala i kamere

Kabal od kompasa je označen na predzadnjoj slici, spaja se odmah do kabla za gps










Odg: Phantom 2 glavna ploča

Reply #4
Ok sad sve imam i idem na posao da sve to sastavim i ispita i podesim i . . . javim kak je prošlo
e daj me podsjeti kak da stavim sliku tu. . . .
Phantom FC40,Cheerson CX-10

Odg: Phantom 2 glavna ploča

Reply #5
Kad odeš na odgovori klikneš dole na privitci i ostale opcije pa ti se otvori dodaj sliku.

Ja obično odem na pohrani.com, dodam sliku i priljepim kod koji ti se da nakon uploada, kao npr ovaj.

Quote
*[ img ]http://www.pohrani.com/f/2z/9e/35aAy5K7/dsc0445.jpg[ / img ]


Javi kako je prošlo i sretno  :)

Odg: Phantom 2 glavna ploča

Reply #6
A je setil sam se sad idem sliknuti ploču pak ju stavi m tu s opisom priključka
A konektor od motora ide u zadnju stranu Naze gdje piše M1-M4 u srednje kontakte.  . ...........?
ili doljnje vodoravno mislim da su doljnji a sredina je plus 5v.

Phantom FC40,Cheerson CX-10

Odg: Phantom 2 glavna ploča

Reply #7
Imaš u slici gornjoj (evo zaljepio je i u ovaj post), konektore za motore spajaš na donji red naze - signalni pinovi, srednji pinovi su obično 5V, na njih ne spajaš ništa.



Odg: Phantom 2 glavna ploča

Reply #8
Je vidim i ja sad mada sam predpostavljao da ide u sredinu no kako je to fantom i naza treba mi dobra provjera da ne zeznem kaj ali sam čital na rcgroups tip je spajal prijemnik po redu dok mu nije proredil tak da ja znam di se nesme i opet pitam još jedamput.
Phantom FC40,Cheerson CX-10

Odg: Phantom 2 glavna ploča

Reply #9

proba evo ploće očiščene od ljepila gdi je bila Naza
Phantom FC40,Cheerson CX-10

Odg: Phantom 2 glavna ploča

Reply #10
Eto sve spremno za sastavljanje. . . .  . 8)
Phantom FC40,Cheerson CX-10

Odg: Phantom 2 glavna ploča

Reply #11
Motori s reglerima su gore vire žice . . . . . .
Phantom FC40,Cheerson CX-10

Odg: Phantom 2 glavna ploča

Reply #12
Sljedeči ide prijemnik evo rasporeda priključka za Nazu,znam da znate ali ja nisam sad znam pa da i drugi znaju. . . .  8)
Phantom FC40,Cheerson CX-10

Odg: Phantom 2 glavna ploča

Reply #13
Montiranje prijemnika i raspored antena, dok sam rastavljao fantoma našao sam antenu kraj kompasa to mi se nije svidjelo pa sam ju stavio nasuprot kabel je dosta dugački. . . . ..
Mislim da moje radioamatersko iskustvo bi reklo da nebi stavljal antenu kraj kompasa (od metala) ne rezonira kak treba.
Phantom FC40,Cheerson CX-10

Odg: Phantom 2 glavna ploča

Reply #14
Kod dužeg korištenja Phantoma zna mu biti boljka,kontakti za bateriju su pozlaćeni ali vidi se oksid na površini ja sam očistio običnom gumicom za brisanje (školskom) i odma su zasjali.
Nisam odmah napomenuo svaki dio dok sam ugradjivao dobro sam pregledao da nema hladnih lemova ,pogotovo na ploči našao sam kod GPS-a jedna nožica malo klimava,nebi bilo dobro da izgubi kontakt. . . .
Phantom FC40,Cheerson CX-10