Skip to main content

Topic: Phantom 2 sastavljanje i održavanje (Read 7056 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Phantom 2 glavna ploča

Reply #15
Za danas gotovo nastavljam sutra,stavljena matična ,regleri spojeni,plus i minus spojeni,kompas spojen i SMB konektor spojeni.
Phantom FC40,Cheerson CX-10

Odg: Phantom 2 glavna ploča

Reply #16

Ova tema bi mogla biti od velike pomoći svim fantomašima prije ili kasnije pa nebi bilo loše da promjeniš naslov teme (odeš na uređivanje prvog posta)
u Phantom rebuild ili tako nešto.  :)



Odg: Phantom 2 glavna ploča

Reply #17
Odmah mijenjam naslov . . . . .  :)
Phantom FC40,Cheerson CX-10

Odg: Phantom 2 sastavljanje i održavanje

Reply #18
Več smo pri kraju fali samo mikrokontroler letenja Naza V2 bez nje ništa od ugodnog letenja,ali dok vam fantom odleti i ne doleti nazad  :-X ,nebi htel plašiti ali ima i toga.
Ovaj koji je sad u mojem vlasništvu upravo je to napravio otišo ali ne daleko (zato je kod mene),pošto imam Phantoma FC40 i vidio njegovu ( utrobu) razlike su u matičnoj ploči.
Phantom 2 namjenjen je profesionalcima i nama kaj možemo si malo prišparati i kupiti (Fala Bogu),nosi on i do 1300 grama opreme (nebi ga više opterečivao) to sam pročital na raznim RC grupama kaj se bave dronovima tipa Phantom.E sad ako vam Naza V2 nastrada ode vam malo više para ali i to nije više to jer postoji Naza Lite koja je identična Nazi V2 kaj se tiče fizičkog izgleda naravno iznutra mislim na pločicu s elementima i priključcima,istina da na Nazi Lite dva otpora leže drukčije nego na Nazi V2 ja testiro instrumentom isto a i na forumima čitam to kaj sad pišem.Kako se stavlja softwer to je opisano na ovome forumu.
Phantom FC40,Cheerson CX-10

Odg: Phantom 2 sastavljanje i održavanje

Reply #19
Evo razlike . . .

Phantom FC40,Cheerson CX-10

Odg: Phantom 2 sastavljanje i održavanje

Reply #20
Spajamo konektore na Nazu redom prvo na X3 ide napajanje . . .

Od prijemnika digitalni S-Bus  izlaz na X2 Naze (Na prijemniku je uvjek masa smeđa /crna na ljevoj strani.

Izlaz iz prijemnika analogni za gimbal na X1
Phantom FC40,Cheerson CX-10

Odg: Phantom 2 sastavljanje i održavanje

Reply #21
Sad spajamo konektor koji je na matičnoj ploči a to je GPS koji ide u EXP gornji red Naze.

Još nam ostaje s prednje strane  konektor USB-a koji ide do na LED poziciju.

I na zadnjoj strani konekor signala za motore od M1-M4 crvena žica  na početku naze i to na donji red pinova
Phantom FC40,Cheerson CX-10

Odg: Phantom 2 sastavljanje i održavanje

Reply #22
Ima još ali sam ogladnio od posla . . . .I'll be back. 8)
Phantom FC40,Cheerson CX-10

Odg: Phantom 2 sastavljanje i održavanje

Reply #23
Mislim da imam problem s GPS antenom. . . . :'(




Ako neko ima da je ispravna keramička antena nek mi se javi ,možda paše od kakve navigacije idem potražiti.
Phantom FC40,Cheerson CX-10

Odg: Phantom 2 sastavljanje i održavanje

Reply #24
Hmmm, krc je izgleda bilo...

Odg: Phantom 2 sastavljanje i održavanje

Reply #25
Jel ima neko antenu viška ili zna gdje nabaviti. . .. .
Phantom FC40,Cheerson CX-10


Odg: Phantom 2 sastavljanje i održavanje

Reply #27
Imaš zamjensku antenu koja daje koji db više, negdje sam vidio (možda dronematters ili negdje),
uz nju ide i plastični prsten koji se ubaci jer je sama antena nešto viša, proguglaj.....

Odg: Phantom 2 sastavljanje i održavanje

Reply #28
Imam ja tu antenu. Zašto kupovat originalnu antenu kad je ekipa po stranim forumima malo pošvrljala i našla antenu koja odgovara nazi. Uzeo sam dvije, ali jednu oštetio :)


evo linka


http://www.aliexpress.com/snapshot/6324952271.html?orderId=64440389801314


X, ovo sto ti govoris je istina, ta antena je 4 mm, daje nesto sitno db vise,  ljudi tvrde da bolje radi. Dolje je link na ovaj komplet sa prstenom. Ali ova ekipa  masno naplacuje poštarinu na to. Napravit cu ovih dana model za 3D printer.
Medjutim, covjeku treba za fantoma, a u fantomu ionako nema kucista.


Antena radi, i sam ju koristim, u kucištu.


Ovo je ova sa prstenom. http://www.ant-king.com/homeweb_en/catalog_detail.php?infoscatid=8&ifid=7