Skip to main content

Topic: Genesis - 900mm katamarn (Read 5518 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Genesis - 900mm katamarn

Genesis je napokon složen. Čekamo neko  ljepše vrijeme pa ćemo ga testirati.  ;)





Kratko o brodu:
Trup - HobbyKing Genesis 900mm
Motor - Leopard 4074-2150
ESC - Seaking 180
Baterije - 2x 4000mAh 4s u paraleli
Propeler - 44mm 1.4

Max brzina bi trebala biti negdje oko 75km/h.

Odg: Genesis - 900mm katamarn

Reply #1
Javi pa da se skupimo i malo trkamo,ima nas!LP! ;D
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Genesis - 900mm katamarn

Reply #2
Aaa Genesis, super je.


Odmah si zamijeni ovaj spoj od motora prema osovini, strašno je loše balansiran, velik i težak. Ima čak i na Hobbykingu daleko kvalitetnijih i vrlo povoljnih. Šteta lagera ovako krasan motor.

Odg: Genesis - 900mm katamarn

Reply #3
Pa ovaj je i stavljen novi. Radi se o  Aeromarine coupleru iz tri dijela. Ima unutarnju "piksu" od bronce.



Zato i je nešto veći. Kažu da je taj jedan od boljih. E sad, budemo vidjeli kaćo se sve skupa funkcionirati.

Odg: Genesis - 900mm katamarn

Reply #4
OK super mislio sam da si uzeo onaj original od Genesisa, izgleda isto :)


Baš me veseli da ima još brodića

Odg: Genesis - 900mm katamarn

Reply #5
Ti isto imaš Genesisa? Koji setup? Kako ide?

Odg: Genesis - 900mm katamarn

Reply #6
Nemam Genesisa nego ovo:

http://www.flyfreak.net/brodovi/mystic-c5000/30/

post 39 pa na dalje. Onaj črni je moj.

3974 2200kv na 4S 4400.
35/3 prop ne znam korak trebao bi provjeriti.

Ide super na 4S ali ja bi to rado na 6S. Već sam modificirao moj YEP 150A sa još 2 FET boarda ali je jedan od tih bio skuren pa sam se vratio na samo 2 FET pločice. Možda jednog dana ako mi padne šaka još jedan novi YEP150 to i napravim.

Nisam baš siguran nikada nismo mjerili koliko brzo ide ali 75 km/h mi se čini malo puno. Mislim da ide sporije i da i ti od svojega možeš očekivati sporije od 75 km/h. Također 4000mAh bi moglo biti pre malo, meni je 4400 definitivno premalo, za 5 minuta je već ispod 3,7.

Inače jako mi se dopada tvoje Z kormilo, moj je u liniji pa uspori čamac u zavoju (što i nije tako loše s obzirom da to moj klinac najviše ganja).

Odg: Genesis - 900mm katamarn

Reply #7
Idu dvije baterije od 4s 4000mAh u paralelu pa to ispada onda sve skupa 8000mAh.
Što se tiče brzine, budemo testirali.  Vidi tu:

http://www.rc-raceboats.de/forum/archive/index.php/t-25623.html

Motor: Leopard 4074 / 2150 KV
 Regler: Turnigy Marine 180 A
 Akkus: 4S Turnigy 40C 5000 mAh
 Prop: Tenshock 42mm Alu
 Speed: 74 km/h
 

Odg: Genesis - 900mm katamarn

Reply #8
Ma ja to "odoka" prst-palac točnost.


Inače da sada radim ispočetka, napravio bi sve drugačije. Obavezno na krute osovine i 2 manja motora 800-1000kv i 12S. No taj setup je onako odoka 300€ skuplji ali to je to po meni.


Kada ideš na vodu s njime? Da nas se skupi malo više možda

Odg: Genesis - 900mm katamarn

Reply #9
Planiram idući vikend. Ako bude OK vrijeme.  ;D


Odg: Genesis - 900mm katamarn

Reply #11
Super još jedan čamček ! Genesis mi se sviđa već duže vrijeme ali nikak da se odlučim. Kolega i ja planiramo u ponedeljak se zaletit na Jarun (možda i na Preljevnicu) oko 2, navodno bi trebalo biti dobro vrijeme. Tko može neka dođe, još javim detalje.

Odg: Genesis - 900mm katamarn

Reply #12
Budemo i mi probali doći. Rekli su da bude sunčano, ali i da će puhati. Javite mjesto i vrijeme!

Odg: Genesis - 900mm katamarn

Reply #13
Super još jedan čamček ! Genesis mi se sviđa već duže vrijeme ali nikak da se odlučim. Kolega i ja planiramo u ponedeljak se zaletit na Jarun (možda i na Preljevnicu) oko 2, navodno bi trebalo biti dobro vrijeme. Tko može neka dođe, još javim detalje.

Tomi,ako idete,ajde me cimni vuru ranije na 098 315 885,biti ću u radioni ,žućo spreman pa da vidimo kako ide,imam GPS logger pa možemo mjeriti brzine. :)
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Genesis - 900mm katamarn

Reply #14
Mislim da mi danas nećemo doći zbog vjetra. Puše ko ludo.  :'(
Predlažem da se nađemo za vikend (11/12.4.)  ;) na Jarunu negdje iza 14.