Skip to main content

Topic: DIY Handheld gimbal za Gopro (Read 4288 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

DIY Handheld gimbal za Gopro

Ajd nije mozda pravo mjesto za temu ali kako je full bliska svim FPV i AP likovima, stavljam je tu. Ako koji Admin ima bolju ideju, slobodno nek seli!

Slazem si gimbaloni za u ruke. Imam svakakve ideje, tek sam na motku poslozio veci dio komponenti da vidim dal sljaka. Faza dva je picikato slaganje i dodavanje ostalih detalja.

Rig ce na kraju imati:

3axis stabilizacija
Gopro
Rucku da ga drzis gore pa vozis nisko uz zemlju
Rucku iza ala pistolj
Mali ekran sa live feed
Punjenje goproa
Joystick za upravljanje gimbalom i mijenjanje profila
Remote od goproa za sve sto gopro treba
On/off generalni switch

Prvi prototip
http://www.youtube.com/watch?v=_mTF7z3rBws

Odg: DIY Handheld gimbal za Gopro

Reply #1
Super stvar! Daj detalje, fotke, di si i kako smjestio komponente. 

Odg: DIY Handheld gimbal za Gopro

Reply #2
Hahahahaha ma neeeemooooj!  E pa NEMOŽE!

Odg: DIY Handheld gimbal za Gopro

Reply #3
Bezobrazno :)


Ne, ozbiljno, di si npr smjestio gimbal controller, koji joystick za upravljanje gimbalom?

Odg: DIY Handheld gimbal za Gopro

Reply #4
Nisam jos nista smjestio. Zasad je sve izlozeno. Tek trebam parkirat komponente. Stavit cu ja sve na forum samo kako idem dalje. Ovo je samo teaser... :)


Odg: DIY Handheld gimbal za Gopro

Reply #6
Svidja mi se ideja i izvedba. Ja planiram isto napraviti barem 2d gimbal za pocetak ali cim manji buduci bi ga nosio po vani u brda i to  ;D

Odg: DIY Handheld gimbal za Gopro

Reply #7
I ja sam se oko toga neckao, dali napravit minimalni gimbal stap da bude lagan, mali i maksimalno prijenosan ili ovako nesto. Pa sam se ipak za ovo odlucio. Fora mi je da ga mogu uz pod furat, da mi puni gopro a to podrazumijeva malo vecu batku od recimo 500mah i ono sto mi je full dobro sto sad mogu playbackat snimljeno na ovom ekranu, koji je kao televizor naspram gledanja na mobu preko wifija ili na ekranu od silver goproice.

Uglavnom, tek trebam na terenu ozbiljnije testirat ali za sad sam zadovoljan!

 

Odg: DIY Handheld gimbal za Gopro

Reply #8
Kakve su ovo cijevi koje si za konstrukciju uzeo? Ja planirao ili aluminij ili neki gotovi komadic karbona.

Odg: DIY Handheld gimbal za Gopro

Reply #9
Hahaha mislio sam raditi od karbona ali mi je bio skup i kompliciran jer nema neki izbor koljena, t komada, spojnica, plus sto drugih problema u obradi... Na kraju sam se probao igrati sa pp cijevima za vodu i nasao sve sto mi treba! Teske su naspram aluminija i karbona ali badava, vare se lagano, buse, rezu i ima hrpu raznih komponenata. :)

Odg: DIY Handheld gimbal za Gopro

Reply #10
e Dag super je ovo fakat svaka cast

Odg: DIY Handheld gimbal za Gopro

Reply #11
Odlično je.

Odg: DIY Handheld gimbal za Gopro

Reply #12
Evo i koja fotka riga

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

Odg: DIY Handheld gimbal za Gopro

Reply #13
Dodao sam farove za snimanje u lošim uvjetima!
Za probu jedan bijeli i jedan žuti... Plug'n'Play na XT60 konektore
Baš mi se sviđaaaaaa!

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

[attachimg=4]

[attachimg=5]

Odg: DIY Handheld gimbal za Gopro

Reply #14
Farovi, haha zakon  :D
Kad planiras joystick staviti?