Skip to main content

Topic: range problem (Read 2959 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

range problem

pozdrav kolege modelari
evo nedavno sam poceo koristit fpv opremu na svojim modelima i primjecujem veliko pogorsanje u kvaliteti radio signala. inace koristim orange transmitter na dsm2 protokolu i dok vozim fpv pocinjem gubit signal stanice nekud na pola kilometra udaljenosti. probao sam mjenjat kanale na video linku i razmjestat elektroniku sto dalje jednu od druge i mjenja se samo kvaliteta slike a range je uvjek na nekih 500-600 metara.
inace range testiran na zemlji ide do 1300 metara a u zraku gubim komande na puno manjoj udaljenosti.  sto mislite dali bi s nekakavim pojacivacem signala mogao dobit domet do 2 km ili je rjesenje drugi transmitter?  :o

Odg: range problem

Reply #1
Koja je frekvencija videa?

Odg: range problem

Reply #2
Postovanje isti problem je i kod mene na 9x turnigy orgunalu..... upravo mjenjam antenu na rx i mjenjam antenu na tx i narucio sam booster pa sad cemo vidjet, inace ja sam probao promjeniti antenu neku bzv i dobio sam domet sa 500 na 700 m a veceras se igram opet sa svojim antenama i nadam se brem 1km bez boostra


Odg: range problem

Reply #4
Znaci odgovor je jednostavan bolji modul frsky ili nesto slicno, ja sam si slozio video signal mi je oko 1.5km 200mv to mi je super i stanica je isla tako ali onda mi je puknula antena na rx i sve se zeznulo od onda ,signal nikako preko 700m i bez video i sa video opremom ludim

Odg: range problem

Reply #5
kakve antene preporucujete za postizanje boljeg sklada izmedu videa i stanice?

Odg: range problem

Reply #6
Mislin da bi prvo i osnovno treba navest sa čime letiš,tj kojon platformon i kojon opremon
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: range problem

Reply #7
E to i mene zanima a nisam dobio odgovor ni na pitanje koja je frekvencija videa -.-

Odg: range problem

Reply #8
Sorry na kasnom odgovoru
Trenutno sam na 5905m a probao sam skoro sve niže i tu mi titra slika. Inače sistem je quanum set sa cirkularnim antenama.
Pozdrav

Odg: range problem

Reply #9
Znači da bude potpun odgovor
Avion bix 3, stanica orange, reciewer full range 6ch orange, fpv je quanum set samo antene nisu stock nego neke cirkularne s ebaya.