Skip to main content

Topic: kineski helikopter (Read 4614 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kineski helikopter

Pozdrav svima,zalutao sam do vas tražeći pomoć na netu. Dijete je prije otprilike 5 godina na poklon dobilo nekakav helikopter(ne znam kakav model a papiri su se zagubili) koji sad na radi kako treba.Kad mu dodam gas do kraja,on se ugasi. Na linku su slike i video,pa molim dobre duše da mi dodijele kakav savjet o eventualnom otklanjanju kvara.
Hvala unaprijed!
https://drive.google.com/folderview?id=0B1yUNJDaS7SxfjN2VWU2YkhfSjJXalRhTFEzT3d0dEQ5clpJV055NUxaQ3BzZXdvV0RsUkk&usp=sharing

Odg: kineski helikopter

Reply #1
Ja bih reko da je vjerovatno problem u starosti baterije.

Odg: kineski helikopter

Reply #2
Hvala na odgovoru,ali mislim da nije do toga.Zaboravio sam napomenuti da se to dogodilo ubrzo nakon što smo dobili helikopter pa je i zbog toga bio zapostavljen. Punio sam ga prije dva tjedna i baterija je do jučer držala

Odg: kineski helikopter

Reply #3
To izgleda slično kao Syma 107 ili kao ovi što se prodaju u Konzumu po 100kn, ako su dimenzije iste vjerovatno pašu i rezervni dijelovi.

Vrlo je moguće da je do baterije (bez obzira što ona drži napon, ako nije u stanju dati dovoljno Ampera ili miliampera, elektronika se restarta jer osjeti nagli pad napona) Moj stari v911 helić ima tu opciju ili manu, kako god želiš :)
Također može biti do loše žice ili lema od baterije do PCB,,, imao sam i takav slučaj.

Odg: kineski helikopter

Reply #4
Onda se bacam na nabavku baterije
Hvala


Odg: kineski helikopter

Reply #6
Ja bih reko da je vjerovatno problem u starosti baterije.

Moguće da je baterija, ali isto tako mi je zvuk motora čudan. Ja sam jedan svoj spalio na isto tako malom "konzum" heliju, tj. jedan motor je bio krepao - i isto tako se gasio sam od sebe. Na priloženom videu se vidi da se svjetla gase, što bi moglo biti ili do slabe baterije ili do polupregorenog motora. Provjeri jedan po jedan propeler - dali se okreću bez zapinjanja i krckanja unutra. Obično izgoreni motori znaju biti malo teži za okrenuti.

LP,
milan
---


Odg: kineski helikopter

Reply #8
Motori su u dobrom stanju,ne zapinju.Koju od ovih bi bilo dobro uzeti,moja je 180mah a sviđa mi se ova od 1000mah samo se bojim da ne bude preteška.
http://www.banggood.com/Bossy-Syma-X5SW-X5SC-Spare-Part-3_7V-1000Mah-25C-Va32-Upgraded-Lipo-Battery-p-984344.html
http://www.banggood.com/JJRC-H9D-H9D-10-3_7V-650mAh-Battery-p-969410.html
ili možda neka vaša preporuka?
LP

Kolika je gramaža originalne baterije? Koje su dimenzije? Te dvije varijable treba uzeti u obzir. Dva-tri grama više neće škoditi, preko toga... sve ovisi o maximalnoj snazi motora (da ovaj puta oni ne bi izgorjeli zbog prevelike težine). Dimenzije su bitne, da se to može ugurati u postojeći prostor, bez da se puno kopa po heliju.

EDIT: Ova gramaža (27g) na BG ne vjerujem da je baterija toliko teška, ali opet moguće je. Ona druga opet nema dimenzije. koje su ti dimenzije originalne baterije i dali možeš premjeriti baterijski spremnik, tj. mjesto za bateriju?

LP,
milan
---


 

Odg: kineski helikopter

Reply #10
Napokon sam naručio bateriju i sada je sve u redu.Hvala svima na pomoći!

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.