Skip to main content

Topic: programiranje reglera (Read 4122 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: programiranje reglera

Reply #1
ja imam takva dva i nemam nikakvih problema,niti sam ih morao programirati.provjeri da ti nije baterija u banani.prvi put das gas i bude o.k.,onda joj padne napon pa daje slabiju struju.kasnije se oporavi,pa opet ispocetka...

Odg: programiranje reglera

Reply #2
Negdje sam pronašao kako se dela sa tim SS reglerima. U biti, treba ih izbjegavati, čine mi se triperoznim.
Ako ti se da drkati po tome, postupak je slijedeći:

Now the instructions for the newer firmware with more options:
Remove prop from motor if fitted. Connect speed controller to motor and receiver.
Disconnect battery. Set throttle to full throttle. Reconnect battery to speed controller.

After three seconds you will hear sound patters (Each one repeated three times)
These sounds represent programmable functions-

*= CELL Type and Number
*== BRAKE
*=== TIMING Mode
*==== VOLTAGE protection

To select move the throttle to the MIDDLE position

The ESC will then emit sounds again in groups of three in the following order-

CELL Type and Number
.- NiMh/Nicad/Auto
. 2 LiPo 7.4v
.- 3 LiPo 11.1v
. 4 LiPo 14.8v
BRAKE
..- Off
.. Soft
..- Medium
.. Hard
TIMING
...- 2 degrees
... 7 degrees
...- 15 degrees
... 30 degrees
PROTECTION VOLTAGE
....- 2.8v/Cell
.... 2.9v/Cell
....- 3.0v/Cell
.... 3.1v/cell (not shure)
NB: 10C and higher suggest 3.0v
When you hear the pattern sound for the function you require move the throttle to the UP position
A long BEEP will be heard confirming the option has been saved
The system will then revet back to the programming mode for the next option

Move throttle to DOWN to finish.


Dami9r.

Odg: programiranje reglera

Reply #3
Ja imam dva takva stimaju bezprijekorno ali se toliko griju da je ta crna izolacia popucala tj rastopila se oko plocice hlađenja.mislim da su od kineza najbolji zuti mozda se varam ali nakon totalnog divljanja budu mlaki.

Odg: programiranje reglera

Reply #4
Ja imam dva takva stimaju bezprijekorno ali se toliko griju da je ta crna izolacia popucala tj rastopila se oko plocice hlađenja.mislim da su od kineza najbolji zuti mozda se varam ali nakon totalnog divljanja budu mlaki.
Bezprijekorno,a toliko se griju da je izolacija popucala? Jere, sva ta suvišna toplina je izvučena iz baterije, znači dvije stvari:
-bateriju trošiš na grijanje reglera=krači i slabiji let
-pregrijavanje reglera najbolji je znak da nešto nije u redu!

Sredi stvar prije nego li bude kasno, uzroka može biti raznih!

Damir

Odg: programiranje reglera

Reply #5
manji prop ...... i sve 5
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: programiranje reglera

Reply #6
Izvinte Ljudi odavno nisam bio na ovoj temi.Slazem se s Diogenom i Mariom.istina je da za gljivicu 200w ide naj idealnije 8x4,5 dok ja kristim 9x5 sto je ogromna razlika ali jednostavno imam osjecaj da imam bolju iskoristivost bar motora s tov elisom bar na easy-glideru gdje mi se to i događa s 9x5 glider ide u vertikalu a s 8x4,5 ne. ostale modele koji u glavnom imaju ukljucen motor 90% leta koristim 8x4,5 i tu je u glavnom regler mlak.na kanaderu moram imati 8x4,5 jer non stop mora imati vise od 30% snage cim pustis gas a on kao da je bacio sidro za prvi oblak koi mu je naletio na put (zakoci se titalno)toliko ga je.... debljina truba tj otpor da je to strasno.Na sljetanju pun flaps i kut od 45 stupnjema a on jos smanjuje brzinu.ali na kraju sam skuzio da je ti vrlina a ne mana ciljas sletanje par metara ispred svojih nogu poravnas i etoga sleti u 6m.pozdrav