Skip to main content

Topic: Remorker (Read 52908 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Remorker

Pozdrav svima  :) Iako sam aviomodelar ,odlučio sam se okušati i u brodomodelarstvu tako da želim izraditi i opremiti model remorkera radioupravljanog.Pogon elektro.Nacrt sam u tiskari uvećao na željenu veličinu,nabavio šperloču za kobilicu i rebra i letvice za plankiranje oplate.Ukoliko ste zainteresirani,mogu slikama i ramjenom iskustava i mišljenja sa vama podijeliti ovu gradnju.Pozdrav iz Rijeke  :)

Odg: Remorker

Reply #1
Pozdrav svima  :)
Iduće fotografije prikazuju izradu kobilice i rebara.Kobilica je debljine 12mm (zalijeplene dvije šperploče db 6mm), ima ukupno 16 rebara.Pozdrav iz Rijeke  :)

Odg: Remorker

Reply #2
Bravo, početak izgleda obećavajuće.  :)


Dobro barataš s tom ubodnom pilom, fini rezovi za tako grubi alat.  :D
samo zemlja je granica....

Odg: Remorker

Reply #3
Hvala,stavio sam list za metal i smaljio brzinu na 3 (od max.6) i pomalo bez forsiranja i ispalo je dobro  :)

Odg: Remorker

Reply #4
Odlično i jako interesantno.Pratim.
FMS Cessna 182 Sky Trainer 1410 mm, Multiplex Extra 330 SC 1150mm, Zagi 1200 mm, Tamiya CC-01 Mitsubishi Pajero, Fly Sky FS-i6

Odg: Remorker

Reply #5
Ovo je baš super tema. Samo naprijed! :)

Odg: Remorker

Reply #6
Pozdrav svima  :)
Stigao je i pogonskli sklop - Motor 12 V sa reduktorom 2.1:1 preko para zupčastih remenica i zpčastog remena tako da na izlaznoj osovini daje veliki potisak a motor RE-800 pri maksimalnoj efikasnosti vuče samo 5,28 A .Na slikama se vidi provizorno sklopljen pogonski sklop i njegov položaj u modelu.U priloženom PDF su svi drugi tehnički podaci.
Za nastavak radova čekam da stigne osovinski vod koji će biti zalijepljen u kobilici ( na slikama se vide dvije paralelne linije u produžetku izlazne osovine na razmaku 8 mm što odgovara vanjskom promjeru cijevi osovinskog voda). Nakon toga slijedi slaganje i lijepljenje rebara na kobilicu.Eto,toliko za danas , ako ima kakvih pitanja slobodno se javite.
Pozdrav iz Rijeke  :)

Odg: Remorker

Reply #7
Odlican projekt..pratim dalje  ;)

Odg: Remorker

Reply #8
Pozdrav svima  :) Danas stiglo,upravo podignuto na pošti2 :  Osovinski vod , osovina kormila (sapnice) , propeler , spojka sa insertima i ESC.Sada  mogu nastaviti gradnja trupa remorkera.
Pozdrav iz Rijeke  :)

Odg: Remorker

Reply #9
Pozdrav svima  :)
Jučer sam izvršio probno ljepljenje-aluminijsku cjevčicu fi 8 mm zalijepio sam mješavinom epoksi smole i piljevine , zadovoljan sam rezultatom.Na taj način ću zalijepiti osovinski vod i osovinu sapnice (kormila).Pozdrav iz Rijeke  :)

Odg: Remorker

Reply #10
Epoksi bi bio dovoljan sam po sebi bez piljevine, ali ne škodi naravno  ;)  Bitno je pobrusiti malo površinu osovine sa brusnim papirom gradacije 80. Stvara se puno bolja veza  :)  U svakom slučaju pratim temu i stretno sa projektom  ;)
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: Remorker

Reply #11
Hvala na dobrim željama .Svakako ću pobrusiti cijev osovine iako i nakon samo jednog dana sušenja ,nema šase pomaknuti cjevčicu na ovom probnom uzorku.Pozdrav iz Rijeke  :)

Odg: Remorker

Reply #12
Pozdrav svima :) Osovinski vod je pripremljen za lijepljenje,ali to ću napraviti sutra ujutro rano dok je malo hladnije (sada je već 29 C).Pozdrav iz Rijeke :)

Odg: Remorker

Reply #13
Zaljepljeno  :)
Pozdrav iz Rijeke :)

Odg: Remorker

Reply #14
Pozdrav svima  :) Danas sam dovršio rezanje kobilice i Rebra"0", te provizorno složio kostur remorkera da vidim kako će izgledati , pa nadam se da će dobro ispasti.Veličina je također solidna  :) .Rebra su položena na radnu plohu svako sa svoje dvije nožice a visina od radne plohe odnosno dna nožica do vodene linije je 140 mm (vodena linija maximalnog gaza)što je bila osnova kod crtanja rebara kako bi se osigurale ispravne linije oplate.Prije početka ljepljenja rebara za kobilicu još ću odrezati utore 5x5 mm (od krme rebro "-1/2" do uljučivo rebro "7") na mjestima loma oplate i povezati letvicom od balze.
Prilikom ljepljenja rebara za kobilicu položaj nožica rebara na radnoj plohi biti će "imobilizirane" letvicama , a trebati će poklopiti rub rebra koji predstavlja palubu sa položajem kobilice .Toliko za danas , vani je već 32,5 C  :) Pozdrav iz Rijeke  :)