Skip to main content

Topic: HK 450 (Read 2431 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

HK 450


Odg: HK 450

Reply #1
Odlično... I sam sam početnik u svemu tome. Malo sam se više sada bazirao na avione, jer mi nije tko imao pomoći oko helija. Ali ovo me ohrabrilo :) Daj mi reci kad si kupovao stanicu jesi imao problema sa carinom? U smislu odobrenja za uvoz isl.? Meni treba neka bolja stanica za heli, pa sam razmišljao i o uvoziu izvana, ali znaju ljudi imati problema sa time. Tj dodatnih troškova, a neke se ni ne mogu uvesti.

Odg: HK 450

Reply #2
Ovo sam i stavio iz razloga da ohrabrim početnike malo i da vide da ne treba brdo love da bi se letjelo s helikopterom.
Stanicu sam uzeo preko Ebaya i nisam imo velikih problema na carini ali ja sam je u BiH kupio tako da ne znam za tebe u HR, meni nisu trazili niakve dozvole, teze je malo kod vas po onome sto sam cuo i procitao ovdje.
Aj nek i ja imam bar neku prednost sto zivim u BiH  :D

Odg: HK 450

Reply #3
To je dobra informacija. Pošto sam ja vrlo blizo BiH tj. nekih 12 km.. i imam kolegu tamo možda bih mogao kupiti na njegovu adresu i otići autom po nju. Aute ionako nitko ne gleda. Kod nas ljudi imaju probleme sa svakakvim. Od tih Kineskih za koje ne možeš dobiti ni dozvolu za uvoz (jer nema neki certifikat) pa do ovih poznatih za koje moraš platiti 200 kn za dozvolu za uvoz i još pdv.. i šta ja znam . Tako da sve ispane znatno skuplje.  Kolegi su kinesku vratili natrag, nije ju mogao uvesti. A kako je kod vas sa carinom tj. ostalim davanjima.

Odg: HK 450

Reply #4
San mi je kupiti ovakav helić. Valjda će mi se i ostvariti :)