Skip to main content

Topic: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por (Read 148902 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #60
Koliko znam, motor su napravili od nule, bms za baterije također, a baterije su A123, jako puno vremena je uloženo u razvoj tog auta!

Ako je ovo istina, motor od nule, bez ing.el ispred njegovog imena pa nek je motor i sa korisnosti manjom od 50% onda mu svaka čast, onda je novi tesla. Ako nije, onda ovo što "mi" radimo sa autićima, helikopterima i avionima kad kupimo dijelove pa ih složimo kako nam paše, to je isto što i on radi samo u skali 1:1 .

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #61
Koliko znam, motor su napravili od nule, bms za baterije također, a baterije su A123, jako puno vremena je uloženo u razvoj tog auta!

Ako je ovo istina, motor od nule, bez ing.el ispred njegovog imena pa nek je motor i sa korisnosti manjom od 50% onda mu svaka čast, onda je novi tesla. Ako nije, onda ovo što "mi" radimo sa autićima, helikopterima i avionima kad kupimo dijelove pa ih složimo kako nam paše, to je isto što i on radi samo u skali 1:1 .


Kolko sam skuzio nije on sve od nule .... ima svoj tim od 10-ak ljudi na projektu ... ili tako nesto!!  :)

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #62
su napravili ,
Ako je netko malo bolje pročitao onda bo vidio da na autu radi tim ljudi, mislim da je to u par navrata rečeno(na filmičima fino kaže da razvili smo, a ne razvio sam), isto kao i to da je ta kockica zapravo testni poligon za nešto drugo, istina da dečko ima love, ali barem je uložio u razvoj nečega a ne kao drugi, na ev forumu ima dosta slika i razvoj cijelog auta! Razimljivo je da bi puno nas krenulo u razvoj takvih stvari da imamo toliko love, i da, btw niti sam u timu koji radi auto, niti osobno poznajem čovjeka da nebi bilo da sam na njegovoj strani zbog poznanstva!


Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #64
bok Igore,jučer sam bio kod maca, i ono kaj sam vidio oborilo me s nogu ,svaka čast na projektu i samo napred .kad bu malo letali.

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #65
Hvala...
Trenutno bas i ne stignem.... ali pocinjem ponovno krajem 9. mjeseca sa obilaskom luckog

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #66
Evo gotovo i ukupno smo 6.
Auto odradio 800 km bez ikakvih problema.....




Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrc

Reply #69
Tom covjeku skidam kapu i klanjam se do poda! Ideju (da ne kazem iluziju) iz sna pretvoriti u stvarnost mogu samo rijetki... Mnogi ce reci sve je lako ako imas love ali nije tako, ima ljudi na svijetu kojima je na raznim lutrijama lova kapnula sa neba, pa su danas siromasi a Rimac ima uz preduvjet $ i znanje i genialnu viziju i potrebnu dozu drskosti te mu zelim sve najbolje i u buducnosti. Sanjao sam i ja o mnogocemu ali malo koristi od toga i upravo zato mi je taj covjek postao vec sada na neki nacin idol  8)


Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #71
LEGENDA !!! skidam kapu ! j***te ja sa 23 sam bil tele na kubik...

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #72
pažjivo čitam i divim se i ja cijeloj priči koja je rijetka u nas, nego samo me jedno pitanje onako malo zagolicalo - otkuda 23-godišnjaku novac da krene u takav projekt ili da od kockice napravi onakvu igraču na struju!? ipak, znamo kako se kod nas živi ne...ovo moje pitanjce nema namjeru umanjiti pothvat - to ni najmanje...
 
lp
Toni

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #73
Znas toni i ja sam se to upitao, no s druge strane ja ni sa 29 nemam bas predobru ideu sto bi sa tom kolicinom novca pa nije u redu ni da pitam takve stvari, od kud je novac nebitno je, jer je iskoristen na pravi nacin.
bravo decki  ;)

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #74
pažjivo čitam i divim se i ja cijeloj priči koja je rijetka u nas, nego samo me jedno pitanje onako malo zagolicalo - otkuda 23-godišnjaku novac da krene u takav projekt ili da od kockice napravi onakvu igraču na struju!? ipak, znamo kako se kod nas živi ne...ovo moje pitanjce nema namjeru umanjiti pothvat - to ni najmanje...
 
lp
Toni

od kud, od tate...

ALI, ima ih najmanje 100 u Hrvatskoj (to sam malo rekao, mislim da je broj veći) kojima je tata dao istu količinu love, pa su ju spizdili "kod Panča", ili na provode kod "Bosanca", na belo, žuto, "investirali" u skupe aute, koje su kasnije razbili itd, itd... i kaj je ispalo iz svega toga, karson

tako da se njemu može reći samo svaka čast!

a i dobro je pitanje, da je nama netko sa 23 dao takvu hrpu love, u kojoj bi skupini bili ? :)

ne znam za vas, ali ako ćemo biti iskreni, meni sa 23 nije padalo na pamet da razvijam električni auto :D