Skip to main content

Topic: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por (Read 149432 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.


Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #242

Sto jos reci osim,

muljaza !

Malo teške riječi, zar ne? Poštujem svačije mišljenje, ali kad ga se pokušava nametnuti drugima, onda očekujem i argumente. Konkretne argumente, a ne neke prijepiske i rekla-kazala s kojekakvih foruma. Ono što su nepobitne činjenice - "Rimac" tvornica u Sv. Nedelji postoji, sasvim je opipljiva, čovjek ima prototip vozila, pa čak i da je sve komponente kupio u kit-u (a nije, što su neki ljudi na ovom forumu potvrdili "iz prve ruke") za sastaviti tako nešto je potrebno gadno znanje i volja.

Nisam čuo da netko pljuje po "Tesla Roadstar-u" zato što je uzeo gotovu šasiju Lotus Elise. I zato što su usred proizvodnje istoga shvatili da im mjenjač ne valja ništa, pa su ga morali izbaciti itd. Ili kad im je Tesla Sedan ostao bez struje i do te mjere ispraznio baterije da su ih morali zamijeniti? Je li to zato što iza Tesle stoje pametni Ameri, a ljudi u HR su jednostavno preglupi da bi mogli tako nešto i nacrtati, a kamoli napraviti?

I umjesto da Rimca kujemo u zvijezde, ne zato što je uspio (do toga je još dalek put, moje osobno mišljenje je da ide dobrim smjerom), nego zato što je uopće pokušao, razvlači ga se po forumima, novinama i gdje god se stigne. S kojim ciljem? Valjda kompenzirati nedostatak vlastitih ambicija umanjivanjem tudjih. Rekao bih, stari dobri hrvatski jal na djelu...Ako ja ne mogu, dat ću sve od sebe da nitko drugi ne uspije takodjer.

Zato komentari "odakle mu pare, ćaća mu je lopov, vozi X6 s 18godina itd." su čiste gluposti. Volio bih vidjeti autore tih komentara da na raspolaganju imaju novac kao što ga je Rimac (nasreću) imao, pa da vidim što bi napravili s njim. 'Ajde junaci, da vas vidim. Dajte samo suvislu ideju.

MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #243
Sve je to rekla kazala i uvijek će biti za i protiv ljudi, mene iskreno boli briga za njega i drago mi je da napreduje. nego jednom sam samo mu nešta zamjerio a to kada je reko da je krenuo iz 0.. ali ajde manje bitno zato se slažem sa ovim komentarom...
Quote
Zato komentari "odakle mu pare, ćaća mu je lopov, vozi X6 s 18godina itd." su čiste gluposti. Volio bih vidjeti autore tih komentara da na raspolaganju imaju novac kao što ga je Rimac (nasreću) imao, pa da vidim što bi napravili s njim. 'Ajde junaci, da vas vidim. Dajte samo suvislu ideju.

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #244
@Kligonac
Na komentare od @tojesvestotrebasznati netreba ni odgovarati...
Koliko sam ja shvatio covjek je stariji pa mu je dosadno i onda tako druge malo pod*ebava jel nema sta drugo!
Nekazem da se covijek nerazumije u nesto,naopako pa svasta je vec sigurno dozivio ali da sve zna to je nemoguce,a po njegovim komentarima sam sebe opisuje kao "sveznalicu"!!!
Oprostite na off topic!

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #245
 ;D ;D

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #246
Nasi stari odseljenici, mjesto da nas reklamirju, jos nas i pljuju.... A sto se tice Rimca konj je svaki idiot koji pljuje po njemu!!! Decko je redizajnirao BMW ove baterije ako se ne varam, a to sto vozi je dobio od BMWa osobno!!! Bar sam ja tako cuo i uvjeren sam da je to istina jer ujedno i razvija batke za njihove hibride!!! I naravno, stara kocka je zivina od auta, a concept one je pravi elektricni supercar i tko to opovrgava nek sjedne u svog Golfa i nek otpedalira uz ugodan zvuk čekićanja Tdi-a. Sramota kai su mu napravili bliskoistocni divljaci!!!! To im je stvarno za svaku pohvalu, to sto su napravili!!!! Kreteni!!!! >:(

 

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #247
@Kligonac
Na komentare od @tojesvestotrebasznati netreba ni odgovarati...
Koliko sam ja shvatio covjek je stariji pa mu je dosadno i onda tako druge malo pod*ebava jel nema sta drugo!
Nekazem da se covijek nerazumije u nesto,naopako pa svasta je vec sigurno dozivio ali da sve zna to je nemoguce,a po njegovim komentarima sam sebe opisuje kao "sveznalicu"!!!
Oprostite na off topic!

Bok!

da se razumijemo, nije moj cilj bio prozivati g. Ivana, niti bilo koga drugoga. Kao što sam rekao, ovo je forum, svatko ima pravo na svoje mišljenje.

Htio sam samo reći - budite ponosni na ovo što Rimac radi, koliko god da je njegov projekt možda u konačnici osudjen na propast. Pokazao je svima - medijima, administraciji itd. da još ima hrvatske pameti i da je sposobna za velike stvari.

Tomislav.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #248
Saudijska Arabija živi od nafte i napraviće sve kako bi još dosta dugo stopirala bilo kakav prijelaz sa konzumacije iste. Rimcu svaka čast, nažalost svaka škola se plaća :(
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #249
Bok!

da se razumijemo, nije moj cilj bio prozivati g. Ivana, niti bilo koga drugoga. Kao što sam rekao, ovo je forum, svatko ima pravo na svoje mišljenje.

Htio sam samo reći - budite ponosni na ovo što Rimac radi, koliko god da je njegov projekt možda u konačnici osudjen na propast. Pokazao je svima - medijima, administraciji itd. da još ima hrvatske pameti i da je sposobna za velike stvari.

Tomislav.

To sam i ja zelio reci samo ste vi bolje srocili :)
A i @jfl2911 je u prvoj recenici to dobro rekao 8)

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #250
...jer ujedno i razvija batke za njihove hibride!!!
Trenutačno nitko u .hr nije sposoban razvijati bilo kakve baterije... zadnji razvoj rađen je na relaciji Korea - Japan i neka sveučilišta u USA i stvari se kreću prema nanotehnologiji (Enerland i LiFePO4). South Califorina University prošlog ljeta hvalila se značajnim napretkom.
Jedno je praktično testiranje, drugo je razvoj; i ja mogu testirati baterije, ali razvoj je za vrlo usku grupu eksperata.

Ova tema otišla je neželjenom pravcu i pretvorila se u .,.,. u ne znam kako to nazvati, ekplozije taštine i kojekavih nadmudrivanja.

Rimcu svka čast: imao je hrabrosti i petlje upustiti se u projekat bes podrške javnosti i nama dostupnog financijskog sektora - znači snašao se da izgura svoj Concept.

Ono što mene interesira (ovo je moje mišljenje i ne kritiziram bilo koga u ovoj temi !).

1. deklarirana maksimalna brzina je 300 ili više km/h: da li je ta brzina testirana, gdje i ima li kakav Youtube da napasemo oči ?
2. pri brzini od 300 km/h značajnu ulogu igraju aerodinamičke  karakteristike vozila-karoserije: da li je rađen test u zračnom tunelu ili barem neka simulacija. pri toj brzini karoserija semože početi ponačati kao krilo i sve odleti u ..... zato se i ugrađuju spojleri.
3. optimizacija ovjesa vozila pri brzini od 300 km/h je težak inžinjerski zadatak i može ga napraviti svega nekoliko firmi i Sveučilišta ovdje na Starom Kontinentu . To se radi čak i za šinska vozila (recimo one superbrze vlakove) i naravno to nema nikakve veze sa onim 'spuštanje vozila i ugradnja tvrdih amortizera': ovjes je oscilirajući (titrajući) sustav i njegova optimizacija i za Concept One bila bi prava poslastica.

Ako mi netko može odgovoriti na ova pitanja u ovom projektu Rimčevog Concept One, vjerujem da bi svi dobili zanimljvo štivo i materijal za daljnji razvoj ove teme bez gnojenja.

Damir


Neces dobiti Damire odgovor na tvoja pitanja,
niti ja a niti bilo tko drugi a sto najbolje govori koliko je ozbiljan i uspjesan ovaj projekat,

ovo sto sam stavio kao i sve do sada je samo preneseno iz Novina dok je ovo posljednje izravno iz kontakta sa Rimcem,takodjer iz Novina,
sami ste pisali da je Auto prodao Spancima koji su ga obojili u bijelo i pokazuju ga kao vlastitoga dok se iz prilozenoga vidi da to ne odgovara stvarnosti,
muljaza !

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #251
Rimac Concept One vs Ferrari 458 Spider

fino je zaplesao, mislim da je bilo više mjesta u širinu da bi bitka bila možda malo ravnopravnija. Rimac je startao prvi i sa prednošću ali svejedno se dobro vidi da auto ide jako jako dobro.



Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #254
čekam da se stavi concept_one uz bok sa Veyronom ili drugim autom slične ili malo manje konjače... Nema niti jedan video gdje se može vidjeti dvoboj.. ovako mi sve to visi o zraku i u teoriji. I jedini šta ima sa Ferariom nije uvjerljiv niti mjerodavan!