Skip to main content

Topic: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por (Read 149319 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #270
Zasto toliko vjerujete top gearu, kada i oni ne smiju napraviti tipa usporedni test pagania i ferraria!

Samo zato sto ferrari ne zeli pokazati koliko je on smece!

Isto tako svi bruje o tom bugatiu, a to smece moze samo ravno i motori se razletavaju ko ludi!
Ipak je to obicni wv!

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #271
ja ne vjerujem dok ne vidim. sto ga kosta da snimi sam promo materijal di ubrzava i di ide 305? sto mu to nebi poboljsalo prodaju? ta izmotavanja kockica je isla ovako onako ne prodaje on kockicu nego concept.a.. primjericr kako je snimio super promo za bickl zasto tako ne snimi kvalitetan promo i za auto.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk


Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #272
Zakaj si pes lize jajca :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #273
Pa ima kratki drag sa ferrarijem postao sam ja filmić par strana unazad. Ideja je upravo da nema puno snimaka i da se ne zna puno o autu jer ruku na srce sa tom cijenom ne cilja na nas kao potrošače. Ja ga skroz razumijem po tom pitanju.

To je jedno, drugo, zar misliš da bi zapadne firme kupovale auto od njega da ne radi to što piše?

Elektro pogon je odavno i daleko nadmašio klasični pogon. Danas postoje elektro motori od 500g koji vuku (uz pravilno hlađenje) i preko 10kW.

Evo npr za F5S powercroco prerađuje scorpion outrunnere sa opakim performansama. To je sve projekt entuzijasta, zamisli što se da napraviti sa dobrim financiranjem i kvalitetnom podrškom društva.

http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=22441104&postcount=38

Za 10 kW na na klasičan način treba cca 100 ccm motor od 20 kg. Kao što je i sam rekao najveći izazov (po pitanju mase) su baterije. Dobro bi mu došlo malo potpore umjesto sprdanja. U Hrvatskoj napraviti high-tech firmu koja posluje sa pozitivom je ni manje ni više nego čudo..


Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #274
Dobro bi mu došlo malo potpore umjesto sprdanja. U Hrvatskoj napraviti high-tech firmu koja posluje sa pozitivom je ni manje ni više nego čudo..


nazalost na djelu je opet stari dobro nam poznati rvacki jal :(

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #275
''Osamdeset i pet najbogatijih ljudi na svijetu bogati su koliko i pola svijeta, odnosno vrijednost svega što imaju jednaka je svemu što ima čak 3,5 milijarde ljudi u svijetu.''.............. :'( :'( :'(
Ne smijemo nikada zaboraviti ovu žalosnu činjenicu ,kada govorimo o napredku svjetske tehnologije,....jer se šačica močnih i bogatih nikada neće odreći NAFTE,da bi ostatku svijeta bilo lakše čistije,jeftinije i bolje....  :(
Note:Jeste li primjetili kako je ,u zadnje dvije godine,smanjen broj oboljelih od gripe...sjećate se kako bi nas na TV-u ''bombardirali'' ,sa pandemijama i sličnim ''babarogama'' :-[...čudi me da nisu uveli obavezno cijepljenje...još... :-X
SVE JE U LOVI ....A LOVU DRŽE ONI...Pa neće njima jedan ''mali'' Rimac uvjetovati prodaju i financijski plan....
Voli Vas Remote iz Splita  :-*
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #276
Čovjek ima naruđbe, Dakle radi. Sigurno je da na E autima radi puno ljudi u svijetu od entuzijasta, malih, velikih firni i korporacija.
I lova se već vrti.
Sve skupa jako zanimljivo pratiti. Oni koji imaju priliku učestvovati e njima zavidim :)
Vjerojatno kad dođe netko tko ima perje taj ima priliku uvjeriti se u istinitost Rimčevih priča ili obrnuto.
Tu više nema prodavanja magle. Sve drugo je jeftina spika.
 
Iskreno neznam jel to sve radi kako se prezentira, jasno da ima mjesta sumnji jer postoje i zakoni fizike.
Ima Rimac kakvog Asa u rukavu ili novu tehnologiju ili što već, vrijeme će pokazati. Sigurno je jedno da ljudima daje plaću i da su ti ljudi uz njega po cijele dane a to je uz perje i povjerenje ;)

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #277
@Živio Zac , ''Put u pakao je popločan dobrim namjerama''  :o......ništa novo ali dobro se sjetit....LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #278
Navodno je dosad prodao 4 auta. Ono sto je meni jos bitnije je da su ljudi ovladali doslovno svemirskim tehnologijama (kompoziti, obrada materijala, elektronika...) i uz pravu i konkretnu podrsku bi mogao postati pravi rasadnik visoke tehnologije za sve koji odluce krenuti tim putem. Jer ne zaboravimo kako hightech industrija dugorocno generira najvise dodane vrijednosti. Kljucna je rijec dugorocno, znaci strpljenja...i tu treba biti konkurentan....
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #279
Meni nije jasno zašto neka velika firma (tipa Ford ili bilo koji veći proizvođač) ne napravi "univerzalni" akumulator i prodaje ga na pumpama. Ako su mogli prerađivat pumpe za šugavi LPG mogu i za struju. Dođeš, iščupaš, staviš drugi, voziš.

Tako bi izbjegli ogromnu cijenu akumulatora, tj. to da nakon 5 godina možeš auto lagano zgurat u Savu.


Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #281

@ Zed nije loša ideja, samo je težina akusa problem.

Ma nije, ako usporediš koliko je teško auto napuniti plinom (ili "normalnim" gorivom čak), ovo je pljuga. Kaj, naparkiraš se na "stroj", odozdola išteka, ušteka drugi - vozi :)

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #282
od kuda svijetu struje za pogoniti veci broj elektroautomobila?

treba rijesiti problem toga da za transport mase od 70 kg (moja masa) do posla i nazad motor mora pokretati jos 850 kg lima i imati barem 60kw da bi kolko tolko pristojno isao.

elektroautomobili su super radi novih tehnologija, ali smatram da rjesenje osobnog transporta moze biti puno jednostavnije i prizemnije.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #283
@Zac , ne za drugu,nego za ovu raspravu ili bolje reći konstataciju....jer Rimac ima sigurno dobre namjere...koje su ''popločane'' lošim namjerama velikosvijetskih je.....ra... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #284
smatram da rjesenje osobnog transporta moze biti puno jednostavnije i prizemnije.

Imaš neku ideju? Osobno mislim da ljude nebi trebalo biti strah potrošiti malo vlastite energije, bicikli su super za kratke udaljenosti.

Problem su veće udaljenosti.
@ Remote iskreno ne razmišljam o tome a vjerujem ni Rimac. Samo je Rimac akter a možemo reći i fajter na tom polju a mi smo promatrači, slab nam je doprinos za vlastitu kvalitetu življenja. Svatko gleda svoj đep, zato velim da je onaj put popločen i novcima i svi smo na njemu.
 
@ Zed dobro veli eevan treba te akumulatore s nekom strujom puniti. Ako to bude iz agregata onda nema nekog napredka. Jasno tu je solarna energija i vjetrogeneratori a to nemože pokriti potrebe. To je već prostudirano.