Skip to main content

Topic: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por (Read 149428 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #285
@Diogen - naravno sve što govoriš stoji u većoj ili manjoj mjeri, no htio bi se osvrnuti na to da ovdje govorimo o high-performance segmentu tržišta gdje niti jedan od konkurenata bez obzira na tip goriva kojim je pogonjen nema domet.

Jedan od poznanika ima novi Nissan GT-R. 100 litara tank ode za parsto kilometara ak se malo ganja..

 

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #286
s nissanom odes do najblize pumpe i natocis za par minuta dok sa strujom to nije slucaj.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #287
Pa nije sve u baterijama, mislim posto se taj auto krece, pa onda moze isto tako proizvoditi energiju kao i neka vjetrenjaca! mislim sta je problem puknut neki generator na difrencijal i kako se krece proizvodi struju cijelo vrijeme!


Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #289
Ajmo jednostavno reci Hrvat je mamu mu jebem, pa ne smije uspjeti! Koji smo mi smrdljivi narod!

Da ga je talijan napravio, onda bi bio najbolji!

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #290
s nissanom odes do najblize pumpe i natocis za par minuta dok sa strujom to nije slucaj.

To je stvar vremena.

Stare navike se teško mijenjaju. Prije 80 godina kada su motori sa unutarnjim izgaranjem bili u povojima (u smislu pogona za automobile) nije bilo benzinskih crpki. Pa nije mogao stati i natočiti gdje je htio tko god da je imao neku zvijer.

Tko zna, možda se nuklearna fuzija uspije probiti pa ćemo imati jeftine energije na bacanje - živi bili pa vidjeli. U tom slučaju ne vidim prepreku oko masovnog korištenja elektro automobila (ili nekog drugog osobnog vozila). Za sada ostaje high performance segment i tu će elektro preuzeti vodstvo (u biti već je preuzeo).

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #291
Pa nije sve u baterijama, mislim posto se taj auto krece, pa onda moze isto tako proizvoditi energiju kao i neka vjetrenjaca! mislim sta je problem puknut neki generator na difrencijal i kako se krece proizvodi struju cijelo vrijeme!
Auto kočenjem proizvodi struju koja puni baterije. To nije dovoljno da nebi morao puniti baterije.
 
Kad bi spojio ovako kako si napisao to nebi išlo. Ako proizvedeš struje koliko trošiš uz gubitke nebi se maknuo s mjesta. Potrošio bi batku još i prije.
 
Za ostatak to je opet tema za sebe. Da će sve na kraju preseliti vani vjerojatno hoće ako želi uspjeti. Ovako možda propusti paradu.

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #292
Mislim da je moguce, samo onda nebi morali placati ni struju ni benzin!

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #293
Pogledaj samo koliko alternator proizvede struje u autu! Znas i sam da kada upalis auto da mozes jednostavno odpojiti akumulator i auto i dalje radi! Znaci sa cijelom popaljenom elektronikom!

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #294
Nažalost, ne možeš stvoriti energiju iz ničega tako da nije moguće :)

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #295
Kako mislis iz nicega?

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #296
Ali auto ni ne koristi vise od 40A, osim pri paljenju!


Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #298
Ja dajem samo primjer! kako neki agregat proizvede 220V?

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #299
Gle, da nema trenja, disipacije snage u vidu grijanja i ostalog vec bi se odavno pelali besplatno :)

Moj vid generiranja el.energije u manjim kolicinama su piezo elementi.
Lijepo u shopping centru cijeli pod slozis i ljudi hodanjem stvaraju struju a iovak ionak hodaju :D


Sent from my iPhone using Tapatalk