Skip to main content

Topic: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por (Read 149373 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

 

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #76
Odličan spot, no muzika je iz Mozart-ovog Requiem-a... nadam se requiem za motore sa unutrašnjim sagorjevanjem!
Živjela struja !

Damir

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #77
Odličan spot, no muzika je iz Mozart-ovog Requiem-a... nadam se requiem za motore sa unutrašnjim sagorjevanjem!
Živjela struja !

Damir

jezik pregrizo daBog da
tko leti vrijed, tko ne leti ne vrijedi, GRUNF

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #78
Odličan spot, no muzika je iz Mozart-ovog Requiem-a... nadam se requiem za motore sa unutrašnjim sagorjevanjem!
Živjela struja !

Damir
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Zvuci kao Muzika Buducnosti ali ja sumnjam jer velike Auto Firme i ako rade na razvoju Elektro Auta rade paralelno na usavrsavanju drugih Alternativnih pogona za Auto !
Struja ima mnogo nedostataka.

Sto se tice RIMCA,
znam da ce te me Kritikovati ali to je PUCANJ u PRAZNO !
na Hiljade takvih koji rade i sastavljaju iz gotovih Komponenata "Epohalne" Elektro Aute a u stvari samo "Vodu hlade,Vodu vare"

Da je to iole nesto sto ne postoji ili bolje od ostalih velika vecina Stranih Auto Firmi bi Rimca vec imali ili kod sebe ili bi u Zgb.u preko Noci nikli velelepni Konstrukcioni i Proizvodni Pogoni ali kako tu nema nicega novoga pa drugima nije niti interesantno.

Radio sam par Godina za BMW i poznam tu Minhensku Fabriku kao svoj Dzep uz pored koje je i "ZIMMERMANN" najveca Trgovina za nas Modelare u tom dijelu Njemacke,
prestao sam jer sve Auto Fabrike svoje Racune placaju nakon 2 Mjeseca a sto je za manje Samostalne Firme dugo vrijeme.

Razumijem da se pojedini odusevljavaju Jurnjavom Rimcevog BMW-a ali opet kazem,
Pucanj u prazno !

Poz.Iv


Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #80
Ivek strikes again...


OT

2 mj rok plaćanja puno? a BMW ti je kupac?

...

takav račun bi i kod nas mogao prodati PBZ-u za par % drugi dan, kak ti je to onda bilo dugo?

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #81
Istina je da će lovu teže biti izvući nego napraviti auto valjda je Ivek na to mislio.
Negdje sam pročitao da taj mladić ima već patenta iza sebe i da je zaradio neke novce koje dalje ulaže u svoje projekte. Dakle ne lupa on bez veze lovu vjerojatno zna kako će povratiti uloženo. Dečko je jednostavno vizionar i ne misli kako će gomilati lovu na računima nego živi svoje snove. Neki će reći da to nije pametno a neki da je igrač na velike uloge. Bilo kako bilo svaka mu čast.
Da nema takvih ljudi još bi živjeli u pećinama.

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #82
Zac
Ti znas to sto procitas,
ustvari to sto Novine napisu a Novine ako nema senzacije ce to napraviti inace nije interesantno,
to znam jer su o meni jedno vrijeme Novine dosta pisale,

Ako on sam Dela to sto pelja e to je nesto drugoga
ali kupi i sastavi to i velika vecina Modelara radi,

a to je i razlog da se VELIKI nisu okomili na njega!

Budi dobar Zac !

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #83
Dečko je sam napravio motore i elektroniku ako se ne varam, sad i šasiju. To je njegovo dijelo sve osim baterija pretpostavljam.
Nije izradio baš svaki vijak ali to je inovacija. Jasno ne moraju sve ivovacije doživjeti komercijalni uspjeh za to treba biti više od inovatora a ja mislim da Rimac ima i tu crtu u sebi.
Ovo nema nikakve veze s tobom Iwek i ne guraj se stalno u prvi plan :) budi dobar Iwek


Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #85
Evo kaj sam ja sve čul o tom, čital sam do 3 str. pa možda kaj ponovim.

Za početak to kaj tata ima lovu nema baš neke veze, jer su ameri za teslu miljoone davali (kak bi Cinober rekel), a i schwabe su Ruf-u prerađivaču ili unapređivaču kaj već Porsche-a dali miljone pa opet nisu napravili brži E auto, a Rimac je u jednoj emisiji na HRT-u rekel da je koštalo oko 50,000 € u onoj fazi kojoj je već bilo prošle godine. Uglavnom zanemarivo s obzirom na "velike" igrače.

Ja mislim da je Tesla čorak kolke su pare potrošili za njega a nemre par 100 km proč sa jednim punjenjem, u Top Gear-u su morali 2 imat dok se jedan puni drugog su testirali, a i pokvaril se jedan bil.

Velš Ivan karoserija je standardna i preteška, a sa tom karoserijom su napravili najbrže neslužbeno vrijeme sa potrošenim gumama i zmazanoj pisti.
Rekli su da su da ima 3 klase za E aute do 1000kg, do 1500kg i prek 1500kg. ak se ne varam, nisam zapamtil možda su i 2 nije bitno. BMW ima prek 1000kg i najbrže vrijeme ima, tak da još malo spuste težinu i imat će i najbrže vrijeme u klasi ispod 1000kg.
Mislim da im nije neki problem napraviti ili uzeti već neku postoječu il drugu karoseriju i unutra ugraditi sve iz BMW-a. Al mislim da su to već i napravili sam ju još nisu predstavili, pa neče mu niko kupit BMW kockicu, to mora zgledat ko onaj (čitaj kak piše) Konigzeg il Zonda il tak nekaj kajjaznam ak misle prodat.

Čul sam dost ljudi s kojima sam pričal da govore, a da i ja imam pare i vremena i ja bi to napravil bla bla... Nebuloze čiste.
Moraš imat prvo ideju i pamet, a neko če to već prepoznat, patentiral je nekakvu narukvicu virtualnu tipkovnicu i retrovizor sa mrtvim kutom tak nekaj, tak da nije dečko bedak neki. Navodno je šeik neki več se pribilježio za jedan primjerak njegovog auta, koji bi trebal izgledat ko neki supersportski auto a ne više kockica.

Svaka čast cjeloj ekipi i želim im puno uspjeha i da proizvodnja ako bude tu ostane, a ne da ode kod kineza.

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #86











Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #87
e jeste vidjeli rimac ima 3 D CNC frezu i termo tlacnu komoru za odljevke  iz kalupa ili vakumsku  :-[
ak mu propadne biznis sa autima moze raditi top class modele  :D


inace odlicno je sve to jedva cekam  da vidim kako ce pobrati pohvale u frankfurtu

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #88
e jeste vidjeli rimac ima 3 D CNC frezu i termo tlacnu komoru za odljevke  iz kalupa ili vakumsku  :-[
ak mu propadne biznis sa autima moze raditi top class modele  :D


inace odlicno je sve to jedva cekam  da vidim kako ce pobrati pohvale u frankfurtu

ova sto je u Spotu je 5D CNC
bilo bi dobro ako je njegova ali takva ti kosta ca.300.000 eur.

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #89
Svaka čast Rimcu bez obzira na uspjeh dokazao se na više polj a neka nagrada ili zarađeni novci su samo kruna za sav rad i trud,
sa svojih 23 godina zavrijedio je respekt i divljenje. Svaka čast njemu i cijelom timu koji je vjerovao u njega i podržao ga na bilo koji način.
Taj dečko je napravio dosad puno a vjerujem da će se o njemu još puno čuti i pisati.
Sav uspjehmu želim na sajmu.