Skip to main content

Topic: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por (Read 149362 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #105
Gospon Ivan !
Ja vas poštujem (možete mi biti otac) ali gledajuči vaše postove osječam neku dozu negativnosti prema svemu što se dešava i što netko stvara počevši od Ivančeka i penkale pa sad Mali Rimac(namjerno pišem mali jer ima 23 godine)
Probajte se sjetiti kakvi ste Vi bili sa 23 ,ili ja ...ma znam što čete reči : ali tata mu je dao lovu...ma puno njih je dobilo sve od svog tate pa su sje...li ! ja radim sa kompozitima več 22 godine i svjestan sam kakav je bio projekt napraviti i uspjeti samo u karoci ,a gdje je sve ostalo...
Ispravite me ako nisam u pravu !
Lijepi pozdrav,Robert Godrijan


Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #107
Gospon Ivan !
Ja vas poštujem (možete mi biti otac) ali gledajuči vaše postove osječam neku dozu negativnosti prema svemu što se dešava i što netko stvara počevši od Ivančeka i penkale pa sad Mali Rimac(namjerno pišem mali jer ima 23 godine)
Probajte se sjetiti kakvi ste Vi bili sa 23 ,ili ja ...ma znam što čete reči : ali tata mu je dao lovu...ma puno njih je dobilo sve od svog tate pa su sje...li ! ja radim sa kompozitima več 22 godine i svjestan sam kakav je bio projekt napraviti i uspjeti samo u karoci ,a gdje je sve ostalo...
Ispravite me ako nisam u pravu !
Lijepi pozdrav,Robert Godrijan

Pozdrav Robi,
samo ukratko jer je ovdje Dan upravo poceo,
nemozes me razumjeti a to je i normalno jer ti nisi prosao sto sam ja prosao a napisat cu ti vise,
Penkala-od prvoga momenta sam uocio da je taj Avion daleko od Penkalinoga sto znaci da nije Replika a to i danas kazem pa tako ne vidim u Projektu to sto bi trebalo da bude,
To nije sve,Penkala nije prvi Hrvatski Avion koji je poletio pa je i to razlog moga nerazumijevanja,
Ivanceka veoma dobro poznam,kao Modelar No. 1 ali bi zelio da se Ti ne ugledas na njega osim u Modelarstvu.

Rimac. o njegovim Kvalitetama ne govorim a nisam niti kompetentan jer ga ne poznajem,
njegov Projekat mi se cini besmislen,ne Projekat kao takav nego pravac u kome ide,
Formula 1 kojoj se mnogi dive ne pridonosi niti napretku Automobilizma i veoma malo vrijedi sirim slojevima,
a smo cinjenica da se nitko od Velikh nije zainteresovao govori dovoljno jer ja znam kakve su oni Ajkule i nigdje u Svijetu se nece nesto iole dobro uraditi ili sto bi moglo biti dobro a da oni nisu tu.
Jos dvije Hrvatske Firme izlazu vlastiti Elektro Auto u Frankfurtu a o njima niti rijeci u Novinama a i te dvije su Hrvatske Firme ?
Hrvatskoj su jako potrebni Ljudi kao Rimac ali ti koji ce pokrenuti nesto korisnoga za vecinu.

Robi,ja gradim Letece Modele 57 Godina i glavni Alat je Noz,Luk i Pilica i gradim vlastite Konstrukcije a ne kupujem Styroporce i ne sastavljam Komplete i moram Ti reci da nema vecega zadovoljstva nego kada uspijesno Leti vlastitih Ruku Djelo,
 Diogen i Kristijan su jedni od malobrojnih.

Robi ubrzo vise,
hvala na pisanju,
Pozdrav Iv

ROBI, ne bi bilo dobro da svi samo hvalimo a moze bit da je moj Jezik za nekoga suvise Ostar no niposto zloban ali to je jer punih 43 Godine se krecem u Okolini koja je velikoj vecini ovdje ili ne dostizna ili ne poznata,
smeta me ovdje jer primijecujem Odbojnost prema Hrvatima iz Diaspore pa Primjer Cvetko,taj Covjek je Rimac u svojoj Klasi ali je Cvetko i to je dovoljno,
i Rimac je Diaspora ali je on odjednom NAS ?
ali pogledaj Istoriju Hrvata,okrenimo se unazad,
Lizali Guzicu Austro Ugarskoj pa Madjarima i Nijemcima
a ja Robi sam mnogo Radio sa Firmom "Krusik" u Valjevu Odjel Precizni Liv i mnogo puta bio tamo.jednostavni Ljudi,Srdacni do u beskraj i mngo puta kada su me u Njemackoj pitali kako je tamo sam rekao, Kada bih mogao birati gdje da Zivim rado bi tamo,

Ako si citao Intervju Hrvatskoga Ambasadora u Beogradu i Prosineckog gdje kazu "tko Srbina stekne za Prijatelja ima Prijatelja do kraja Zivota"

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #108
Projekat mi se cini besmislen....
Želiš reći da je auto neupotrebljiva perverzija, igračka za bogataše koji se dosađuju?
Slažem se, ali!
Automobili poput ovog mijenjaju svijest ljudi o mogućnostima električnog pogona
Osim toga, taj automobil je Mate Rimac, mi stvaramo ono što jesmo
Zato ni u kojem slučaju nije besmislen

Hrvatskoj su jako potrebni Ljudi kao Rimac ali ti koji ce pokrenuti nesto korisnoga za vecinu.
Električni automobil za široke mase po prihvatljivoj cijeni je još uvijek daleko
Zato mislim da bi dobar kompromis u ovom trenutku bila proizvodnja e-automobila bez baterija
Samo +/- terminali i svako od nas može staviti bateriju u skladu sa mogućnostima i potrebama



 

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #109
Projekat mi se cini besmislen....
Želiš reći da je auto neupotrebljiva perverzija, igračka za bogataše koji se dosađuju?
Slažem se, ali!
Automobili poput ovog mijenjaju svijest ljudi o mogućnostima električnog pogona
Osim toga, taj automobil je Mate Rimac, mi stvaramo ono što jesmo
Zato ni u kojem slučaju nije besmislen

Hrvatskoj su jako potrebni Ljudi kao Rimac ali ti koji ce pokrenuti nesto korisnoga za vecinu.
Električni automobil za široke mase po prihvatljivoj cijeni je još uvijek daleko
Zato mislim da bi dobar kompromis u ovom trenutku bila proizvodnja e-automobila bez baterija
Samo +/- terminali i svako od nas može staviti bateriju u skladu sa mogućnostima i potrebama

40.000 eur. nije previsoka Cijena za Elektro Auto,
Opel je vec drugoga Dana imao 6.000 Rezervacija za Amperu

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #110
40.000 eur. nije previsoka Cijena za Elektro Auto,
Opel je vec drugoga Dana imao 6.000 Rezervacija za Amperu

Meni je 40kEUR jako puno za auto, bez obzira na pogon i kasniju očekivanu uštedu, siguran sam i većini u Hrvatskoj

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #111
Ono što će rimac sutra ili uskoro prodavati za neznam sad 400 000eu  za par godina će biti puno jeftinije, govorim o tehnologiji koju on sa svojim automobilom predstavlja. On će pak zaradu uložiti u razvijanje svog koncepta pa će ih biti 2,3 i 4 i tko zna koliko.
To itekako pridonosi razvoju i uvođenju E automobila za široke mase. E to mene veseli :) kad jednog dana bude motora za E aute kod Tokića po pristupačnim cijenama pa si i ja krenem složiti E auto :)
Ne mješaj ti Cvetka sa sobom Iwek, Cvetko koliko sam vidio ne politizira kao ti i nisam primjetio da je s nekim ušao u bilo kakvu raspravu osim o modelarstvu.
A pogledaj sebe Iwek, ti si kao neki dobar modelar a pokazuješ stalno slike istog aviona, daj nešto konkretno, mislim da ti imaš aviona ali si preškrt pokazeti ih, isto kao i na pravim savjetima. O svom prijatelju i neprijateljima napiso si ratni roman.
Dužan si slike svojih modela Iwek, već više od godinu dana, kaj godinu i dve tri godine.
Svi ovi pizdeki kaj ih spominješ pokazali su do sad više umijeća u modelarstvu nego ti pa makar i od deprona pa te pitam od kud ti pravo i na temelju čega bi ti bio uz bok Diogenu, Kristijanu ili nekom drugom graditelju kad još nisi ništa konkretno pokazao?
Evo si se i iznad Robija postavio a Robi ti je lijepo napisao da je u poslu sa kompozitima 22 godine, naj bolje je da niš nezna o svom poslu.
Moraš prihvatiti da te pomalo vrijeme pogazilo. Niti je Hrvatska onakva kakvu si je ostavio. Istina da se kobeljamo ali još uvijek kod nas ima ljudi koji su kako kroz povjest tako i danas u samom vrhu visoke tehnologije a Rimac je svakako jedan od njih.

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #112
Mene to niš ne čudi, valjda smo mi Hrvati takvi da se volimo stalno postavljati iznad drugih i omalovažavati druge, umjesto da si pomognemo, eto to se vidi i ovdje na forumu, stav "iskusnjara" prema početnicima i držanje s visoka.
Nego Ivane, da li ste vi možda na newsgroupama prije nekih 6-7 godina prodavali one Raptore u kitu? Od prijatelja iz Njemačke koji je zatvarao dućan?
MAK Zapad

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #113
Mene to niš ne čudi, valjda smo mi Hrvati takvi da se volimo stalno postavljati iznad drugih i omalovažavati druge, umjesto da si pomognemo, eto to se vidi i ovdje na forumu, stav "iskusnjara" prema početnicima i držanje s visoka.
Nego Ivane, da li ste vi možda na newsgroupama prije nekih 6-7 godina prodavali one Raptore u kitu? Od prijatelja iz Njemačke koji je zatvarao dućan?

jesam a Ti si ih kupio,mislim da jesi ?

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #114
Pokusao sam uplodati Slike,ne ide,
za razliku od ranije,sada se moze vise ubaciti istovremeno ali mi nije primilo,
je li zna netko da li postoji nekakva KVAKA ??
koju treba znati,

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #115
 :D

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #116
nisam jednom ubacivao Slike ali ovoga puta nije islo,
pokusat cu nocas kada je mirnije,
hvala

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #117
Ma samo trpajte slike, ima mjesta :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24