Skip to main content

Topic: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por (Read 149422 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #150
Sinoc u TV Vijestima,ovdje,

prilikom Fabricke test voznje zapalila se "Chevrolet Volt"

Prodano blizu 7.000 komada
Kupcima isporuceno ca, 700 komada

Sto je jos danas sigurno?




Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #154
Stare vijesti uz video u postu prije da se očekivati da će ova tema dugo trajati.
Zanimljivi će biti daljnji testovi Rimčevog automobila i odgovori drugih proizvođaća E automobila jer Rimac je ipak svima bacio rukavicu.
 
Rimac The Concept_One - HRT

 Gospon Bogamu,
dajte se kontrolirati !

kakvu Rukavicu i kome?
evo imas tu u kroatiji Firmu koja je napravila Posao,
600 Opcija, to je vec nesto konkretno !

Iv

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #155
Stare vijesti uz video u postu prije da se očekivati da će ova tema dugo trajati.
Zanimljivi će biti daljnji testovi Rimčevog automobila i odgovori drugih proizvođaća E automobila jer Rimac je ipak svima bacio rukavicu.
 
Rimac The Concept_One - HRT

 Gospon Bogamu,
dajte se kontrolirati !

kakvu Rukavicu i kome?
evo imas tu u kroatiji Firmu koja je napravila Posao,
600 Opcija, to je vec nesto konkretno !

Iv

Možda ti je promaklo Ivek da će to biti sportaš u E varijenti sa do sad vjerojatno sa naj više kw i limitiranom brzinom na 300kmh (znači da ide brže) i zavidnom kilometražom koju može proći sa jednim punjenjem s obzirom na snagu i brzinu. Neznam da postoji E auto koji ima takve performanse. Ako znaš da postoji negdje E auto koji nadmašuje te brojke samo ga predstavi ovdje.

Dakle to nije štedljivi auto koji služi za prijevoz od točke a do točke b, to je auto za zabavu onima koji to mogu platiti. Obično takvi automobili pomiču granice u proizvodnji, znači tu će biti dosta toga što će koristiti na kraju štedljivi E automobili za široke mase.

Mislim da kod nas nema firma koja radi E sportaše osim ove od Rimca, ak sam u krivu uputi me Ivek na pravi trag. Postoji mali gradski auto firme Doking nazvan XD. Nisi valjda ta dva auta mislio staviti u isti koš Iwek?
Zamisli Iwek ovo. XD je sporiji, lakši a prolazi mislim čak manje km od Rimčevog auta. Ako Rimac tehnologiju iz svog auta prebaci u jedan mali gratski auto koji će onda imati bolje performanse? I koji će moći preći više km? Kaj misliš Iwek?

U većini slučajeva E auti su ekonomična vozila koja za što manje para prelaze onu spominjanu udaljenost od točke a do točke b i nazad, Rimčev E auto to nije ali se nebi začudio da ima u planu napraviti i takav auto.

Na koju firmu u nas si mislio i koji je to konkretan posao? Sve nam objasni Iwek nemoj nejasno pisati ispada da nisi niš rekao na kraju.

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #156
Gle ZAC,
kod Rimca je uglavnom sve,bit ce,hoce,ici ce,
dobro,ja to gledam drugacije nego Ti ili vecina Vas tu ALI bih zelio da mi netko kaze,Ti ili Bubi, koliko kosta jedno pakovanje Baterija a one znam da su pojedinacno kada ih kupujuci ne bas jeftine,
a znam i to jer ih imam u malom Paketu da jedno ne bas dugo vrijeme drze Nivo Napona a tada pocnu rapidno da gube i mora da se veoma cesto pune sto u prvom dijelu to nije bio slucaj,

da ovaj mali Autek koga dobro kazu da prodaju jeste Doking.

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #157
Gle ZAC,
kod Rimca je uglavnom sve,bit ce,hoce,ici ce,
dobro,ja to gledam drugacije nego Ti ili vecina Vas tu ALI bih zelio da mi netko kaze,Ti ili Bubi, koliko kosta jedno pakovanje Baterija a one znam da su pojedinacno kada ih kupujuci ne bas jeftine,
a znam i to jer ih imam u malom Paketu da jedno ne bas dugo vrijeme drze Nivo Napona a tada pocnu rapidno da gube i mora da se veoma cesto pune sto u prvom dijelu to nije bio slucaj,

da ovaj mali Autek koga dobro kazu da prodaju jeste Doking.
Rimac je razvio vlastiti način punjenja i nadgledanja baterije pomoću elektronike. Jesi pogledao filmove što govori o baterijama i punjenju?
Sa kvalitetnim, pametnim načinom punjenja ali i pražnjenja znatno se produžuje vijek baterije. Čak koliko i vijek karoserije, to je i meni teško povjerovati ali vjerojatno se znatno produži vijek baterije. Elektronika u njegovom autu nadgleda svaku ćeliju i kontrolira punjenje i pražnjenje zasebno za svaku ćeliju.

Upravo ta elektronika je jako vrijedna i važna za razvijanje E automobila, a bit će tu još puno inovacija i stvari koje će pridonjeti svakodnevnoj upotrebi E auta. Od motora, načina upravljanja i sve te elektronike koja vodi brigu o cijelom automobilu, senzorima za sve i sva, no to sad stavljaju i istituju svi veliki proizvođači automobila.  Zanimljiv je novi akumulator za obične aute koji je patentirao.

Koje baterije to imaš Iwek? LiPo ti propadne kad ih puniš bez balansera a za LiFe je isto bolje da se pune preko balansera ;) koliko prazniš batke kad letiš sve to puno znači za stanje baterije.
Jasno je da sve ovo kaj Rimac radi je preskupo za većinu ljudi ali tak sve kreće, pa ako se otvori tržište i pokaže potražnja, a valjda hoće, brzo će se iz Rimčevog auta razviti mali E auti koji su ekonomični i po pristupačnim cijenama.
Meni se sviđa Rimčev auto i to kak je još sa BMW-om popišao druge aute u trkama, električne i benzinske. Rimac je inovator i pokretač, očito zna okupiti tim ljudi tako da ima on puno kvaliteta kao inovator, poduzetnik, vizionar svaka mu čast i to još u tim godinama.

 

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #158
btw gospon Ivane, doking jos nije prodao nijedan auto. iako su ga zamislili kao serijski automobil, ne mogu konkurirati cijenom, a vjerujem kako nikad niti nece.

rimac je ekskluziva, te tako ganja posve drugacije trziste. prema onome sto sam vidio/cuo/procitao, neke stvari koje je rimac predstaviou svom autu je daleko ispred npr. tesla roadstera. bi li ferari s njihovom postojecom tehnologijom proizvodnje (velikim dijelom rucni rad) mogao konkurirati u serijskoj proizvodnji?Hm, ne bas...

nekidan bilo na index.hr, ne mogu sad naci link - doking predstavio xd na usa trzistu. cijena -40000usd. previse.

ne pljujem na xd, dapace, odlican projekt, takodjer vrhunski  engineering, ovakvih projekata treba u hr. ali da je rimac ispred - jest
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7



Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #161
Mislim da je Rimac u samom vrhu E auta. Sve velike firme rade na E autima samo još možda nije vrijeme za takve automobile. Bit će uskoro.
Neznam detalje ali mislim ako se Rimcu i njegovom timu poklope neke stvari sa ovim i budućim autima, odnosno ako odigraju kako treba, pretpostavljam da imaju posao za cijeli život.
Jasno da nije lagano tu zaraditi novce, to je teško kao i napraviti auto, potpuno sami teško da će uspjeti a raznih ponuda pretpostavljam ima, mislim da je to rečeno u jednom od filmova da ima.
Znat će sigurno kako dalje, meni sve skupa izgleda da je tu jako puno uloženo i da cijeli tim zna što radi.
Teslu je Rimac preskočio još sa zelenim BMW-om a za ovim autom će se nabirati asfalt. Jednom sam već napisao po karakteristikama ovaj auto je u rangu F1. Zbog tolike snage tu ima sigurno i nekih problema koji su se pojavili, to nije ništa neobično. Ovu tehnologiju bi trebali iskoristiti za jeftini mali gratski auto. Pretpostavljam da hoće samo nejde to sve preko noći, puno je tu posla i veliki je to posao, do penzije.


Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #163
... neznam kolko kosta paket baterija ... da imam 700 000 eura za auto ... mislim da me to uopce nebi brinulo hehe

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #164
lik je kralj i gotovo.
koga briga koliko koštaju baterije i koliko traju  kao da je to važno nekome tko si može ti priuštiti.
važne su performance i to je to ako je u pitanju sportski auto.
U toj kategoriji ne pita se koliko košta baterija ili nekakav popravak.
Ukratko auto ima za sada bar na papiru najjače performance a k tome još predobro izgleda.
Jedino se bojim da nebi propao kao i sve ostalo što se dobro napravi kod hrvata.