Skip to main content

Topic: PDF nacrt (Read 4098 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

PDF nacrt

ako netko zna...
 
na koji nacin isprintat PDF nacrt velikih dimenzija na vise A4 papira?
 

Odg: PDF nacrt

Reply #1
Moras imati Adobe Acrobat (reader nije dovoljan) ili neki drugi PDF citac koji ima tu mogucnost
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: PDF nacrt

Reply #2
instalirao sam Adobe Acrobat 9 pro, ali mi ni dalje nije jasno kak to napravit....
pa ak neko zna tocno kak to ide...

Odg: PDF nacrt

Reply #3
Bio sam na letio na r groups na taj programćić ( mozak blokirao ne mogu se sjetit kako se zove) probaj tamo vidit.
Jebo nitro i benzin , struja zakon

http://www.rcwings.webs.com/



Odg: PDF nacrt

Reply #6
da, to sam i ja pronasao...
ali kak to sad snimiti kao dokument na 24 stranice ( umjesto da je na jednoj stranici) da se moze isprintati na bilo kojem kompu a ne samo na ovom koji ima adobe acrobat?

Odg: PDF nacrt

Reply #7
ne znam na pamet, ali mozda da ne printas na printer  nego "printas" u fajlu.  Kad kliknes print, otvori ti se ekran na kojem negdje imas opciju print to file koju ukljucis. Ovo moje uzmi sa rezervom. E sad, kak tu fajlu odprintati ??? Ne znam, nisam probal :(
Mozda je bolje intalirat acrobat na tu drugu masinu nego se zaje.... sa print to file...
... ili mozes probati printati koristenjem xps drivera, ako imas w7, a onda na drugom racunalu koristiti xps viewer da odprintas.
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)


Odg: PDF nacrt

Reply #9
mislim da se programčić zove tiled print

imaš i program koji konvertira pdf u dxf pa ti je u nekom cad programu to lako izvedivo
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: PDF nacrt

Reply #10
mislim da se programčić zove tiled print

imaš i program koji konvertira pdf u dxf pa ti je u nekom cad programu to lako izvedivo

program se zove tile print ali kosta 15-ak baksa
mozes probat i sa isi plotom

Odg: PDF nacrt

Reply #11
instalirao sam Adobe Acrobat 9 pro, ali mi ni dalje nije jasno kak to napravit....
pa ak neko zna tocno kak to ide...
Vrlo jednostavno.
Odabereš File --> Print
pa na ekranu što ga dobiješ odabereš za printer Adobe PDF
Dolje na Page Scaling, odabereš "Tile large pages"
i dobro je  još zakvačiti ispod toga Cut marks (da dobiješ one križiće na čoškovima papira za izrezivanje).
Snimiš tako pdf datoteku (tj, printaš u pdf) i imaš nacrt u tile formatu na A4. Takav pdf isprintaš na bilo kojem pisaču.
Evo i slike:
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: PDF nacrt

Reply #12
ako imaš corelDraw, importiraš taj pdf, odeš na "print" pa "layout" i poklikaš:
-"print tiled pages"
-"tiling marks"
klikni na "print preview" i vidjeti ćeš kak je razdijelio
razdijeliti će ti ga na A4