Skip to main content

Topic: Popis elektronike za multirotor letjelice (Read 15569 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Popis elektronike za multirotor letjelice

Reply #30
za arduino cemo vidjet, ima vremena, dao sam jednom pajdi zadatak da vidi kako slozit na KK kontroler dodatnu opremu zapravo jos jednu plocicu sa 3 axnim magnetometrom i akcelerometrom, tako da se dobije position i altitude hold

Davor dva pitanjca,
kak ide ugradnja dodatne opreme i dal se može kupiti samo pločica bez elemenata i po kojoj cijeni
Hvala

I sretno u biznisu oko KK kontrolera
Dodatna oprema je jos u fazi razrade, ima vremena
na PM info za ostalo

Odg: Popis elektronike za multirotor letjelice

Reply #31
@TomislavZG
sta se tice gotove letjelice imam naruceno 6 komada kompletnih, samo ne znam kad cu ih sastavit, moram vidjet koliko ispada sve ali definitivno je ispod 400€ kako ovi prodaju
sad ce ovih dana jedan na kompletiranje pa cemo vidjet detalje :)


A evo i slikice pločice spremne za montažu žiroskopa :P

Odg: Popis elektronike za multirotor letjelice

Reply #32
to su vrhunski potenciometri  ???
jer su na principu vijka, pa igla klizi s maticom po navoju, PUUUNO precizniji od onih klasičnih,
koje vrtiš direktno odvijačem

šteta što se ovaj način lemljenja za SMD ne može primjeniti i na TH(through hole) PCBu, štancao bi ih kao bureke :)

gle kako se same komponente poravnavaju dok ti piješ Žuju  :D  ;D

SMD Components self-align in toaster / skillet reflow


dobro, ima i metoda za TH PCB, napraviš malu kadicu i val vrućeg tinola :)

Wave Soldering

cijela MBO gotova za koju sekundu

DGTronik: wave soldering process (1)


natrag u realnost,
za sve koji žele poštediti davora lemljenja ili su nestrpljivi, kupite od njega pločicu i komponente,
pa obavite to doma, mislim da će vam biti zahvalan  ;D

How to make multicopter controler - step by step guide...

Odg: Popis elektronike za multirotor letjelice

Reply #33
o jes, ovo su višeokretni potenciometri, daleko bolji od klasicnih, mogu se jako fino nastelati, naravno da su i dosta skuplji ali to je nebitno  :P
sta se tice lemlenja tu me malo tko moze stici, brzo to ide, naravno uz adekvatnu opremu

Odg: Popis elektronike za multirotor letjelice

Reply #34
Evo malo kako izgleda programiranje prva dva kontrolera, Quadcopter na tapeti, nekako su najpoželjniji  :P
Najveci problem kod nas je nabava materijala, nema komponenti za kupit, sve šta sam uspio naći sam uzeo, izgleda da cu morati iz čajne naručivati

Odg: Popis elektronike za multirotor letjelice

Reply #35
Budući da je ekipa naglo navalila na izgradnju tri, quad, hex varijanti ovih letjelica i svi koriste HK401B gyro zbog čega ga je teško sad kupiti u HK onda postoji alternativa i to je ovo:
 
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.20020~r.99912125
 
Ovo je zapravo original dok je HK401B ista stvar ali s HK naljepnicom.
Jebo struju, samo nitro i benzin.


Odg: Popis elektronike za multirotor letjelice

Reply #37
Svaka čast na elektronici samo jedno pitanje kada če se za tu elektriku izbaciti još koja pločica za naprimjer position hold ili tako nešto to bi bilo veoma koristo i bila bi to izravna konkurencija MK.

Odg: Popis elektronike za multirotor letjelice

Reply #38
Svaka čast na elektronici samo jedno pitanje kada če se za tu elektriku izbaciti još koja pločica za naprimjer position hold ili tako nešto to bi bilo veoma koristo i bila bi to izravna konkurencija MK.
narucio sam ja magnetometar i akcelerometar pa cu malo isprobavati sa kk


Odg: Popis elektronike za multirotor letjelice

Reply #40
Evo jedan detalj sitni...
Prosli tjedan sam poslao mail onoj piconi iz RCTimera jel mogu napravit motore za multirotor letjelice sa duzim zicama za ESC, nakon par dana dodali su ih ponudu, cijena je smjesna, motori su odlicni, duzina zica 40cm...jos ce kako mi rekal dodati fixne spinere u komplet...bolje ne moze, za nagradu bi je trebalo derat u dupence i javljam se kao dobrovoljac :D


http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=523&productname=
http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=522&productname=


Odg: Popis elektronike za multirotor letjelice

Reply #41
Da dodam jos malo...
Za ove motore gore su dovoljni 18 ili 20A regleri, ovaj 2830 750KV dudla 12A max sa 10×4,5 elisom i potisak nekih 750g dok ovaj jaci 2836 880KV sa istom elisom vuce 16,5A i nekih 1kg puše, sasvim solidno... ;)


Evo jos jedan motor odlican za multirotor, sa HobbyKinga AXN Floater 800KV a mjerenje kaze ovako:
-GWS 10×4,7 SF = 141W, 11.8A
-GWS 10×6DD CCW= 129W, 10.9A
-GWS 9×5DD = 91W, 7.6A
-EPP 10×4,5 = 131W, 11A



-jedino mu malo glupav ovaj nosac, rupe su za M2 i zna puknut ako nije dobro stegnut