Skip to main content

Topic: Raptor 60 V2 napokon poletio (Read 3049 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Raptor 60 V2 napokon poletio

raptor60

Dobro bi mi došlo mišljenje vas koji imate više iskustva sa nitro helićima,
pošto je meni ovo prvi.
Ovo je 15ti tank.
Prvih 10 sam hoveriro sa ful bogatom smjesom, nakon toga sam počeo pomalo zatvarati.
Čini mi se da bi ga trebalo jos malo zatvoriti, ali dok ne nabavim termometar, ne zelim riskirati.
Spektrum DX8, Phoenix Sim
Blade mcx, Blade CX2
Protos 500 CF, Trex 600 12S, Logo 600SE
Raptor 60 V2 O.S.91

Odg: Raptor 60 V2 napokon poletio

Reply #1
Low diznu naštelaj kad se motor ugrije da prima gas jako dobro bez trokiranja. Ujedno pusti da radi 10-ak sekundi na minimumu pa ga malo zavrti i opet na minimum. Nebi trebao mijenjati okretaje na minimumu. Ako zatvaraš tu diznu i motor previše dobije niskih okretaja onda je presiromašno i radit će nejednako. Ako je otvaraš onda će padati okretaji i kod razvrtavanja će trokirati i puno bacati na auspuh. Nađi idealan omjer te low speed igle da se razvrtava normalno bez padanja gasa i trokiranja. Tad pređi na high a tu treba letiti i viditi po ispuhu i po zvuku kako radi. Ako ga previše zatvoriš izgubit će snage ali se loše podmazuje. Ako je puno otvoren trokirat će i puno dimiti. Najprije nađi low speed da ti je idealna a high nakon toga.

Prema videu ili koristiš 20% gorivo ili je još bogat koliko čujem motor. Dosta se udavi kod nagle promjene koraka.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Raptor 60 V2 napokon poletio

Reply #2
Hvala na savjetu!
Kao što si rekao najprije sam išo štelat low diznu, ali tu sam i zapeo. :'(
Šta misliš zašto se uguši? Jer je prebogata?
rappy
rappy2
Spektrum DX8, Phoenix Sim
Blade mcx, Blade CX2
Protos 500 CF, Trex 600 12S, Logo 600SE
Raptor 60 V2 O.S.91

Odg: Raptor 60 V2 napokon poletio

Reply #3
Mislim da mu fali goriva. Jesi li je zatvarao ili otvarao?
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Raptor 60 V2 napokon poletio

Reply #4
Zatvarao... sve dok nisam napokon uspio poletjet, ali kao što se može čuti na kraju videa, motor nakon slijetanja ima sasvim čudan zvuk...??
rappy3
Spektrum DX8, Phoenix Sim
Blade mcx, Blade CX2
Protos 500 CF, Trex 600 12S, Logo 600SE
Raptor 60 V2 O.S.91

Odg: Raptor 60 V2 napokon poletio

Reply #5
Ma nitro je sranje,to dobro nastelat to je umjetnost,dok sam imao na nitro,motor mi se ugasio 3 puta u letu,(katastrofa),sva sreca samo jednom je bila malo veca steta. Tak da mi se ti nitro motori ne svidaju,pogotovo na helicima. Ovaj tvoj zvuk mi je jako poznat jer sam i ja imao takve zvukove. Nekad radi super nebi ga dao za neznam sta,a nekad ubi boze.  ;)

Odg: Raptor 60 V2 napokon poletio

Reply #6
To je Thunder Tiger stara serija motora i imaju sranje s karburatorom. Naštelaš ga jednom, drugi dan ili čak isti je loše. Ja imam na oba nitro helića OS i nemam takvih problema. Čak sam se igrao pa na TT stavio OS karburator i motor je proradio kao nikad dosad. Može se i TT naštelati kako treba ali češće treba vrtiti po karburatoru. Općenito one upute su osnova za sve a dalje se treba igrati i imati uho i osjećaj za štelanje. Benzin je sasvim nešto drugo i puno manje se treba igrati s njim. Struja je najlakša ali ima svoje prednosti i mane.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Raptor 60 V2 napokon poletio

Reply #7
Ja sam imao takav problem na hladnom, rijesio sam stavljanjem druge svijecice (mislim da je bas za niže temperature ali se ne sjecam koja)

pozz
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: Raptor 60 V2 napokon poletio

Reply #8
To je Thunder Tiger stara serija motora i imaju sranje s karburatorom. Naštelaš ga jednom, drugi dan ili čak isti je loše. Ja imam na oba nitro helića OS i nemam takvih problema. Čak sam se igrao pa na TT stavio OS karburator i motor je proradio kao nikad dosad. Može se i TT naštelati kako treba ali češće treba vrtiti po karburatoru. Općenito one upute su osnova za sve a dalje se treba igrati i imati uho i osjećaj za štelanje. Benzin je sasvim nešto drugo i puno manje se treba igrati s njim. Struja je najlakša ali ima svoje prednosti i mane.

Pošalješ link za OS karburator?
Spektrum DX8, Phoenix Sim
Blade mcx, Blade CX2
Protos 500 CF, Trex 600 12S, Logo 600SE
Raptor 60 V2 O.S.91

Odg: Raptor 60 V2 napokon poletio

Reply #9
Ja sam imao takav problem na hladnom, rijesio sam stavljanjem druge svijecice (mislim da je bas za niže temperature ali se ne sjecam koja)

pozz

Probao sam i to. Prije sam koristio OS 8, a sad kad je hladnije OS 7.
Spektrum DX8, Phoenix Sim
Blade mcx, Blade CX2
Protos 500 CF, Trex 600 12S, Logo 600SE
Raptor 60 V2 O.S.91

Odg: Raptor 60 V2 napokon poletio

Reply #10



 

Da probaš s ovim motorom - ima samo jednu diznu  (onu na fitilju)  ;D
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20