Skip to main content

Topic: HawkSky...crash...pomoć !!! (Read 2953 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

HawkSky...crash...pomoć !!!

Pozdrav ekipi !

Ekipa....trebam pomoć, kako da najbolje pokrpam Hawka i sa čime, (koje ljepilo ? ) više mudrih glava zajedno pametnije su nego jedna !
 

Odg: HawkSky...crash...pomoć !!!

Reply #1
Pozdrav,
Imali smo vrlo slićan problem, i riješili smo na sljedeći naćin: prvo ca cakom fiksirali (Loctite super attak, nije nagrizlo, probali prije na unutrašnjoj strani krila gdje se spaja), zatim sa 24 satnom epoxi smolom obljepili gdje je puklo i pojačali sa dva sloja 24 gramskim staklom. Nakon 30 sati model opet bio u zraku. Negdje sam čuo da ljepe i sa pištoljem za plastiku, ali nisam probao.
To je moje iskustvo, možda netko ima bolji prijedlog...
Romano

 

Odg: HawkSky...crash...pomoć !!!

Reply #2
Uzmes  5 minutno epoxy ljepilo i jednostavno zalijepis ...u roku od 10 min si ponovno u zraku...
Provjerena metoda na easy staru barem sto puta  ;D

Odg: HawkSky...crash...pomoć !!!

Reply #3
Samo 5minutno ljepilo i ništa drugo!

Odg: HawkSky...crash...pomoć !!!

Reply #4
5 minutno i malo stakla okolo, ali ipak ostaviti preko noći da se osuši :)
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: HawkSky...crash...pomoć !!!

Reply #5
OK...ekipa !

Hvala na savjetima, danas ću ga probati zakrpati !

Odg: HawkSky...crash...pomoć !!!

Reply #6
Ako ti se zuri uzmes pistolj na plastiku i za 2min. si u zraku  :)
Ljepio sam vise puta stiropor sa plastikom , treba samo pazit da se pistolj puno ne ugrije jer onda plastika istopi stiropor.

Odg: HawkSky...crash...pomoć !!!

Reply #7
ma samo 5 minutni epoxi...na tom mjestu ljepljenja nebu nikad više puknul !!!

Odg: HawkSky...crash...pomoć !!!

Reply #8
Pistolj za plastiku nije dobro resenje za ovakav vid lepljenja,jer ne trpi velika opterecenja.                    5 min. epoxi koji se mesa u razmeri 1:1,i kupuje iz dve komponente u dva sprica,je idealno resenje jer sama smesa prodire u pore materijala ali ga ne nadjeda i prilikom spajanja se dobija trajan i efikasan spoj.U koliko dodje do nekog nezgodnog sletanja na spoju ne moze da pukne vec samo na neko drugo mesto.
Pozeljno je znati da na temperaturi od 25-30 stepeni celzijusovih se najbolje mesaju ove dve komponente i na toj istoj temperaturi se susi za 5min.Sto je temperatura niza susenje se takodje biti duze ali ne znaci da nece da bude kvalitetno.....


Pozzzz Soprano..... 8)

Odg: HawkSky...crash...pomoć !!!

Reply #9
ja sam svoja krila na cessni pokrpao ovak, zapiknuo sam čačkalice kroz krila, dakle pol čačkalice u jedan pol u drugi komad krila, onda sam ju izvadio (čačkalicu) namazao epoxy ljepilom i vratio nazad u rupe koje su nastale njenim vađenjem, komplet krilo od cessne sa 4 čačkalice učvrstio i to je to drži super, ne kuži se da je puklo
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.