Skip to main content

Topic: Pogreške, kiksevi, padanja (Read 12912 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pogreške, kiksevi, padanja

Zamislio sam ovu temu da podijelite s ostalima svoje pogreške i kikseve pri izradi modela i kontroliranju aviona, koliko puta vam je slučajno pao avion, koliko se puta razbio?

Nema veze s padom, ali prije par godina sam uzeo jedan gotovi model u Zagrebu. Kad mi je mama čistila kuća, da.. bacila mi i avion (smatrajući da samo skuplja prašinu) ???

Odg: Pogreške, kiksevi, padanja

Reply #1
Ja sam jednom prilikom parkirao model tik uz stubište, u prolaziu sam ga slučajno gurnuo kad je stigao dolje nije baš puno ostalo  :-[ :'(

Odg: Pogreške, kiksevi, padanja

Reply #2
kupio sam novi chipmung.... nakon što sam ga složio krenuo sam na kanal...(subota jutro)
ulazim  u lift natrpan sa modelom, stanicom ... baterijama itd...
i lagano ulazim u lift.... laktom pritisnem prizemlje i krilo naslonim na štok od lifta.... čulo se samo krcc>>>>


spustim se u prizemlje i odmah vratim doma jer sam strgal krilo...


raskopam to i složim za letenje u nedjelju... uspješno prođem lift i dođem do ulaznih vrata .... otvorim ih i krenem van i kak je ona pumpa baš taj dan popusila... vrata mi opizde po krilu koje sam taman složio....


poludim vratim se doma uzmem easy... i tek za godinu dana popravim chipmunga...

Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Pogreške, kiksevi, padanja

Reply #3
Uh, marijom, ovo s liftom i vratima je baš peh :o
A lift je i meni uhvatio jedan trup od Pipera, ali bio je u ranoj fazi izgradnje pa sam jednostavno napravio novi (depron).
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Pogreške, kiksevi, padanja

Reply #4
jedan dan sam skršio svoju cessnu, prednje krilo puklo na pola....

popravim prednje krilo, nosim  avion kroz vrata doma (kao idem letit) i zapnem sa zadnjim lijevim krilcem od štok vrata, reko super
poljepim ga sa epoxy ljepilom, na silu ga posušim, krenem van i na istom štoku polomim drugo krilce :)))

užitak žurbe

a drugi kiks je bio kad sam bzvz izmiksao kanale....pa sam tokom leta morao polugice povuć na ispravno stanje :) nije bilo krševa
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: Pogreške, kiksevi, padanja

Reply #5
Slozio model rc prima sve po ps-u od balze mointirao serva i sve povezao iznjeo van u naselje s polu praznom baterijom cisto da vidim komande i dali sve radi. tu se ekipa skupila i kolega na skuteru kaze ajd da se potrkamo do ulaza i naravno ja konj pristanem i trka krenula cca 35 metara staza (prilicno uska). Nisam korsitio  skoro nista gasa ali kada sam vidio da bi mogao izgubit naravno da sam pojacao gas. Model se lagano krenuo dizati i kretati prema motoru i ja releksno skrenm malo i naravno zakacim banderu ulicne rasvjete i slomim krilo. Tako da model nije nikad ni poletio. Krenio praviti novo krilo od stirodora cak ga i izrezao i samo je ostalo na tome. Nikako da uhvatim i to zavrsim jer model je stvarno super(hm bar je bio :'( )

Evo i slika (jbg jedina koju imam - uslikao mob. za MMS tako da je mala)

Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Pogreške, kiksevi, padanja

Reply #6
raspakirao Belta, stavio punit bateriju, u medjuvremenu nesto pojeo i popio, dovezo zenu s posla, posjeo ju u sobu i skupa se divimo kako lijepo okrece elisu,

a tada sam slucajno prebacio Idle prekidac,

na stropu su jos tragovi Beltove elise 

a zena vise nije fascinirana helikopterom,

jbg. propustio RTFM file

(Read
The
Fucking
Manual)
tko leti vrijed, tko ne leti ne vrijedi, GRUNF

Odg: Pogreške, kiksevi, padanja

Reply #7
Složil heli king-3,zakvačil ga za jednu stranu skija sa kvačicama ,a na drugu nekakvo željezo,probam drži se super.
Poštelam kompletno sve,tracking i ostalo.
Sav sretan i pun volje za hover,spuštam stanicu i stavljam je na stolac ,krenem u krivom smjeru i dam gas do kraja.
Krene ko lud,jedna strana popusti,a kvačice drže i heli krene prema podu,pokosi parket i meni nogu,sve cijelo,ponovno štelanje..
A u Q.... rac..... :D
Robert

Odg: Pogreške, kiksevi, padanja

Reply #8
narucio neki heli, cisto pocetnicki nekih 400 kuna RTF
ja i frend idemo voziti, a di nego aj idemo na plazu, a malo vjetra
ja na stanici a on drzi heli, ni danas ne znam zasto ga je drzo, i ja dam gas, a on malo pogura heli i usmjeri ga prema moru hehe, u tom trenutno se nes neopisivo dogovi i nestane signala i ode ti helic na kupanje
dosli doma
sve opravi u vodi, osusili, i za divno cuto sve radi osim renog motora, no nikad se nije to napravilo nege je ubrzo zavrsio u smecu

Odg: Pogreške, kiksevi, padanja

Reply #9
evo fino & friško od danas
došao flycat sa hobbykinga
podignem ga reagira na komande fino sve ok, u jednom trenu ga želim dić on ništa....ništa....i bum
nije puno ostalo od njega a model mi se baš sviđa....nisam dobro pritegnuo elevator, servo je gurao "u prazno"
niš...idem naručit novoga :)
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: Pogreške, kiksevi, padanja

Reply #10
Nakon što sam model fino posložio jer sam se donekle uhodao i nisam ga više rušio danas sam napravio tres, al dobro nije bilo puno štete, osovinica motora ( imao rezervu ), par pukotina na trupu- (ništa strašno) i elevator, sve sam već pokrpao i spreman je opet za let.

Greška je bila u tome što sam ga bacao iz ruke uz vjetar a elevator je bio lagano prema dolje i eto ti vraga( nisam ga provjerio prije leta jer sam sa tim set-upom letio prošli tjedan) let je trajao svega 0,5 sec i mogao sam ići doma ljepit  :D

Odg: Pogreške, kiksevi, padanja

Reply #11
let je trajao svega 0,5 sec i mogao sam ići doma ljepit  :D


Posto su moji svi od arbitona,kupio sam u HK brzo ljepilo koje ne otapa pjenu, i mogu opravke odmah odraditi.
U koferu idu i rolna trake i pistolj za plastiku :)
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Pogreške, kiksevi, padanja

Reply #12
Složio svoj prvi dizajn, "rastaman" (zbog boja naravno, a čega drugog) oko 90cm, foamboard, težak i spor, ukrasio ga došao na livadu u sigetu ispod crkve, bacio ga iz ruke, po gasu i letiiii! prvo skretanje desno je bilo lijevo, a ispravak vertikalne putanje prema dolje je zapravo bio postavljanje totalne vertikale, aviona od foamborda, mase 800grama koji sada ima nešto kao slobodan roll u zraku i pada preko ceste i preko crkve prema zgradama. To bi mu barem bila putanja da nisam radio sve samo da se vrati prema meni. Razmišljao sam 600% na sat jer je to bio jedan od mojih prvih letova uopće.

Naučili smo:
-nikada više toliko blizu zgrada s avionom s kojim prvi put letim
-provjeri kontrolne površine prije leta. Znao sam to no žurio sam.

 

Odg: Pogreške, kiksevi, padanja

Reply #13
Ubio me range test

vjerojatno je nešto pritisnulo gumb dok je stanica bila na zemlji, u ruci je sve šljakalo a onda.......... :'(

pouka: sve što svijetli zeleno nije uvijek i dobro
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: Pogreške, kiksevi, padanja

Reply #14
Žena počela gledat 1001 noć. Ja se po prvi put u životu počeo bavit avionima i krenuo pravit modele od deprona . Ostalo je povijest, prvi letovi, lomljenja, ljepljenja. Jedan F16, jedan F18, 3 dvokrilca i jedan Twinax neslavno završili. Trenutno imam 7 modela u letnom stanju.
Sad mi je najveći problem nagovorit ženu na neku drugu tursku seriju budući da je Šeherezada završila.  :) jer šteta da mi još jedan prijemnik stoji neiskorišten.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.