Skip to main content

Topic: totalni početnici - nedjelja Domovinski ili negdje? (Read 2752 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

totalni početnici - nedjelja Domovinski ili negdje?

Dragi svi, mi smo naumili probat letit - prvi let Art tech Cessna 182 koji je - bez sumnje prebrzo - moj Marko od 10 g odlučio kupit za neke ušteđene novce ... i kupili smo ga!

ne moram sve pisat, jasno da niš ne znamo,probali , slupali...u granje, sad našli forum i idemo na čistinu, nakon par tjedana FMS -a

da li negdje netko sutra nedjelju 5.6. namjerava letit pa da dođemoi ugrabimo kakav savjet, mislili smo kod Domovinskog ali ako ima drugo mjesto gdje ima znanja i mudrost vozimo i dalje... ;D

pozzz


Odg: totalni početnici - nedjelja Domovinski ili negdje?

Reply #2
Bili letili na kraju skršili našu Cessnu  :(

Ali prije toga puuuuno naučili od Plavog ( Hvala puno !) što vjerojatno svi već znaju..
još je Marku (10) dao da leti njegovog novog zagija dok je bio visoko... Marko kao i ja totalno u čudu , kako to lijepo radi..

naučili o Cessni
- težište nije bilo ispravno - Plavi namjestio: na prvoj trećini krila s dva prsta avio mora bit u ravnoteži.. (preselili prijemnik i uteg, koji su otpali na prvim letovima)
- aileroni neusklađeni - podešavanje nulte točke servača - to se zove trimanje :-))
- aileroni prejako reagiraju na stanicu - preselili hvatište serva na vanjsku rupu, najdalju od krila
-elevator iako ravan nije dobar - avio nekontrolirano stremi u vis - vjerojatno razlog da smo kod sklapanja stražnje krilo zalijepili pod kutem , više ljepila na gornju stranu trupa u prorezu i tako je dobio nagib. Rješenje: elevator prema dolje malo i na kraju OK

par letova Plavi dokazao da je avion u redu i leti , ćak ga je spustio na vrlo grubu cestu kod DOmovinskog (!!!!) a onda ja probao s preslabim rezultatom.
na kraju Marko odlučio i sam probat, ali jao pomagaj, puhnuo vjetar i skršio ga u ono malo tvrde ceste koja tamo postoji.

sad tražimo: propeler (da li se može saznati koji propeler bi zamjenio originalni trokraki, za motor koji je došao u paketu (RTF) BM2408-21)  - na netu sam našao podatak netko je letio sa  7.4V Lipo, 2 s i tim motorom s propelerom 8x6 ...?
zapravo još nisam rastavio cessnu, kako je sletila na nos, razletio se i propeler i cijeli nos pa zapravo još ne znam što sve treba zamjeniti...



Odg: totalni početnici - nedjelja Domovinski ili negdje?

Reply #3
8x6 i vozi :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: totalni početnici - nedjelja Domovinski ili negdje?

Reply #4
Markoitata, dajte neke slike kreša, možda netko pomogne kakvim savjetom za krpanje.
A tako je to, dok se ne nauči, stalno se nešto lomi . Kad se nauči, opet se polomi, ali rjeđe  ;)
Kako izgleda pravi kreš nosa (domovinski) pogledajte ovdje   8)
http://www.flyfreak.net/samogradnja/prva-rc-samogradnja-%28depron%29/105/
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: totalni početnici - nedjelja Domovinski ili negdje?

Reply #5
večeras u miru rastavljanje i trijaža dijelova

na kraju i nije uopće tako strašno... krilo je već bilo puklo i još jučer nam je plavi pokazao kako ga bojle skrpat tako da ke sad bila samo ponovo ista stvar - još sam ga zalijepio i bolje na stolu nego u autu na podu od gepeka  ;D

nos se raspao ali kod naše cessne je to samo ukrasni štit oko motora, tanke plastike koja je prsnula, ali se nije razletila, ostala je naokupu, pa sam ju opet skroz zalijepio !
motor se malo raštimao, to sam sve rastavio ponovo sastavio i pričvrstio ga, sad je solidniji nego je bio iz dućana :-)

jedino, ipak je dobio i sad puno više bruji, ne znam je li uopće može razviti okretaje kako treba ako negdje malo struže..??
nemamo propeler, čini se da taj 8x6 može biti zamjena, našao sam na pluramaks siteu da ima, pa idemo to nabavit.



 

Odg: totalni početnici - nedjelja Domovinski ili negdje?

Reply #7
eh sad smo malo odahnuli pa da se zahvalim svim dobrim savjetima i željama ovdje, od vas dečkiju ;)
avion je skrpan i nije tako strašno na kraju i kaj motor malo ruži...
dr.Tom je bio blizu, mi smo na šalati on na petrovoj pa smo to ekspresno obavili, 8x6 ali i malo veči, zaboravio sam koja je dimeznija su u pričuvi.
tom je čak imao jedan stari motor, ako nam zatrebaju ležajevi  ;D ;D ;D

iako kad se stavi propeler, motor puno bolje zvuči ???
no svkako će probat letit s tim novim prop..

u međuvremenu zagi se ozbiljno proučava 8)

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.