Skip to main content

Topic: Da li je netko za dogfight? (Read 14267 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Da li je netko za dogfight?

Reply #16
Uskoro i jedan zero kreće u izradu, ali mene će se morati dosta pričekati za dogfight jer, sam tek počeo skupljati iskustvo u ovim vodama.  :)

Odg: Da li je netko za dogfight?

Reply #17
Izvrsno, nema problema, čekamo te!
Ak trebaš savjet ili pomoć u vezi gradnje samo pitaj! Ali vidjet ćeš da je jako jednostavno, meni je baš gušt slagat MiG-a. Danas printam P-51D  :)
MAK Zapad

Odg: Da li je netko za dogfight?

Reply #18
Izvrsno, nema problema, čekamo te!
Ak trebaš savjet ili pomoć u vezi gradnje samo pitaj! Ali vidjet ćeš da je jako jednostavno, meni je baš gušt slagat MiG-a. Danas printam P-51D  :)
P51? Onda ja budem 262 da ga skine, budem stavio i EDFa dva :D :D :D
To bi bilo presmiješno, tak mali aviončić i da fakat staviš neka dva mala edf-a.

Odg: Da li je netko za dogfight?

Reply #19
 :D :D

Ma ustvari sam htio Yak 3U, ali je relativno sličan MiG-u pa reko idemo Konjinu napravit.

Sad imamo 3 (ili 4) dogfightera, jednu 3D Funtanu, 2 Polarisa i sad još gledam neke 3D depronce s malim rasponom (nešto tipa shockflyeri, indoor 3D itd.) da mogu u dvorištu letjeti, jedino me muči prijemnik (jer je skuplji od 4 takva modela  :D)

Trebat će poslikat svu tu eskadrilu depronaca haha
MAK Zapad

Odg: Da li je netko za dogfight?

Reply #20
:D :D

Ma ustvari sam htio Yak 3U, ali je relativno sličan MiG-u pa reko idemo Konjinu napravit.

Sad imamo 3 (ili 4) dogfightera, jednu 3D Funtanu, 2 Polarisa i sad još gledam neke 3D depronce s malim rasponom (nešto tipa shockflyeri, indoor 3D itd.) da mogu u dvorištu letjeti, jedino me muči prijemnik (jer je skuplji od 4 takva modela  :D)

Trebat će poslikat svu tu eskadrilu depronaca haha

Ovo za Reciver kužim. Ja imam samo dva 4 kanalna. Oba Futaba, no ovaj jedan ima one mikro konektore a na njih pašu u orginalu samo futaba 3114M servaći ili neki drugi s adapterom, ali 4 komada žica doda na težini, a i svaka žica je po par dolara pa sad ti misli za koji k***** je uopće napravljen taj reciver.

Koju nakraju stanicu koristiš? Auroru?

Odg: Da li je netko za dogfight?

Reply #21
Aurora je prodana, Futaba čeka na carini (8FG Super). Morat ću uzeti jednog 3 kanalnog sa S-Busom i stvar riješena, malo žica, mala težina pa ću ga seliti iz modela u model. Malo su skupi da bih uzimao 5-6 komada :)
MAK Zapad

Odg: Da li je netko za dogfight?

Reply #22
Tak i ja. Evo poćeo printati i spajati papire za mig 3 ;) Onaj od 74cm.
Setup 10A ESC
dvoumim se između 2 motora oba oko 17 grama, mislim da i previše za očekivanih 170-200grama mase.
2 HXT500 servaća
oko 6-7inch prop
i batka u rasponu od 2S 610mah (nedavno ih nabavio 5 komada Rhino, kao da sam znao :D) pa do Nano 3S 460mah
i jedan dva CF šipkice i to bi bilo to.

Bude danas gotov. Još kad bi ga znao letiti, predpostavljam da leti ko strela.

Odg: Da li je netko za dogfight?

Reply #23
Planovi su isprintani i izrezani, međutim nisam uspio pronaći arbitonov izo floor, nego samo neki na "v"  i to od 5mm. Isplati li se probati sa time?

Odg: Da li je netko za dogfight?

Reply #24
Pa zašto ne, samo onda radi trup od 6-7 komada i dodaj ojačanja u krilo (avio-šper letvica, karbon) i horizontalac-vertikalac (ili ih bar zalijepi folijom)
Trebalo bi biti OK
MAK Zapad

 

Odg: Da li je netko za dogfight?

Reply #26
Pongra jel to 6mm arbitron? Koliko ploća si stavio u sredinu i kolika je masa ispala nakraju?
Mislim da radimo iz istog nacrta, tam ima 5 ploća ako se ne varam? ja mislio uzeti onaj izoflor od 5mm sivi.
Taj imam doma.

Koliko čvsto djeluje?

Odg: Da li je netko za dogfight?

Reply #27
Pongra jel to 6mm arbitron? Koliko ploća si stavio u sredinu i kolika je masa ispala nakraju?
Mislim da radimo iz istog nacrta, tam ima 5 ploća ako se ne varam? ja mislio uzeti onaj izoflor od 5mm sivi.
Taj imam doma.

Koliko čvsto djeluje?
je 6 mm arbitron
u trupu je 5 ploća krilo je kombinacija dvije ploće po nacrtu radio... a čvrstoća mi se čini sasvim u redu ..
s tim što sam ojačao vertikalac i horizontalac sa 2 mm balsom..
i na krilo stavio ojačanje od 1,5 mm balse... to bi u pravilu bilo sve od izmjena

a težina kompletnog modela sa dva hxt serva i prijemnikom je 125 grama..
još ide koji gram dole (obrada krila i trupa pa koji gram gore dok polijepim krilo) uglavno to je tu negdje , a konačnu težinu ne znam dok mi ne stigne motor i esc te baterija.

lp...
kad vagneš svojega javi da vidim jesam li bil šparan na ljepilu :D

Odg: Da li je netko za dogfight?

Reply #28
Korisitio sam 5 mm, izračunao sam da je 3/16 incha ploče koje koristi lik iz nacrta, to je skoro 5mm. Tak da sve paše.

mislim da bude oko 160-18o grama s batkom.

Izrezao sam sve ali sam samo slijepio glavni dio, krila idu sutra. i dorada, da se sve dobro slijepi.
Za ploče sam koristio bison u spreju. A za servače uhu por, koji budem i za ostalo.

Nisam ojačavao srednji dio makar sam htio staviti jedan cf od 2mm.

Ali zato krila, napadna ivica ide s 5mm carbon stripovima, i jedan 2 ili 3 mm cf tube u krilo.

Servo je na aileronu HXT500 a na repu neki još manji, koji je inače brži i po snazi tu negdje kao i HXT500. Štedim na težini.

Baterija i pretinac za nju je na knap za baterije koje imam ali stane savršeno kad sam malo proširio.
Batke su rhino 2S 610mah i nano 3S 460mah. Stanu super taman :D
ESC je 10A turnigy PLUSH. Mislim da bude dovoljno za i 3s i 2s.

Evo par slika da se vidi o ćem se radi s elektronikom. Bed je što se žice trebaju provući prije nego što se zadnja ploča nalijepi.
Može i poslije s nekim koncima provlačiti ali mislim da je teže.

[attach=1]
[attach=2]
[attach=3]
[attach=4]
[attach=5]
[attach=6]
[attach=7]
[attach=8]
[attach=9]
[attach=10]
[attach=11]


Baterija, hmm

Odg: Da li je netko za dogfight?

Reply #29
Super izgleda ovaj sivi izofloor, di si to nabavio?
MAK Zapad