Skip to main content

Topic: Jeste li znali da je ovo moguce (Read 3172 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Odg: Jeste li znali da je ovo moguce

Reply #2
Jednostavno, glavno da je u balansu da ne ekscentrira/vibrira
MAK Zapad


Odg: Jeste li znali da je ovo moguce

Reply #4
Ovo nisu igračke od deprona.


MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Jeste li znali da je ovo moguce

Reply #5
Kako poravnava elisu kod uvlacenja?
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Jeste li znali da je ovo moguce

Reply #6
Kad covjek malo bolje razmisli ovo ima i te kako smisla, ali sumnjam da bi mi ikad palo na pamet...
Sjecam se kad sam sa prvim modelom jedrilice slomio jedan krak propelera i onda cekao mjesec dana da mi stigne novi iz HK :D da sam bar ovo znao
A o helikopteru da i ne pricam...a to je i jos zanimljivije jer je elisa puno duza i sporije se okrece


Odg: Jeste li znali da je ovo moguce

Reply #8
Definitivno zanimljivo izgleda.... no uz dobre strane ( bolja iskoristivost propelera) sa sobom nosi i negativne osobine.  Prop je izbalansiran utegom, no hvatište sile potiska propelera nije u simetrali aviona ili helija pa dolazi do vibracija zbog tog "kruženja"..  No kad se traži maks učinak pri malim brojevima okretaja.. i to riješenje je moguće.

Odg: Jeste li znali da je ovo moguce

Reply #9
na heliju sa 2 kraka elise dolazi do vibracija ako nije poštelan blade tracking, znači vrlo mala razlika između jednog i drugog kraka elise. Po meni je ovdje to raštelavanje 100% pa bi moralo biti i vibracija usljed istog. Druga stvar je da je uteg dosta teži na u odnosu na normalni krak elise pa dolazi i do povećanja ukupne mase. Ovo je po meni upotrebljivo na manjim helijima te kratkim elisama za depronce, pokušajmo si zamislito jedan Mi-8 sa samo jednim krakom  ;D

Onaj model bez repne elise izgleda ima upravljiv vertikalni stabilizator koji je povezan sa okretajima motora, koliko vidim vrti samo lijeve zaokrete tako da se ne može mjeriti sa "normalnim" helikopterima
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20