Skip to main content

Topic: F3A/F3M 2012 (Read 14376 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

F3A/F3M 2012

Na temelju dogovora HR i SLO pilota, odluceno je da ce se ovu sezonu letjeti slijedeci programi:

F3M-Sport
- Program IMAC Basic 2012 http://www.mini-iac.com/Portals/0/Downloads/Sequences/2012/2012_BASIC.pdf
- Ogranicenja u ovoj kategoriji su: maksimalni raspon krila 2300mm

F3M
- Program IMAC Intermediate 2012 http://www.mini-iac.com/Portals/0/Downloads/Sequences/2012/2012_Intermediate.pdf
- Ogranicenja u ovoj kategoriji su: Polu-skale akro aviona (F3A modeli zabranjeni!), minimalni raspon krila 1800mm i maksimalna tezina 25kg

F3A
- Program F3A-P13 http://2.bp.blogspot.com/-Qx05KipDKgc/TlqP7nBoejI/AAAAAAAAEFc/YSydZiom80I/s1200/0001KM.jpeg
- Ogranicenja u ovoj kategoriji: dimenzije modela 2x2m, maksimalna tezina 5kg


Svi programi:

http://www.youtube.com/watch?v=d6gO2dADbjQ

http://www.youtube.com/watch?v=2PKkmR9Mbsc

http://www.youtube.com/watch?v=XyH2gJzjHz4



Pozdrav, Marko

Odg: F3A/F3M 2012

Reply #1
Pretpostavljam da bi model 1220 mm raspona krila bio premali za F3M-Sport?
MAK Zapad


Odg: F3A/F3M 2012

Reply #3
Pa pretpostavio sam da svi dolaze s nekim mrcinama :)
OK, možeš mi dati neke detalje o prijavama itd. (da li je potrebno biti član kluba itd.), zainteresiran sam za sudjelovanje, stignem izvježbati program do prvog natjecanja :)

EDIT:

Khm....  :D

MAK Zapad

Odg: F3A/F3M 2012

Reply #4
Zbog pilota koji imaju vece modele postavljeno je ogranicenje u F3M-Sport programu za maksimalni raspon. Kako je osnovna/sport kategorija dosada bila nazalost najmanje zastupljena, zbog toga na slikama prevladavaju veci modeli. Takodjer svi piloti sa vecim modelima lete samo u F3M i F3A programima, tako da su natjecatelji Sport programa ravnopravniji sa svojim manjim modelima.

Prijave ce biti kada budu raspisani raspisi za natjecanja i nije potrebno biti clan nekog kluba.

Drago mi je da si zainteresiran za sudjelovanje, program nije tezak i vjerujem da cu te vidjeti na nasim natjecanjima, a nadam se da ima i jos potencijalnih natjecatelja barem Sport kategorije na ovom forumu, pa tako i u HR :)

Odg: F3A/F3M 2012

Reply #5
Ja sam definitivno zainteresiran i volio bih prisustvovati (i namjeravam), ove sezone s tim manjim modelom, a sljedeće nadam se s nečim ozbiljnijim (3DHS Slick ili slično)
MAK Zapad

Odg: F3A/F3M 2012

Reply #6
Pozdrav Robi,

prvo natjecanje , F3A Fizir cup, će se održati 5.5.2012. u Nedelišću.

Pozdrav,
Davor Balažić
www.id-fotostudio.hr

Odg: F3A/F3M 2012

Reply #7
dali se moze prisustvovati s vama kao gledatelj jer kako sam hmm uspjesno svladao pocetni hype letenja i isprobao svakojake modele te si nasao zabavu u izvodenju vratolomija od kojih trenutno kako i ime kaze lomim vrat loveci modele pogledom po zraku pa mi je namjera nabaviti si jedan 3d model (oko pada na mx2) s kojim bi usao u akrobatsko letenje. tako da bi volio biti u blizini ekipe od koje bi mogao upijati znanje i savjete.

gdje i kako bi se netko zainteresiran mogao uputiti u akrobatsko letenje..fala
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: F3A/F3M 2012

Reply #8
Ne da je moguće, već je poželjno da čim više ljudi dođe na tekmu, da ljudi pitaju što ih zanima.
Cilj je povećati ekipu koja se bavi akrobatskim letenjem.

Ako si vježbao osnovni program, prijavi se u osnovnoj kategoriji. Pehar je sigurno tvoj, nije neka navala natjecatelja.  :)
Pozdrav,
Davor Balažić
www.id-fotostudio.hr

F3A/F3M 2012

Reply #9
Mozda i ja dodem sa svojim modelima paraglidera ....

Pozzz
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: F3A/F3M 2012

Reply #10
vjezbao osnovni program? da, jesam..upravo danas uvjezbao skidanje modela s najveceg drva u sumi  :D

za sada gledanje..koliko mi se cini. a i nemam nikaj ni priblizno nekakvom akrobatskom modelu..osim ako "EDIT-nije dvokrilac vec" dvomotorac  :D twinstar ima svoju kategoriju hehe

ok,thx,ja zainteresiran pa cemo vidjeti dalje kaj, kad i kako  ;)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: F3A/F3M 2012

Reply #11
pitanja:

ima tri programa koliko vidim. dali to znaci da ima i tri natjecanja ili treba svaki program kako ides dalje ako prodes krug..basic>intermediate>advanced? vidim da su razvrstane tri kategorije, i svaka ima ogranicenja,no pitam jel me zanimaju detalji.

cisto me zanima kaj da treniram. za sada sam savladao basic i intermediate pa cu poceti advanced. znaci li to da za svaki program trebam i zasebni model ili mogu odigrati sve s jednim ako mi ide s njime ok? savjet, koji model odabrati...mislim na vrstu modela, ne njegovo ime-sport modeli, visoko krilci nisko bla bla.

za sada sve ovo je izvjezbano na simulatoru (realflight 6.5) i cekam da dodem pa da isprobam to uzivo.od figura me jedino muci onaj brzi okret oko krila/trupa, oznacen trokutom, recimo u intermediate figura 2 posle kovita. stavio sam i snimak basic leta u simulatoru, pa ako tko od natjecatelja/sudaca ima realflight i ako mu se da pogledati pa da mi ukaze jel to uopce cemu slici-dva su i drugi je bolji.

eto, ja si vjezbam, i znam, pitanja su pocetnicka no trebam savjete kako bi se kvalitetno pripremio za natjecanje  ;D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: F3A/F3M 2012

Reply #12
Odakle si to sve izvukao? Ne letimo mi tako  ;)
Pocmi vjezbati sport program
http://www.mini-iac.com/Portals/0/Downloads/Sequences/2012/2012_BASIC.pdf
na svakom natjecanju letis isti program koji je u tvom slucaju sport i to tri puta (3 turnusa)
Sudci to boduju,i na kraju dobijes ukupan poredak,nemoj pokusavati teze programe dok ovaj sport ne savladas,jer ti je lakse poceti od najlaksega  :)
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: F3A/F3M 2012

Reply #13
EDIT: iako mi odgovor nije jasan, valjda sam ga samo krivo skuzio..ok, sve je vise manje jasno. svaki program za sebe i to je to. mislih da je vidio let u simu pa da za to prica.

kako god, nekaj vjezbam pa kaj bude bude..ak' nist' bu rostilj ili grah ili oboje  :D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: F3A/F3M 2012

Reply #14
on ti je rekao kako se leti znaci ne leti se jedan let bacisk pa svaki pun na tezi program nego se leti 3 puta jedan program
strong, light and cheap - choose two