Skip to main content

Topic: Problemi s paljenjem nitro motora (Read 5521 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Problemi s paljenjem nitro motora

 :D :D evo došlo vrijeme nakon 14-15 godina da se i on proba..

možda je problem u gorivu jer i ono je iz tog vremena uredno u garaži pohranjeno  :D :D

je da je ambalaža malo izvana hrđava ali ima miris.. :)


Supertigre S61K-ABC.mp4

Odg: Problemi s paljenjem nitro motora

Reply #1
To su valjda te stajace ambalaze. Ja sam isto negdi 95-96 u Schwagiju kupio to veeliko pakiranje Gigasintha, koje je stajalo do prije par godina u tada vec hrdjavom kanistru. No ja sam ga na kraju koristio za pranje djelova u mehanici...jesam stetocina...




Odg: Problemi s paljenjem nitro motora

Reply #2
znao sam,odlicno decki  ;)
najbolji mi je smjesak kad je upalio  ;)
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: Problemi s paljenjem nitro motora

Reply #3
To su valjda te stajace ambalaze. Ja sam isto negdi 95-96 u Schwagiju kupio to veeliko pakiranje Gigasintha, koje je stajalo do prije par godina u tada vec hrdjavom kanistru. No ja sam ga na kraju koristio za pranje djelova u mehanici...jesam stetocina...

Ovo je Gigasinth s 0% nitra, a motor je zapalio ko curica, sve staro 15ak godina i tak stajalo u garaži  :)

znao sam,odlicno decki  ;)
najbolji mi je smjesak kad je upalio  ;)

Hahaha  :D
A nije bilo sumnje da će upalit :)
MAK Zapad

Odg: Problemi s paljenjem nitro motora

Reply #4
znaci nece pa nece?  ;)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Problemi s paljenjem nitro motora

Reply #5
To su valjda te stajace ambalaze. Ja sam isto negdi 95-96 u Schwagiju kupio to veeliko pakiranje Gigasintha, koje je stajalo do prije par godina u tada vec hrdjavom kanistru. No ja sam ga na kraju koristio za pranje djelova u mehanici...jesam stetocina...

 :D :D :D je da je upalil i gorivo je ok za probu ali nije za letenje...
možda i da na nekom starijem motoru ..
ovo je skoro novi ima tek tri -četiri potrošena rezervoara, bilo bi ga šteta vozit na poluishlapjelo gorivo..
kak bu tek palil s novim  :: ;D ;D


Odg: Problemi s paljenjem nitro motora

Reply #7
znao sam,odlicno decki  ;)
najbolji mi je smjesak kad je upalio  ;)

 ;D ;D ;D  imam još nekih kaj sam ih skoro rashodoval .... ne bu nikaj s toga ..
prvo slobodno popodne i idu i oni na stol...  lauffff


Odg: Problemi s paljenjem nitro motora

Reply #9
Koliko god obogatio smjesu, nema uopće dima... A i to je 0% nitra, mislim da bi motor bi veseliji s par % :)
MAK Zapad

Odg: Problemi s paljenjem nitro motora

Reply #10
Da je gorivo ishlapilo nebi ga bilo u kanti :) vidiš i sam da je dobro, zakaj nebi s njim letio.

 :D :D  ima ga ima ali nije to to nema čak ni onog pravog mirisa
    a i bil bi malo veseliji

a  ne budem ga prolijal , ipak smo mi ekološki osviješteni.... odradilo bu ono u garaži ima tih par mašina  kaj treba pokrenuti do proljeća..

lp

Odg: Problemi s paljenjem nitro motora

Reply #11
To su valjda te stajace ambalaze. Ja sam isto negdi 95-96 u Schwagiju kupio to veeliko pakiranje Gigasintha, koje je stajalo do prije par godina u tada vec hrdjavom kanistru. No ja sam ga na kraju koristio za pranje djelova u mehanici...jesam stetocina...

Giga,nisi stetocina i ja bih to isto uradio sto i ti,

Modelarska Goriva za Motore vrijede maksimum 6 mjeseci,
poslije to vise nije niti blizu toga sto je bilo,

Nitrometan veoma brzo napusti Gorivo,ishlapi,
Methanol pije Vlagu iz Zraka
Ricinus se razlaze i stvaraju se leprsave cestice u Gorivu,

Motor ce raditi sa ovakovim Gorivom ali ostaju trajni tragovi mnogo brzega trosenja Motora nego sa friskim Gorivom,

inace iskusni Modelari mijesaju Gorivo dan prije letenja.

Poz.Iv

Odg: Problemi s paljenjem nitro motora

Reply #12
vazno je samo da je posuda u kojoj se gorivo drzi puna, a ja ne vidim promjene u kvaliteti goriva niti nakon dvije godine. kad je kanta poluprazna pretocim u manju i to je to, a do tada stisnem kantu da bude u njoj sto manje zraka pa je tek onda zacepim.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Problemi s paljenjem nitro motora

Reply #13
obicno original kanta ima jos jedan cep koji drzi hermeticki sadrzaj pa sumnjam da gorivo ima di hlapit,jos pogotovo ako se radi kao sto je eewan napisao da se zrak koliko toliko istisne
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: Problemi s paljenjem nitro motora

Reply #14
Ovako je kresnuo moj Rus iz '75-e... ;) Raduga 7, .42... :D

Raduga-7 Engine - first run

Trebalo mu je nekih 10 minuta da kresne, ali nakon toga je cijela ulica smrdela po zgoretom ricinusu...  ;D Smjesa je bila 3:1 metanol - ricinus, točno prema uputstvima... :D

Ovo je video drugog paljenja i nažalost slika je vrlo loša, ali se zato zvuk čuje dobro... :D S time da je to CL motor, ima samo venturija, kaj znači full gas dok ne pocucla gorivo... :D

Za sad je motor u rinfuzi, ali kad uhvatim malo vremena ga budem sklopil pa opet zakurblal... ;D

Pozdrav
Ideš, ovo leti... :D

na stolu: BT 1/6 F4U Corsair
build log: http://www.flyfreak.net/samogradnja/bt-f4u-corsair-u-16-skali/
u zraku: Skyartec 182 Cessna