Skip to main content

Topic: Futaba gy401 ili spartan quark? (Read 3028 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Futaba gy401 ili spartan quark?

Zanima me jedan od ovih gyra koji je bolji tj. koji bolje podnosi vibracije dim i sve ostalo sto proizvodi nitro motor
Ziro bi mi isao na raptora 50 pa mi recite sto bi bilo bolje u kombinaciji sa servom futaba S9254?
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: Futaba gy401 ili spartan quark?

Reply #1
Bez milisekunde razmišljanja - Quark. Jedan od ponajboljih žira na tržištu, a kad uzmeš u obzir da 401 ima SMM i traže 400tinjak kn za njih (LOL?!) a Spartan MEMS i dobiješ ga za skoro istu cijenu... Iako nije sve u senzorima, Quark je jednostavno bolji žiro. Ta Futaba je već za krematorij :)
MAK Zapad

Odg: Futaba gy401 ili spartan quark?

Reply #2
Bez milisekunde razmišljanja - Quark. Jedan od ponajboljih žira na tržištu, a kad uzmeš u obzir da 401 ima SMM i traže 400tinjak kn za njih (LOL?!) a Spartan MEMS i dobiješ ga za skoro istu cijenu... Iako nije sve u senzorima, Quark je jednostavno bolji žiro. Ta Futaba je već za krematorij :)
ma samo nebi htio da imam problema sa repom zbog zira..futaba mi nekako ozbiljnije izgleda ali je i starija
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: Futaba gy401 ili spartan quark?

Reply #3
Ma to je već stara tehnologija, nemoj bit lud i uzmi Spartana :)
Drugo da uspoređuješ 520 ili 701, tu se već da raspravljat, ali 401 i Spartan - odabir je preočit :)
MAK Zapad

Odg: Futaba gy401 ili spartan quark?

Reply #4
valjda ga onda simpi nije prodao  :)
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: Futaba gy401 ili spartan quark?

Reply #5
Sumnjam, vidiš da svi miču lopatice :) Zovi ga odmah
MAK Zapad

Odg: Futaba gy401 ili spartan quark?

Reply #6
mi smo imali na benzincu piezo jr stari koji je ok radio, probali smo spartana, pa futabu 401  i smetale su mi vibracije sve dok nismo stavili futabu 611,
ona je metalna i dosta teža od ovih plastiknjava, MEMS, i nikad ali nikad nije bilo nikakvih problema sa vibracijama-taj žiro se također prodaje zasebno od raptora
ak te zanima PP

Odg: Futaba gy401 ili spartan quark?

Reply #7
mi smo imali na benzincu piezo jr stari koji je ok radio, probali smo spartana, pa futabu 401  i smetale su mi vibracije sve dok nismo stavili futabu 611,
ona je metalna i dosta teža od ovih plastiknjava, MEMS, i nikad ali nikad nije bilo nikakvih problema sa vibracijama-taj žiro se također prodaje zasebno od raptora
ak te zanima PP
a jeste imali ispod gyra spuzvice i metalnu plocicu?
cuo sam se sa Simpijem pa mislim da mi je best buy taj spartan i odmah ga imam jer nisam ja za narucivanja sa neta
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: Futaba gy401 ili spartan quark?

Reply #8
hehehehe, sužvice, gelove, razno razne silikone, pločice i druge materijale....
ali ovdje se radi o benzincu kojem su vibracije daleko veće nego kod nitra, al ak se sjećam da je i jazavac ili netko na svom benzicu imao spartana i da mu je super radio, tak da...

Odg: Futaba gy401 ili spartan quark?

Reply #9
3M 4011 tape - metalna pločica - opet 3M tape. Ali ni to ne pomaže ako imaš previše vibracija na heliju, prvo je potrebno vibracije dovesti na najmanju moguću mjeru a tek onda zaobilazit problem pomoću traka, pločica, velcroa itd :)
MAK Zapad

Odg: Futaba gy401 ili spartan quark?

Reply #10
jako su bitne kvalitetne sablje, kod benzinaca osovinu motora staviti u centar, kvačilo izbalansirati, sablje (prednje, zadnje), napraviti tracking   ;)

Odg: Futaba gy401 ili spartan quark?

Reply #11
Ma nema razmišljanja ... spartan. Uopće, iskreno čudna mi je tema...
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Futaba gy401 ili spartan quark?

Reply #12
Ma nema razmišljanja ... spartan. Uopće, iskreno čudna mi je tema...
ma gle temu sam napravio jer tog ima za kupiti kod nas i odmah imam pa sam htio pitat a posto mi elektronika nije jaca strana onda ne zelim falit..vise sam za neke mehanicke stvari  :)
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: Futaba gy401 ili spartan quark?

Reply #13
Ma nema razmišljanja ... spartan. Uopće, iskreno čudna mi je tema...
ma gle temu sam napravio jer tog ima za kupiti kod nas i odmah imam pa sam htio pitat a posto mi elektronika nije jaca strana onda ne zelim falit..vise sam za neke mehanicke stvari  :)

Ma np, ko pita ne skita ;). Spartan ti je daleko od 401.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3