Skip to main content

Topic: Art-Tech Alpha-Jet EDF 64mm (Read 20419 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: Art-Tech Alpha-Jet EDF 64mm

Reply #60
Hej Srepfler,sigurno imaš maksimalno tolerantnu suprugu,kada ti je pista dnevni boravak....bravo majstore,nisam ni ja ništa manje strpljiv.
Veliki pozdrav. ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Art-Tech Alpha-Jet EDF 64mm

Reply #61
Hej Srepfler,sigurno imaš maksimalno tolerantnu suprugu,kada ti je pista dnevni boravak....bravo majstore,nisam ni ja ništa manje strpljiv.
Veliki pozdrav. ;)

 :)

Otisla je u trgovinu s kcerkom, a prijatelj mi je posudio Olympus SP 810uz za snimanje videa.
Inace bas i ne smijem paliti EDF po stanu.

 

Odg: Art-Tech Alpha-Jet EDF 64mm

Reply #62
Ma znam...šalim se...uvijek sam zavidio amerikancima(vidio u filmovima) kako drže ''pile'' ,old timere,i ostale lijepe stvari, u svom životnom prostoru i još imaju lift do tog stana ,tako da im nitko ne  smeta, i ne moraju pospremati nakon svake intervencije na modelu ,bike-u ili ...lol..ali život je nešto drugačiji :'( vidi moj primjer iako se ne žalim. ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Art-Tech Alpha-Jet EDF 64mm

Reply #63
Meni moja žena svašta dozvoli   ;D  8)

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Art-Tech Alpha-Jet EDF 64mm

Reply #64
Danas letio malo poslije podne, vani oblacno meni najdraze za letjeti jer mi ne smeta sunce,
naravno u zurbi (poslije posla dok jos ima dana) kamera ostala doma.

Sasvim drugi model, poletio u vjetar, leti stabilno, moze sporo u vjetar, moze brzo niz,
gore dolje reagira koliko zelim, baterija dovoljno traje, uzivancija za letjeti.

Sletio u vjetar lagano, nikakve nezgodne tendencije, slusa komande,
uglavnom lijepo za vidjeti i letjeti.


Odg: Art-Tech Alpha-Jet EDF 64mm

Reply #66
Evo jos jedan video, sada stvarno lijepo leti,
nadam se da ce porasti interes za EDF modelima.

Ponasanje na vjetru je za svaku pohvalu.

Za preko pet minuta potrosio je manje od pola baterije, EDF s flight timom od preko 10 min.

http://www.youtube.com/watch?v=RNh9O-6-WpQ

Art-Tech Alpha-Jet EDF 64mm

Reply #67
Cool!

Odg: Art-Tech Alpha-Jet EDF 64mm

Reply #68
Uigran ste tandem,svaka čast..veliko zadovoljstvo od malog modela.. ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: Art-Tech Alpha-Jet EDF 64mm

Reply #70
da li bi mogao ovo uzeti kao prvi avio model? znam kako bi ga poštelao i naso C.G. ... ali me čisto zanima da li je to toliko teže od neakve cessne trenažera (naravno da je za nekoga tko je na daljinski vozio konzumove igračke), ali sam poprilično uvjeren da je i ovo relativno lakši model, isto je visokokrilac!

Odg: Art-Tech Alpha-Jet EDF 64mm

Reply #71
da li bi mogao ovo uzeti kao prvi avio model? znam kako bi ga poštelao i naso C.G. ... ali me čisto zanima da li je to toliko teže od neakve cessne trenažera (naravno da je za nekoga tko je na daljinski vozio konzumove igračke), ali sam poprilično uvjeren da je i ovo relativno lakši model, isto je visokokrilac!
Pa gledaj,ja nemam takav model,ja sam prvi let napravio sa cessnom,pa easy glider,pa jedan veci akrobata skojim sam dobio 2 pehara na F3M natjecanju,a to se sve desilo od 7-9 miseca ove godine tako da koliko god ja nevolim letit jedrilice,stvarno su savrsene za pocetak pogotovo spore jedrilice kao sto je easy glider,tako da definitivno preporucam jedrilicu ili nekog trenera visokokrilca  ;)
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: Art-Tech Alpha-Jet EDF 64mm

Reply #72
da li bi mogao ovo uzeti kao prvi avio model? znam kako bi ga poštelao i naso C.G. ... ali me čisto zanima da li je to toliko teže od neakve cessne trenažera (naravno da je za nekoga tko je na daljinski vozio konzumove igračke), ali sam poprilično uvjeren da je i ovo relativno lakši model, isto je visokokrilac!

Iskreno NE, mozda bi poletio, napravio par krugova, ali EDF nije za pocetak, roll rate je pre brz na ovom modelu,
slijetanje trazi brzinu.
Kao prvi EDF svakako DA, ali barem AXN ili nesto prije toga.

No ako na simulatoru letis takav model bez problema onda nema razloga da ne probas.

Odg: Art-Tech Alpha-Jet EDF 64mm

Reply #73
Ne, EDF modeli nikako nisu za prvi model. Sve ima neki svoj redoslijed pa tako je i u aviomodelarstvu. Kreni s nečim sporijim i pitomijim. Neki trenažni visokokrilac po mogućnosti od stira koji se lako lijepi još na livadi.  ;)

lp
Toni

Odg: Art-Tech Alpha-Jet EDF 64mm

Reply #74
EDF-ovi uglavnom nisu za pocetnika jer su to vecinom brzi mali modeli koji su jako osjetljivi na palicama,npr 3mm na palici je vec 3 roll-a na stranu ;) Naravno da se s dobrom stanicom Dual Rate servo-a da korigirat.Za pocetak je najbolje uzet Bixler,Easy Star,Zagi ili Cessnu nekakvu.Ako hoces bas nekakav Jet avion,napravi si od 6mm arbitona F-22 ili F-18 pa probaj,rade slomit 20 kn pa popravit,nego ovako prekrasan model pa plakat  ;D

BTW, Di si nasao taj model,koliko znam prodani su svi u HR ducanima?Jedino ako netko ne prodaje?