Skip to main content

Topic: Njemačko Hrvatska Poslovnost (Read 6257 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Njemačko Hrvatska Poslovnost

Nedavno sam naručio nešto iz DE (u drugom mjesecu) i eto stiglo konačno do mene.
Nije vezano uz modelarstvo ali nije ni važno.

Prije dva mjeseca dobio sam pismo poštom kao odgovor na moj mail od drugog mjeseca (njihov odgovor krajem četvrtog mjeseca).
Na mali ništa, što me moram priznati začudilo. Uljudno se ispričali zbog kašnjenja.

I nakon razmjene par pisma konačno sam kupio to što sam htio.

Radi se o vrlo malom predmetu (ventilčić, piksa, 2 oringa) vrijednost 23,27eu

Sa pakiranjem, kutijom, pisanjem adrese, odlaskom na poštu 67,23eu
Ipak satnica u EU ima svoju vrijednost.

Obratite pažnju na veličinu kutije i kuverte u kutiji i djelova u kuverti!!!

Naravno kad je ta kutijetina došla u HR da je išla na carinjenje od 158kn i kusur lipa.

Tako je taj ventil doša do mene za nekih 90eu

Toliko o približavanju EU k nama i nas k njima.

Ma mislim mogel sam i germanwingsom po to osobno u DE  :(

Odg: Njemačko Hrvatska Poslovnost

Reply #1
Mislim da je vrijeme da Nijemci, Amerikanci a i svi ostali počnu učiti od Kineza. Nema mi gore kada za neku sitnicu male vrijednosti traže 10-20 Dolara/Eura poštarine, a onda to zapakiraju u kutijetinu koja ne samo da će privući pozornost, nego će mi Jadranka Posavec osobno napisati poziv da se javim u njenu sobu ne bi li joj objasnio šta je to, te usput neka ponesem i obrtnicu.

H

Odg: Njemačko Hrvatska Poslovnost

Reply #2
A kaj sam čekao 4 mjeseca i par dana, pa sva komunikacija preporučenim pismima, katastrofa.
U Buševcu u pošti za preporučeno pismo sam platio 26kn a u Vel. Gorici 10kn. To isto ide na onu cifru od 90eu.

Slažem se s tobombom Hrvoje. Svi bi mogli puno toga naučiti od kineza.

Odg: Njemačko Hrvatska Poslovnost

Reply #3
To samo znači da su u jednoj pošti usvojili kriterije i cijene iz EU
Sve što uzleti prije ili kasnije sleti (samo je pitanje kako)

Odg: Njemačko Hrvatska Poslovnost

Reply #4
To samo znači da su u jednoj pošti usvojili kriterije i cijene iz EU

mda

tip mi u Buševcu za žutu kuvertu sa balončićima naplati 9kn

u Metrou ih kupim 10 za 10kn

Čudnu je on tarifu usvojio.

Jednom sam kćer poslao u poštu sa već upakiranim stvarima u kuvertu i pazi ovo on tu kuvertu stavi u novu kuvertu i naplati 9kn za kuvertu i ostalo

Tip je stvarno poslovan nema šta  >:(

Odg: Njemačko Hrvatska Poslovnost

Reply #5
Ja sam se ugodno iznenadio u Ameriki gdje kraj saltera imas apsolutno sve velicine kutija i koverti da si sam spakiras, sve djabe.
Cak ce ti i prodati selotejp i one folije sa baloncicima da si zamotas.

Naravno da su kutije uracunate u cijenu slanja, ali lijepo izgleda kad ti ne naplati jebenu kovertu 10 Kn.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Njemačko Hrvatska Poslovnost

Reply #6
Uspoređujući sa pismom od 26kn sa kuvertom sam još dobro prošao  >:( ::) :'(

Ako u Metrou ta ista kuverta košta 1kn mogla bi toliko koštati i u pošti u Bušavcu pa nek bude 2kn ili 3kn ali 9kn??? Od kud ta cifra?

Znači to je cijena samo prazne kuverte, da se razumijemo. Sve ostalo se dodaje na tu cijenu kuverte od 9kn.

Daleko smo mi od Američana i nikad neće kod nas biti kao kod njih.
Sve više stvari svakim danom možeš naručiti iz Amerike a da ti ne zaračunaju poštarinu. Bar ovi kaj prodaju na eBay-u.

Kaj se njima isplati raditi badave ??? Izgleda da im se svakim danom isplati sve više i više.

Odg: Njemačko Hrvatska Poslovnost

Reply #7
To ti je ona stara narodna: na jednog koji radi dolaze tri koja gledaju, a svi primaju istu plaću. Samo što smo mi Hrvati zaključili da je tri premalo, kod nas je sedam! I normalno, svi primaju plaću :D
Sve što uzleti prije ili kasnije sleti (samo je pitanje kako)

Odg: Njemačko Hrvatska Poslovnost

Reply #8
To ti je ona stara narodna: na jednog koji radi dolaze tri koja gledaju, a svi primaju istu plaću. Samo što smo mi Hrvati zaključili da je tri premalo, kod nas je sedam! I normalno, svi primaju plaću :D
Računica: Onaj u pošti pošten čovjek radi i prodao ti kovertu za 1kn ;) a ostalih 8 uzelo svaki svoju.>:( Pohvali  čovjeka! ::)

Odg: Njemačko Hrvatska Poslovnost

Reply #9
Ja sa zivio u Njemackoj 39 godina,u ime prijatelja modelara narucivo sam kod raznih firmi ne samo za modelarstvo nego i kojesta drugo,stim da nazovem telefonom i dam adresu kome da posalju tu ili E-mailom narucim,vazno je tamo znati gdje sta kupovati,sto se brzine tice, rijetko kada to duze traje, 6-8 dana a to zavisi vise od poste i carine tu nego tamo,
od 15 Decembra sam za stalno u americi,ovdje je to sve drugacije,jednostavnije i ako nekome treba nesto kod "Tower Hobbies" rado cu pomoci,
pozdrav  Iv

www.iz-modellbau.com