Skip to main content

Topic: Betaflight postavke u clenflight configu (Read 2524 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Betaflight postavke u clenflight configu

Molim iskusnije par savjeta jer sam jučer stavio zadnji betaflight pa me zanima par stvari...
Dakle ovako,moj setup:
zmr250 sa multistar elite 2204 2300kv motorima,flip32plus,afro 20A esc,props kingkong 5040 ili 6040,1300 nanotech batka,mobius+5.8Ghz Tx,dominator v3 naočale sa nextwave Rx-om,turnigy 9xrpro stanica sa frsky telemetrijom.Težina drona ukupno oko 600g

Zanima me kako ste recimo vi definirali switcheve za ARM i AIR mode te min i max throttle. Koliko sam shvatio Boris je napravio betaflight da u AIR modu pidovi rade svoje cijelo vrijeme a tako i na min gasu. Pitam zato jer kad upalim ARM na switchu motori se malo vrte ako je zagašen MOTOR_STOP opcija.Min thr.je na 1064 kad ga stavim dovoljno nisko recimo 1000 onda se ne vrte. Prije sa clenflightom firmwareom sam imao upaljen motor_stop pa nisam o tome ni razmišljao. Dali to tako mora bit i kako je najbolje to namjestit? Nisam probao s betaflightom još letit ni pidove mu nisam dirao može i to savjet
Stavim ću par slika

Odg: Betaflight postavke u clenflight configu

Reply #1
Evo ja imam ovako složeno da bi air mod mogao maksimalno iskoristiti motori  se moraju vrtit dakle kad skroz oduzmeš gas ne smije stat motor! Switch mi odma arma i air mod pali ako imaš na tri pozicije switch možeš stavit disarm/arm/arm+airmod  pa vidiš razliku  :)

Odg: Betaflight postavke u clenflight configu

Reply #2
bog daj

kako imas podesene postavke u BlHeli? min maxx?

evo ti moje postavke sa kojima sam relativno zadovoljan...


Odg: Betaflight postavke u clenflight configu

Reply #3
@catt: Našao sam objašnjenje AIR moda na youtube,pa mi je sad jasnije,
http://www.youtube.com/watch?v=Cm1h4wqjOQg

U cleanflightu pomoću slidera se svi motori počnu lagano vrtit na 1030,pa sam stavio 1035 min thr.
Dakle motori se moraju vrtit lagano na ARM i ARM+AIR modu, u mom slučaju na 1035.
Switcheve na postavio posebno za ARM posebno za AIR mode s time da kad uključim AIR istovremeno upali i ARM. Jel to ok?

@IronicGti:  Zahvaljujem na postavkama probat ću pidove,koji je tvoj setup drona? u blhelli su mi min 1060 max 1996

Odg: Betaflight postavke u clenflight configu

Reply #4
eto sve znas :)

ja ti vozim na difolt postavkama sto se tice blheli, tj min-maxx motori, 1148 i 1832, sve ostalo sto sam kemijao sa time mi nije pasalo..
klasika damped light, i motor timing ma med high, ostalo sve difolt

a setup ti je (na ovom sto sam ti dao pidove gore):

cobra 2204-2300
naze32
littlebee20amp
hs1177
neki 600mw vtx


al taj air mode ti nije nis posebno, skoro pa sve isto radim u obicnom manual modu, jedino kaj imam upaljeno da se motori spinaju kada armam, tako da uvijek kada spustis gas do nule imas fore za radit trikove

Odg: Betaflight postavke u clenflight configu

Reply #5
Switcheve postaviš kako tebi najbolje ergonomski paše , da kad ga armaš mora se zavrtit ja osobno na jednom switchu imam disarm/arm +airmod  nemam posebno airmod
meni se motori zavrte na 1055 pa sam postavio mintrotle 1070 ali to ovisi od setupa do setupa....
malo je zeznoto ako sletiš naopačke pošto se mototi vrte pa u slučaju kreša moraš biti brz na okidaču da ga disarmaš!!!!

Odg: Betaflight postavke u clenflight configu

Reply #6
Eto super,još da uštelam pidove i zabava...istina,bez motor_stop opcije treba malo više razmišljati da se ne desi s***e
Kako vi štelate redosljed pidova?


Odg: Betaflight postavke u clenflight configu

Reply #8
Iskreno vozim 2.1.6 od pidova sam jedino podešavo D i rates letim sa lux pid controllerom.
Pozz

Odg: Betaflight postavke u clenflight configu

Reply #9
Takodje sam na cc3d atom tek instalirao betaflight 2.8.0 i kada poletim važe mi naprijed nazad. Motori mi stoje pod uglom od 10 stepeni i kada stavim da mi pitch bude -10 opet mi vuce naprijed a podesio sam da mi se motori vrte kad se armira i armiram ga peko prekidaca. Ako neko ima neki savjet,dobrodosao je  :'(