Skip to main content

Topic: Balza model acro/3D (Read 22641 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Balza model acro/3D

Reply #15
Polako samo, evo ti patent i to iz Brodske knjižnice  :D


[attach=1]
[attach=2]

Odg: Balza model acro/3D

Reply #16
Odličan rad , samo naprijed , jedno pitanjce : koji  :) profil za krila namjeravate  izabrati ?
Planiram izabrati simetricni profil naca 0015 i postavit tako da napadni kut bude 0 stupnjeva ali jos nisam siguran sta bi bilo najbolje.
Zadnje vrijeme citam po internetu o profilima ali toliko faktora ima prilikom odabira da je to ludnica.


Ovo su dimenzije i izgled krila kakav ce najvjerovatnije biti.

Odg: Balza model acro/3D

Reply #17
Dobar odabir profila svakako za 3D  akro letenje.  :)   Osim NACA profila SD ( Selig/Donovan ) profili su odlični za akro modele .
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Balza model acro/3D

Reply #18
@Elav
Hvala za patent mislim da ce mi posluziti, samo se nadam da cu negdje u Brodu naci plexiglas od 1-2mm.

Odg: Balza model acro/3D

Reply #19
prije tri dana imao si samo stack balze...  ???
dooobar si !!!

Odg: Balza model acro/3D

Reply #20
prije tri dana imao si samo stack balze...  ???
dooobar si !!!
Pa oko tjedan dana ga radim još kabina i gotov trup. Ali najgore je što taj model radim u stanu od 40 kvadrata em što nema mjesta em žena puše za vratom  ;D



Odg: Balza model acro/3D

Reply #23
Možda vručim fenom još malo dotjerati poslije vruće kupke! Oni za skidanje naljepnica samo malo udaljiti i prva brzina...
Poslano sa mog starog HP compakt koristeći jedva vidljivu tipkovnicu!!!

Odg: Balza model acro/3D

Reply #24
Tomislave , već sam pisao  o tome , napravi kalup od drveta  odreži dno boce - dvolitrene ili veće  koja ima glatke površine ubaci kalup u bocu i tako u dobro zagrijanu rernu .. kad sam krenuo sa ovakvim izradama naravno prvih par pokušaja nije uspjelo baš najbolje al sa praksom kabine su izlazile odlične .. pokušaj i vidjet ćeš rezultat ...  ;)  Evo par primjera :
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Balza model acro/3D

Reply #25
ne znam namjeravaš li konstrukciju općenito, ojačavat karbonom ili ne ?
ova kompletna konstrukcija, pogotovo ako gledam repni dio mi se ne čini dovoljno čvrstom za 3D letenje...
možda griješim, ali to što gradiš ne bu ispod 2kg nikako... vertikalac skupa sa kormilom mi defintivno bode oči svojom "prhkom"
konstrukcijom... to nebu preživjelo 3d letenje...

aj si pogledaj malo kako su neki kritični detalji riješeni na jednom dobrom 3d modelu u ovom videu...
https://vimeo.com/111607318

Odg: Balza model acro/3D

Reply #26
Evo napokon projekt krece dalje, bio sam zauzet nekakvim drugim poslom pa sad napadam na avion.
Kabinu sam ispeko u rerni (coca cola), nisam slikao jer sam bio uvjeren da nece ispasti dobro kad ono  ???
[attach=1]
[attach=2]


Počeo sam s planiranjem krila na stolu, bit ce dugacko 88cm i imat ce 10 rebara.
Namjeravam ga plankirati do remenjače s balzom 2mm
[attach=3]
[attach=4]
 Tezina trupa, elevatora i kormila je 612 g. jos tu dolaze šarniri i malo pojačanja ali tezina me ne muci puno.
[attach=5]

Odg: Balza model acro/3D

Reply #27
Jako mi se sviđa ovo što se može vidjeti s tih par slika. Možeš ubuduće stavljati i više  :)


Nego, sad slijede krila. Jel namjeravaš koristiti samo jedan tip profila, ili ćeš mijenjati profil od korijena prema vrhu krila ?

Odg: Balza model acro/3D

Reply #28
Evo ga, štetu napravi, isječe hrastov stol i napravi krilo od njega  ;)

Odg: Balza model acro/3D

Reply #29
Tomo lijepo je viditi ovakav rad .. samo naprijed ..  drago mi je da si uspio "ispeći" kabinu  ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar