Skip to main content

Topic: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j (Read 18750 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Nakon dužeg rasmišljanja odluka je pala BD 5 bondov aviončić je slijedeči projekt..došao sam do nacrta za gumenjaka i sada ide razrada konstrukcije prema PZD načinu gradnje..pretpostavljena veličina je oko 110 raspona krila i nešto manje od 80 dužina..kako još nisam čuo da takav model leti u HR postao je zanimljiv a i push verzija je privlačna..ovaj put ču se potrudit gradnju popratiti sa što više detalja... pozdrav cjelom modelarskom pučanstvu
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #1
evo i nacrta:
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #2
bude li imao i one dodatke kao "bondov" 

xe
xe
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #3
dalo bi se nešto izvesti , bacio si me u razmišljanje ...možda neka modelarska raketica kao R 3...možda ,,,budemo ramislili..samo ti predlaži majstore od letenja ..ideje su uvijek dobro došle..
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #4
znam da si padobrance "preraso"  pa reko red je da odeš korak dalje ?

recimo npr..... odbacivanje praznog tanka  .....   :)

a da ne velim odbcivanje prazne baterije u letu .....  8)

Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #5
Imaš super ideje ... možda izbacim koje kokošje jaje nad publiku a pogođeni dobija nagradu... ovo nije šala nešto slično sam doživio na aermitingu u somboru davno tamo prije tridesetak godina..Nažalost nije strefilo mene jer nagrada je bila jedrilica Sapper u ono vrijeme dobra u slobodno letečoj klasi A 2...ideje padaju-nešto mora biti.... dosta je bilo na kompiću,idem raditi šablone za rebra trupa,,, konačno sam ih skombinirao,,, pa onda kobilicu i počinjem sa radovima..pozdrav Marijo i čujemo se još za motor..
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #6
Negdje sam na RCGroups vidio stiro verziju BD 5 j sa impelerom 55 mm probat ću iskopati taj thread ako vas zanima.
LP
Jebo nitro i benzin , struja zakon

http://www.rcwings.webs.com/

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #7
Hvala ,vidio sam to a i još puno toga o tom aviončiću.. ma ovaj internet je pozitivno zlo; kad ga se dohvati za nešto teško ga se može pustiti..,napravio sam šablone za rebra i eto me natrag za komp.. čini mi se da lagano postajem "ovisnik" ali moram priznati da je ovaj način komunikacije sa ljudima zajedničke interesne sfere jako pozitivan i treba ga redovno održavati.. pozdrav
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #8
Zlatane,
da si barem bliže pa da za vikend odradimo jedan grah sa kobasicama na Japeticu 



a i padinsko letenje naravno u sklopu toga
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #9
Nismo mi tako daleko , da je više love nebi bio problem skoknuti do zagreba .. Ima se tamo a i zagorju i rodbine i prijatelja i ako me zdravlje posluži dolazim na proljeće oko uskrsa u one krajeve i neče moči proči a da se neproba tvoj čuveni gril a ida se nešto ne odleti u društvu pravih zaljubljenika u letenje  . naravno samnom uvijek na put ide najmanje jedna spravica za uživanje...  a probaj sa ekipom razmisliti o ideji za iduču godinu :Organizirajmo na državnom nivou okupljanje modelara RC pilota i graditelja..Mislim da sam nešto slično spomenuo več Ivanu (iz amerike) i ako ste za možemo se čuti i krenuti u realizaciju..Neka hrvatska ima svoj modelarski    OSHKOSH.
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #10
Ivan je obecao druženje još ove godine......



a za proljece imam spreman novi grill i pravi domaci drveni ugljen......

da ne velim da još nisam isprobao tronožac i kotao ......
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #11
Nadam se da ču biti obavješten ako se tako veče okupljanje organizira.. veselilo bi me kad bih vas sve mogao i osobno upoznati.. ma sad se isključujem žena mi otima komp a ja u radionu...rezultati sutra !veliki pozdrav!
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #12
Ivan je obecao druženje još ove godine......
jeste i raduje me da ce mo se sresti !!



a za proljece imam spreman novi grill i pravi domaci drveni ugljen......

da ne velim da još nisam isprobao tronožac i kotao ......

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #13
da,jos ove godine !!!!

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #14
Obzirom da je izgradnja počela (a žena morala u školu)evo mene sa kratkim prijavkom: rebra i kobilica su izrezani (ali rebra još nisu uređena do kraja) i povezani na suho za kontrolu.. na takvu osnovu idu još lijeva i desna uzdužnica 10x3 mm i iza zadnjeg rebra kabine gornja uzdužnica 8x3 mm... na takav jednostavan kavez" šije" se oplata ali o tome kad dođe na red...ovaj put popratit ću što više detalja da vam približim moj način gradnje..hvala na zanimanju  i pozdrav
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar