Skip to main content

Topic: ECOMRC EDGE 540 78'' (Read 42034 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: ECOMRC EDGE 540 78''

Reply #120
@Phantom 25, žao mi je ovo čuti  :'(....sada je najvažnije da uzmeš ''psihološku'' stanku...pa ćeš opet uhvatiti volju za rad i letenje.... Pozdrav iz Splita  :)

Je, istina.. Jučer sam bio prilično razočaran. Čak sam i razmišljao o prodaji kompletnog modela ali kad se sjetim toga zvuka i osjećaja dok upravljaš modelom, to je nešto neusporedivo s elektro modelima. Tako da sam se odlučio na popravak pa koliko god dugo to trajalo. 
Pozdrav iz Vinkovaca! :)   
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: ECOMRC EDGE 540 78''

Reply #121
Prava odluka.....nema predaje... 8) LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: ECOMRC EDGE 540 78''

Reply #122
Naš stari Lisac Remote uvijek pogodi pravi tajming sa ohrabrenjem, pa se svakak pridružujem  ohrabrenju i da ne odustaneš od popravka modela. Svako od nas je imo loših trenutaka sa modelima pa ti nekako krivo dođe za njega i onda kad je stari, a kamoli kad je skup i novi model poput tvojega. Ja bi se jedino primio posla bez psihološke stanke pa kad krene popravak budeš prije našo neko zadovoljstvo u sebi i brže zaboraviš štetu, još ak malo napraviš neku sitnu preinakicu na tom djelu di je oštećen da tek onda vidiš zadovoljstva u srcu.
Brzi popravak i puno dobrih letova ti želim.
     

Odg: ECOMRC EDGE 540 78''

Reply #123
 Hvala ljudi na ohrabrujučim riječima. Krećem sa popravcima vrlo skoro. Moram prvo negdje nabaviti šperploče pa u akciju. Imam ideja kako to napraviti a također malo i poboljšati.
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: ECOMRC EDGE 540 78''

Reply #124
Samo rokaj ne daj se srusit!
Ja sam u godinu dana bavljenja ovom hobijem dobio vec stotinjak zivcanih slomova od otkaza motora, servaca, reglera i ostalog...ne sa ovakvim modelom ali meni su svi jednako dragi, vazni i skupi....
Nakon prvotne depresije slijedi nabrijano popravljanje i model bude jos bolji!

Onaj koji nije pao - nije niti letio


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: ECOMRC EDGE 540 78''

Reply #125
  Istina.. Žao mi je bilo prvog depronca kad sam ga skršio samo što je njega bilo lakše preboliti i zakrpati.  :)
Kad skrpam ovoga slijedi malo opsežnije testiranje motora na zemlji.

Koliki unutarnji promjer crijeva za gorivo bi trebalo koristiti za ovakav motor? Ja koristim 3,2 mm pa mislim možda je prevelika pa da zbog tlakova ili nečega takvog nije mogao povući gorivo pa je krepao.
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: ECOMRC EDGE 540 78''

Reply #126
Mislim da ti crijevo ne utjeće na to, ako crijevo paše na fiting od motora to je to kolika ti je unutra fi na fitingu od motora.
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: ECOMRC EDGE 540 78''

Reply #127
  Evo danas sam odvojio malo vremena pa sam upalio motor kako bih provjerio jeli sve u redu s njim. Upalio je bez problema i dobro radio. Treba ga još malo poštelovati jer sam skidao svječicu i dosta je crna.

  Čitao sam po drugim forumima da vrtloženje ispod haube može stvarati probleme u radu jer se mijenja tlak oko karburatora što utječe na dijafragmu i smjesu goriva i zraka. Ljudi su to rješavali tako da zaleme mesinganu cjevčicu na poklopac dijafragme i tu spoje crijevo do mjesta gdje je tlak približno stalan - negdje unutar trupa (http://www.thunderboltrc.com/tutorials/tutorial_seven.html). Zanima me jel netko od vas radio tako nešto? Kada popravim ovo što se oštetilo, stavit ću haubu i još malo naštelovati motor pa ako se bude gasio pokušat ću s ovim izjednačavanjem tlaka.

  
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: ECOMRC EDGE 540 78''

Reply #128
Meni ima smisla!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: ECOMRC EDGE 540 78''

Reply #129
Zanima me jel netko od vas radio tako nešto? 

na mom sbachu sam također to primjetio, jer ima velike otvore na ulazu u kaputaž, a izlaze gotovo nikakve (trokutiće s bokova, dole di je auspuh malo)
i u trupu je naknadno napravljena ventilacija da se ne nakuplja pritisak od toga što prođe kroz rupe u firewallu.

nakon par letova sam napravio 'zavjetrinu' od šajbica jer nisam imao cijevčicu koja bi primala lem, pa da ju fiksiram i nataknem crijevo na nju, kao ni nipple iz tvog vodiča
nekima je i to sa zavjetrinom bilo dosta po stranim forumima, ali meni ne nažalost.

pa sad nikako da obavim mali servis (taj mod s cjevčicom i crijevom do u trup, ubacim novu FB kariku i CM6 svjećicu umjesto stock)


Sretno s popravcima i nadam se što ranijem povratku na livadu.
ako napraviš mod javi jel ima razlike  :)


Odg: ECOMRC EDGE 540 78''

Reply #130
Hvala!  :)  I ja se nadam da ću ga uspjeti što prije skrpati pa na livadu. Ovu modifikaciju ću najvjerojatnije raditi. Materijal sam nabavio pa kad dođe na red..
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: ECOMRC EDGE 540 78''

Reply #131
  Popravak završen. Radilo se i noću. Uspio sam sve zakrpati i vratiti u prvobitno stanje. Dodao sam još malo stakla da sve bude malo jače.

 Pripremio sam sve za modifikaciju otvora na poklopcu membrane pa ću to u narednim danima isprobati. Koristio sam kutijicu od filma, diznu za pranje vjetrobranskog stakla i mesinganu cjevčicu ID 2 mm.
 
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: ECOMRC EDGE 540 78''

Reply #132
@Phantome...skidam kapu.... 8) :o
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: ECOMRC EDGE 540 78''

Reply #133
Svaka cast i sretno sa novim letom.

 

Odg: ECOMRC EDGE 540 78''

Reply #134
  Hvala ljudi..  :) Ma nisam mogao trpiti da mi to stoji skršeno pa šta ćeš nego noćna smjena i polako kombiniraj..

Trenutno radim na jednom ispitnom stolu za avion. Radit će na principu žiroskopa. Montirati ću avion na taj stol i ispitivati rad motora u raznim položajima aviona sve dok ne naštelujem motor kako treba. Da se nebi opet ugasio..
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35