Skip to main content

Topic: Hobby King - Fox Fiberglass (Read 9103 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Hobby King - Fox Fiberglass

Fox stigao s HK.. Nakon samo 10 dana..   :)  Sve uredno zapakirano, duplo i neoštećeno.. Shema bojanja mi se ne sviđa pa ću ga ja obojati u nekakvu Red Bull shemu.. Kad sve završim bit će koja slika i video, naravno. [attach=1]
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: Hobby King - Fox Fiberglass

Reply #1
Bas me zanima kakav je, planirao sam ga nabaviti ali se nikako nisam odlucio,
nema puno na webu o njemu a nema uputa,
ima flitetest epizoda ali nije dobro ucvrstio krila ( slaba opruga),
ima video na HK i tamo krasno leti,
cijena odlicna.

Koji setup ide gore, ako ti nije tesko slikice sastavljanja i detalji bi bili zgodni.
Stane li 35 velicine motor u nos?

Ocjena cvrstoce krila, carbon sipke, obrada...

Odg: Hobby King - Fox Fiberglass

Reply #2
Poz..kolko te je koštala carina kod nas?
DJI P3A
DJI MAVIC MINI

Odg: Hobby King - Fox Fiberglass

Reply #3
  Pozdrav!

Carina i porez oko 180 kn.. S time da sam ja odmah uzeo i kompletan setup..

Motor: Turnigy 2836 1200 kv
ESC: Turnigy Sentry 40A
Prop: 9x6
Servo: HK 939MG 

Najveći motor može biti 29mm.
Našao sam pdf o sklapanju fox-a ali to je iz r2hobbies pa se malo razlikuje od ovoga iz HK.

Trup je čvrst i odlično izrađen. Jedino što još nisu prepravili jest utor za repno krilo koji je izrezan pod krivim kutem, tako da to moram prepraviti, tj. podići prednji kraj krila za 2 mm.
Krila su po mojoj procjeni dobro odrađena. Profil je simetričan. Bit će akrobacija. Imaju dvije ramenjače, tj. prva je ujedno i napadna ivica. Rebra su na svakih cca. 60 mm.
Karbonska cijev za krilo je fi 6x1, 242 mm i dosta je čvrsta jedino što je u minus toleranciji pa se malo sve ''klima''. Ja ću ju zamjeniti za aluminijsku šipku fi 6mm. Ona je koju stotu u plusu pa bolje dosjeda u krila i trup. Vezanje krila oprugom mi se ne sviđa. Imam nešto puno bolje u planu ali to ću pokazati kad odradim.
Na mogu nigdje naći folding prop spinner 32 ili 30 mm promjera, a za 4 mm osovinu. Ako ne nađem za par dana onda ću skratiti nos za par mm da dobijem promjer oko 35 do 38 mm.
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: Hobby King - Fox Fiberglass

Reply #4
 ako mislis na to da krila vise kada ga drzis u ruci to je normalno dok se nade u zraku sve bude kako treba, krila moraju raditi.. sto se tice sipke bolje kvalitetniji karbon nego aluminij...


inace bude to dobro  ;)



Odg: Hobby King - Fox Fiberglass

Reply #5
model je stvarno super, dotjero si ga ljepse nego original,   dali je to original takva folija, ili si ti kupio samoljepljivu foliju pa na nju printo? ako je tako koja je to folija?

Odg: Hobby King - Fox Fiberglass

Reply #6
Odlicno izgleda, hvala na iscrpnim detaljima, samo stavljaj.

Jedino što još nisu prepravili jest utor za repno krilo koji je izrezan pod krivim kutem, tako da to moram prepraviti, tj. podići prednji kraj krila za 2 mm.

To su prigovorili tipu na video da nije skuzio i zato je imao CG jako naprijed.

Kad moj Fox (Hype 1.8 EPO) ne bude vise u funkciji ( postane nepopravljiv) narucujem i ja jedan.

Inace fox je krasan za letiti ( Hype), moze glajdat, moze i biti okretan ko zvrk, brz.

Jedino hladjenje nije idealno, i ne stabilizira se u letu kako nagnes tako i ostane ( dobro za akrobacije).

Jedva cekam nastavak (let i dojmovi).

 

Odg: Hobby King - Fox Fiberglass

Reply #7
Evo nešto sitno sam jučer radio.. Večeras nastavljam..

Spinner sam prepravio na 34 mm tako da mi to prolazi. Ako mi se bude dalo još zezati, skratit ću glavni vijak za koji mm pa ću moći dobiti stožac sa 32 mm promjerom..

Provrt za hub osovine motora ima promjer 8 mm i ekscentričan je za oko 2 mm. Za moj motor morao sam izbušiti 10 mm provrt. Bušilicu sam centrirao pomoću onoga križa što se dobije s motorom. Odmah sam izbušio i provrte za vijke motora tako da mi je sada sve u centru.

Na kraju sam još polemio i testirao elektroniku.. Sve radi ok..  Servači rade odlično. Dosta su tihi i brzo djeluju. Uzeo sam ove s metalnim prijenosom, jer sam imao slučaj na Phoenix-u da mi je puknuo zupčanik na desnom krilu što je dovelo do stvarno ''lijepog slijetanja''  :'(  
Ali dobra stvar kod Phoenixa je to što se lako stvari poprave tako da sam ga bez problema vratio u letno stanje.. Malo ga još pojačao i sada leti bolje nego kada sam ga kupio.

Motor Turnigy 2836 1200 kv, ESC Turnigy Sentry 40A i 9x6 prop bi trebali dati i više nego dovoljno snage.. Na testiranjima (s HK foruma) dobiveni su ovi rez:

9*6 APC E 12254 RPM 36.60A 400W
8*6 APC E 12254 RPM 33.15A 363W
8*8 APC E 11682 RPM 37.48A 413W
8*4 APC E 14367 RPM 23.67A 264W
7*5 APC E 14880 RPM 19.02A 212W
8*5 14400 RPM 24.04A 250W Master airscrew

2836 1000 kv, esc 30A i 10x6 imam na Phoenixu i leti savršeno a letna masa mu je oko 1100 g, skoro duplo nego Fox. Ne može u vertikalu neograničeno ali za akrobacije dovoljno..

Toliko za sada..
Pozdrav!
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: Hobby King - Fox Fiberglass

Reply #8
Zaboravio sam za naljepnice.. Sam sam ih printao. Tražio sam sjajni samoljepljivi papir al nisam mogao naći pa sam printao na običan mat papir. Na sjajnom bi bilo puno bolje i boje bi bile jasnije.
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35


Odg: Hobby King - Fox Fiberglass

Reply #10
Da. Imaš u knjižarama i papirnicama. A4 format, košta mislim 15 lp/kom.
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: Hobby King - Fox Fiberglass

Reply #11
S tim motor mislim da pise 1100g potiska s 9x6 to bi trebalo biti vise nego dovoljno.

Zanima me spoj na elevator, tu su nesto prigovarali da se mora jako koso.

Hvala na slikicama, odlicne su, kad bude zanima me i koliko motor ima mjesta, spojevi ...

Odg: Hobby King - Fox Fiberglass

Reply #12
Kako je predvidjeno za ucvrstiti canopy?

Odg: Hobby King - Fox Fiberglass

Reply #13
Evo novih rezultata..

Malo sam poradio na hlađenju.. Izbušio spinner i prednji zid fox-a. Moram još izbušiti izlaz zraka. Imaju predviđena dva otvora u blizini izlazne ivice krila samo se trebaju izbušiti. Imam u planu dodati tri usisnika za zrak. Dva sa strane i jedan ispod. Nemam još sav potreban materijal, ali kad nabavim krećem u realizaciju.

Ugradio sam motor. Mjesta ima knap. Točno kao što piše u specifikacijama, 29 mm maksimalan motor. Da si napravim malo mjesta, dodao sam 3 mm plastičnu pločicu između motora i prednjeg zida.

Ugradio sam stražnje krilo - poravnao ga s prednjima i šupljinu ispunio balzom.

Kabina se dobije neobrezana pa ju se mora  na mjeru obrezati. To je jednostavno. A kako ju pričvrstiti za trup, to moraš sam. Ja sam odlučio napraviti od balze 5 mm konstrukciju koja nosi kabinu. Prednji kraj se utakne u trup a na stražnjem sam postavio magnete. To bi trebalo biti ok.

Nadam se da ću ga do vikenda uspijeti sklopiti pa da vidimo kako leti.
Pozdrav!
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: Hobby King - Fox Fiberglass

Reply #14
  Pozdrav!

Evo napokon završio fox-a. Sada čekam povoljno vrijeme za take off..
Sklapanje je išlo glatko..
Ugradio sam tri usisnika za zrak. Tako da bi hlađenje trebalo dobro funkcionirati.
Servače sam montirao bez lijepljenja, tako da ih mogu zamjeniti bez kidanja u slučaju kvara.
CG je na oko 42 do 45 mm od napadne ivice..
Take off masa je 900 g.
Na oko 3/4 gasa avion lebdi na motoru.. Testirao u stanu..
Javim se nakon prvog leta.
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35